• Szkolimy się dla naszych uczniów!

     Pięciu nauczycieli naszej szkoły: p. Agnieszka Iwańska- Żemła, p. Sylwia Kawecka- Rogier, p. Katarzyna Skrzypczyk, p. Aleksandra Bielak oraz p. Grzegorz Rożkiewicz w lipcu i sierpniu bieżącego roku uczestniczyło w międzynarodowych szkoleniach językowo-metodycznych. Kursy odbywały się w centrum szkoleniowym ETI Malta, w ramach projektu POWER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) Step by Step- małymi krokami ku wiedzy finansowanego ze środków Unii Europejskiej Erasmus+.

     Celem wyjazdu było podniesienie wiedzy, umiejętności językowych i kompetencji metodycznych nauczycieli, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania, nawiązanie współpracy międzynarodowej oraz poznanie historii i kultury Malty. 

    • Koncert muzyczny uczniów i absolwentów

     Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Mikołowie


     Wiem, że jesteście rozsiani po całym świecie od Mikołowa po Australię, lecz mam nadzieję, że ciągle pamiętacie szkołę przy Konstytucji 3 Maja 20, asfaltowe boisko, park, nauczycieli, lekcje i zdarzenia, których byliście częścią. Po latach nadarza się okazja, aby nas odwiedzić i znowu poczuć atmosferę tego miejsca.
     24 września przy okazji poświęcenia nowego Sztandaru Szkoły chcemy zorganizować koncert

     Razem z Jedynką”

     koncert muzyczny Uczniów i Absolwentów
     Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Mikołowie.

     Wystąpią: Absolwenci SP i Gimnazjum nr 1 w Mikołowie
     Program: piosenka, wiersz, drama, popis instrumentalny, taniec itp.
     Miejsce: scena na boisku szkolnym lub w sali gimnastycznej
     Data: 24 września 2021, godz. 16:00
     Oprócz artystów zapraszam na widownię wszystkich sympatyków Jedynki, będzie okazja do wspomnień, rozmów i dobrego jedzenia.
     Wszystkich artystów-absolwentów proszę o kontakt mailowy krzysztof.skwarczek@sp1.mikolow.eu
     lub telefoniczny 600777629 i mam nadzieję na liczny odzew.

     pozdrawiam
     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor SP1

   • Wywiadówka
    • Wywiadówka

     Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym i zapraszamy na wywiadówkę.
     Data: 2 września 2021

     •  godz. 16:30 klasy I-IV
     • godz. 18:00 klasy V-VIII

     Rodziców klas IV zapraszamy o godz. 16:30 na spotkanie z dyrekcją, wychowawcami, psychologiem i pedagogami do auli szkolnej. Liczymy na Państwa obecność.

     Dyrekcja SP1 w Mikołowie

    • Podręczniki dla uczniów

     Informujemy, że zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizacją zakupu podręczników dla  poszczególnych klas zajmuje się szkoła. Uczniowie otrzymają  podręczniki w pierwszym tygodniu września.                                                                                                                       
     Rodzice zobowiązani są do zakupu podręcznika do nauki religii (jeśli uczeń będzie uczestniczył w zajęciach z religii), zeszytów, przyborów piśmiennych, stroju gimnastycznego na WF, obuwia zmiennego, stroju odświętnego na uroczystości szkolne.

     Informujemy również, że w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażeniem COVID-19 w szkole, zgodnie z wytycznymi MEN, dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, będzie zobowiązany zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) – wariant B lub zdalne – wariant C. W związku z tym przypominamy, że obowiązkiem rodziców jest wyposażenie ucznia w sprzęt umożliwiający prowadzenie nauczania zdalnego (komputer, laptop, tablet z kamerą  i mikrofonem) oraz dostęp do Internetu.


     Wykaz podręczników do nauki religii

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH – ROK SZKOLNY 2021/2022

     Drodzy Rodzice!!!

     Uprzejmie informuję, że w poniedziałek 23 sierpnia br. o godz. 12.00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy przydziału uczniów do klas pierwszych.

     We wtorek 24 sierpnia br. o godz.16.00 w auli naszej szkoły odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją i wychowawcami klas pierwszych. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zapraszam na spotkanie tylko jednego rodzica każdego ucznia. Dzieci nie przychodzą. 

     W środę 25 sierpnia br. między 16.00 a 18.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami   do zwiedzenia szkoły.

     Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły muszą mieć zakryte usta i nos maseczką. Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce.

     Z góry dziękuję za przybycie 

     Bożena Hain - dyrektor szkoły

    • XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny

     20 maja odbył się w naszej szkole XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas szóstych szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Wśród 16 uczestników wyłoniono 4 laureatów. 16 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom wyróżnionym.

     Trzecie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Łukasz Górnik, drugie uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 – Idalia Goli, a pierwsze miejsce ex aequo uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 Cyprian Zieliński oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Radosław Wypych.

     Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     Bożena Kaczmarczyk, Edyta Kucharska

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Za udział w programie  szkoła otrzymała Certyfikat.

   • Dzień Patrona Szkoły – tradycja, historia i integracja
    • Dzień Patrona Szkoły – tradycja, historia i integracja

     Dzięki temu, że uczniowie powrócili nareszcie ze zdalnego nauczania w mury swojej szacownej szkoły, możliwe było zorganizowanie uroczystych obchodów Dnia Patrona. Przygotowano bardzo bogaty program. Dla starszych uczniów zaproponowano wystawę zatytułowaną „Z kart historii Jedynki” i lekcje wychowawczo-historyczne. Najmłodsi zaś świetnie bawili się podczas „Śląskich graczek” oraz przedstawienia „Czerwonego Kapturka” w gwarze śląskiej. Ponadto klasa 5a zorganizowała apel poświęcony patronom naszej szkoły – Powstańcom Śląskim. W setną rocznicę trzeciego powstania szczególnie brzmiały słowa pełne pamięci i uznania dotyczące bohaterów tych wydarzeń.

     Aby włączyć do wspólnego świętowania wszystkich uczniów, zaproponowano konkursy na najciekawszą dekorację klasową dotyczącą Śląska i wzbogacenie swojego uczniowskiego stroju elementami regionalnymi. Główne nagrody otrzymały klasy: 1a, 2a, 2b, 4c i 6b, wyróżnienia zaś przyznano: 1b, 1c, 2c, 3a, 3b, 3c, 7c i 7b. Bardzo wielu uczniów wspaniale prezentowało się w śląskich strojach, np. siostry Magdalena i Łucja Kuszki. Na korytarzach słychać było nawet „ślonskie piosneczki”…

     W szkole zrobiło się gwarno i wesoło. Uroczystości nie tylko pozwoliły kolejnym pokoleniom uczniów poznać historię ich szkoły i przybliżyć tradycje, których są kontynuatorami, ale przede wszystkim zintegrować społeczność uczniowską po tak długiej trudnej dla wszystkich przerwie. W tym roku ten ostatni walor imprezy był szczególnie bezcenny!

     Alicja Nowakowska, Bożena Leszczyńska-Skwarczek

    • Wolontariat w czasach pandemii

     Rok szkolny 2020/2021 powoli dobiega końca. W szkolnych kronikach zapisze się jako rok zdominowany przez zdalne nauczanie. Mimo wielu utrudnień wolontariusze Stowarzyszenia De Facto nie złożyli broni i sumiennie pracowali przez wszystkie miesiące nauki.

      Bezpośrednio po październikowym szkoleniu przystąpili do tworzenia audiodeskrypcji. Opisywane zdjęcia pochodziły z różnych czasopism, między innymi: Focus, Cogito, National Geographic Traveler. Każdy wolontariusz wykonał 8 opisów (9. przed nami), które trafiały do internetowego Kiosku z prasą dla osób niewidomych.

       31 maja br. odbyło się spotkanie online uczniów z zarządem Stowarzyszenia. Wolontariusze mieli okazję wypowiedzieć opinie na temat trudności i sukcesów swojej działalności. Usłyszeli wiele pochlebnych zdań o pracy, jaką wykonali. Zarząd Stowarzyszenia wyraził nadzieję, że w nowym roku szkolnym grupa wolontariuszy będzie kontynuowała swą pracę.

      Opiekunki szkolnej grupy wolontariuszy dziękują uczniom za wytrwałość, sumienność i kreatywność w tworzeniu audiodeskrypcji.

      

                                                                          Karina Cyroń, Alicja Popenda

    • Klasa pod Dębem otwarta!

     Wspólnym wysiłkiem rodziców, nauczycieli i uczniów „Jedynki” zbudowaliśmy „Klasę pod Dębem” – miejsce do nauki i zabawy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na uroczystość otwarcia, która odbyła się 1 czerwca 2021 r., przybyli: Burmistrz i Wiceburmistrzowie miasta, Naczelnik Wydziału Oświaty, dyrektor CUW, zarząd Rady
     Rodziców, uczniowie i nauczyciele. Przecięcia wstęgi dokonała pani dyrektor Bożena Hain wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą i wybranymi uczniami z klasy 1c. Po otwarciu klasy zaproszeni goście oraz uczniowie zjedli śniadanie na świeżym powietrzu, a następnie pani Katarzyna Stachoń, wychowawczyni 1c, przeprowadziła pierwszą lekcję w Klasie pod Dębem. Mamy nadzieję, że ta klasa stanie się miejscem ciekawych, inspirujących lekcji dla wszystkich uczniów „Jedynki”.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2021

     22 kwietnia 2021 roku odbyła się kolejna jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Bardzo miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych, znaleźli się również nasi uczniowie. Najlepsze wyniki otrzymali:

     w kategorii Żaczek:

     Konrad Kukla (2c) – wyróżnienie

     Kinga Przybyła (2a) – wyróżnienie

     w kategorii Maluch:

     Maciej Kozłowski (3b)  – wynik bardzo dobry

     w kategorii Beniamin:

     Tomasz Przybyła (5a)– wynik bardzo dobry

     Beniamin Sowa (6b)– wyróżnienie

     w kategorii Kadet:

     Bartłomiej Tomaś (7d) - wyróżnienie

     Szymon Kufel (7b) - wyróżnienie

     Adrian Szafron (7c)- wyróżnienie

     Paweł Gołuch (8b)- wyróżnienie

     Gratulujemy wszystkim  uczestnikom konkursu!

     Klaudia Bogacka

    • Festiwal online Ślonsko Piosneczka

     W dniach od 15.05.21 do 31.05.21 odbył się w naszej szkole festiwal online Ślonsko Piosneczka przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W konkursie wzięli udział zarówno soliści, jak i całe klasy. Ostatecznie przyznano trzy wyróżnienia: pierwsze otrzymała Emilia Brysz z kl. 2a, drugie Charlotte Secher z kl. 3b, a trzecie klasa 2b. Nagrody i dyplomy będą wręczone w Dniu Patrona Szkoły 2.06.21 o godz. 12.40 w auli szkolnej.

     Donata Dłubis

    • Konkursy, konkursy, konkursy!

     Z wielką przyjemnością informuję o sukcesach naszych uczniów w ostatnich konkursach przedmiotowych. Oto one:

     1. Zuzanna Rupik 7c

     III miejsce w 3 powiatowym konkursie historycznym „W kręgu powstań śląskich”

     2. Marek Karpeta 8a

     II miejsce w powiatowy konkurs języka angielskiego w I LO w Mikołowie

     3. Oliwia Wionzek 8b

     III miejsce w powiatowym konkursie „Z biologią i chemią za Pan Brat” w I LO w Mikołowie

     4. Marek Karpeta 8a

     II miejsce w powiatowym konkursie z matematyki „Młodzi Kopernicy”

     5. Karol Mendecki 7d

     III miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego „Młodzi Kopernicy”

     6. Małgorzata Podeszwa 7e

     II miejsce w konkursie w ramach kampanii z okazji 100 rocznicy wybuchu powstań śląskich w kategorii „Śląsk w wierszu i piosence”

     7. Robert Witala 7d

     III miejsce w półfinale XXII edycji Regionalnego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia" - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro. „Tajemniczy świat jaskiń”

      

     Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom GRATULUJEMY.

      

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 92736
 • Facebook