• Dzień Języków Obcych
    • Dzień Języków Obcych

     Dnia 1. października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji na oknach pojawiły się kolorowe flagi różnych państw, uczniowie wysłuchali apelu na temat różnorodności językowej w Europie, a klasa 3a zorganizowała na boisku szkolnym pokaz belgijki. Do wspólnej zabawy przyłączyli się uczniowie poszczególnych klas. 

     Poza tym każda klasa losowała jedno z państw, które miała tego dnia zaprezentować. Wszystkie klasy bardzo się zaangażowały. Chodząc od sali do sali, można było poczuć się jak na wycieczce po krajach całego świata. Uczniowie nie tylko poznali ciekawostki o danych państwach, nauczyli się kilku zwrotów w danym języku, ale również mogli posmakować smakołyków z danego kraju. A uczniowie klas 3c i 4b nawet przygotowali piosenki po włosku i po niemiecku.

     Chyba każdy się przekonał, że JĘZYKÓW WARTO SIĘ UCZYĆ.

    • PODZIĘKOWANIE…

     Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Absolwenci i Uczniowie

     W dniu 24 września 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość nadania nowego sztandaru i koncert muzyczny uczniów i absolwentów „Razem dla Jedynki”.

     Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tak ważnego dla całej społeczności szkoły historycznego wydarzenia.

     Dziękujemy za wpłaty na konto Rady Rodziców. Dziękujemy za ciasta, ze sprzedaży których zebrano kwotę 2 755  zł. Zostanie ona przeznaczona na zakup śląskich strojów ludowych do wykorzystania przez uczniów podczas kolejnych uroczystości szkolnych.

     Dziękujemy nauczycielom wraz z uczniami, którzy przygotowali akademię. 

     Dziękujemy za liczny udział Uczniów i Rodziców w koncercie muzycznym.

     Szczególnie gorąco dziękujemy absolwentom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 za pomoc w organizacji koncertu „Razem dla Jedynki” i za liczne niezawodne przybycie. To dla nas bardzo ważne, że pamiętacie o Jedynce i zawsze chętnie odpowiadacie na nasz apel.

     Jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystości i zaszczyciły nas swoją obecnością podczas koncertu.

     Cieszymy się, że w tej historycznej dla nas chwili Państwo nam towarzyszyliście.

     W imieniu całej Dyrekcji

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Szkolimy się dla naszych uczniów!

     Pięciu nauczycieli naszej szkoły: p. Agnieszka Iwańska- Żemła, p. Sylwia Kawecka- Rogier, p. Katarzyna Skrzypczyk, p. Aleksandra Bielak oraz p. Grzegorz Rożkiewicz w lipcu i sierpniu bieżącego roku uczestniczyło w międzynarodowych szkoleniach językowo-metodycznych. Kursy odbywały się w centrum szkoleniowym ETI Malta, w ramach projektu POWER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) Step by Step- małymi krokami ku wiedzy finansowanego ze środków Unii Europejskiej Erasmus+.

     Celem wyjazdu było podniesienie wiedzy, umiejętności językowych i kompetencji metodycznych nauczycieli, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania, nawiązanie współpracy międzynarodowej oraz poznanie historii i kultury Malty. 

    • Koncert muzyczny uczniów i absolwentów

     Drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Mikołowie


     Wiem, że jesteście rozsiani po całym świecie od Mikołowa po Australię, lecz mam nadzieję, że ciągle pamiętacie szkołę przy Konstytucji 3 Maja 20, asfaltowe boisko, park, nauczycieli, lekcje i zdarzenia, których byliście częścią. Po latach nadarza się okazja, aby nas odwiedzić i znowu poczuć atmosferę tego miejsca.
     24 września przy okazji poświęcenia nowego Sztandaru Szkoły chcemy zorganizować koncert

     Razem z Jedynką”

     koncert muzyczny Uczniów i Absolwentów
     Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Mikołowie.

     Wystąpią: Absolwenci SP i Gimnazjum nr 1 w Mikołowie
     Program: piosenka, wiersz, drama, popis instrumentalny, taniec itp.
     Miejsce: scena na boisku szkolnym lub w sali gimnastycznej
     Data: 24 września 2021, godz. 16:00
     Oprócz artystów zapraszam na widownię wszystkich sympatyków Jedynki, będzie okazja do wspomnień, rozmów i dobrego jedzenia.
     Wszystkich artystów-absolwentów proszę o kontakt mailowy krzysztof.skwarczek@sp1.mikolow.eu
     lub telefoniczny 600777629 i mam nadzieję na liczny odzew.

     pozdrawiam
     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor SP1

   • Wywiadówka
    • Wywiadówka

     Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym i zapraszamy na wywiadówkę.
     Data: 2 września 2021

     •  godz. 16:30 klasy I-IV
     • godz. 18:00 klasy V-VIII

     Rodziców klas IV zapraszamy o godz. 16:30 na spotkanie z dyrekcją, wychowawcami, psychologiem i pedagogami do auli szkolnej. Liczymy na Państwa obecność.

     Dyrekcja SP1 w Mikołowie

    • Podręczniki dla uczniów

     Informujemy, że zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizacją zakupu podręczników dla  poszczególnych klas zajmuje się szkoła. Uczniowie otrzymają  podręczniki w pierwszym tygodniu września.                                                                                                                       
     Rodzice zobowiązani są do zakupu podręcznika do nauki religii (jeśli uczeń będzie uczestniczył w zajęciach z religii), zeszytów, przyborów piśmiennych, stroju gimnastycznego na WF, obuwia zmiennego, stroju odświętnego na uroczystości szkolne.

     Informujemy również, że w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażeniem COVID-19 w szkole, zgodnie z wytycznymi MEN, dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, będzie zobowiązany zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) – wariant B lub zdalne – wariant C. W związku z tym przypominamy, że obowiązkiem rodziców jest wyposażenie ucznia w sprzęt umożliwiający prowadzenie nauczania zdalnego (komputer, laptop, tablet z kamerą  i mikrofonem) oraz dostęp do Internetu.


     Wykaz podręczników do nauki religii

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH – ROK SZKOLNY 2021/2022

     Drodzy Rodzice!!!

     Uprzejmie informuję, że w poniedziałek 23 sierpnia br. o godz. 12.00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy przydziału uczniów do klas pierwszych.

     We wtorek 24 sierpnia br. o godz.16.00 w auli naszej szkoły odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją i wychowawcami klas pierwszych. W związku z obecną sytuacją epidemiczną zapraszam na spotkanie tylko jednego rodzica każdego ucznia. Dzieci nie przychodzą. 

     W środę 25 sierpnia br. między 16.00 a 18.00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami   do zwiedzenia szkoły.

     Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły muszą mieć zakryte usta i nos maseczką. Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce.

     Z góry dziękuję za przybycie 

     Bożena Hain - dyrektor szkoły

    • XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny

     20 maja odbył się w naszej szkole XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas szóstych szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Wśród 16 uczestników wyłoniono 4 laureatów. 16 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom wyróżnionym.

     Trzecie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Łukasz Górnik, drugie uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 – Idalia Goli, a pierwsze miejsce ex aequo uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 Cyprian Zieliński oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Radosław Wypych.

     Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     Bożena Kaczmarczyk, Edyta Kucharska

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Za udział w programie  szkoła otrzymała Certyfikat.

   • Dzień Patrona Szkoły – tradycja, historia i integracja
    • Dzień Patrona Szkoły – tradycja, historia i integracja

     Dzięki temu, że uczniowie powrócili nareszcie ze zdalnego nauczania w mury swojej szacownej szkoły, możliwe było zorganizowanie uroczystych obchodów Dnia Patrona. Przygotowano bardzo bogaty program. Dla starszych uczniów zaproponowano wystawę zatytułowaną „Z kart historii Jedynki” i lekcje wychowawczo-historyczne. Najmłodsi zaś świetnie bawili się podczas „Śląskich graczek” oraz przedstawienia „Czerwonego Kapturka” w gwarze śląskiej. Ponadto klasa 5a zorganizowała apel poświęcony patronom naszej szkoły – Powstańcom Śląskim. W setną rocznicę trzeciego powstania szczególnie brzmiały słowa pełne pamięci i uznania dotyczące bohaterów tych wydarzeń.

     Aby włączyć do wspólnego świętowania wszystkich uczniów, zaproponowano konkursy na najciekawszą dekorację klasową dotyczącą Śląska i wzbogacenie swojego uczniowskiego stroju elementami regionalnymi. Główne nagrody otrzymały klasy: 1a, 2a, 2b, 4c i 6b, wyróżnienia zaś przyznano: 1b, 1c, 2c, 3a, 3b, 3c, 7c i 7b. Bardzo wielu uczniów wspaniale prezentowało się w śląskich strojach, np. siostry Magdalena i Łucja Kuszki. Na korytarzach słychać było nawet „ślonskie piosneczki”…

     W szkole zrobiło się gwarno i wesoło. Uroczystości nie tylko pozwoliły kolejnym pokoleniom uczniów poznać historię ich szkoły i przybliżyć tradycje, których są kontynuatorami, ale przede wszystkim zintegrować społeczność uczniowską po tak długiej trudnej dla wszystkich przerwie. W tym roku ten ostatni walor imprezy był szczególnie bezcenny!

     Alicja Nowakowska, Bożena Leszczyńska-Skwarczek

    • Wolontariat w czasach pandemii

     Rok szkolny 2020/2021 powoli dobiega końca. W szkolnych kronikach zapisze się jako rok zdominowany przez zdalne nauczanie. Mimo wielu utrudnień wolontariusze Stowarzyszenia De Facto nie złożyli broni i sumiennie pracowali przez wszystkie miesiące nauki.

      Bezpośrednio po październikowym szkoleniu przystąpili do tworzenia audiodeskrypcji. Opisywane zdjęcia pochodziły z różnych czasopism, między innymi: Focus, Cogito, National Geographic Traveler. Każdy wolontariusz wykonał 8 opisów (9. przed nami), które trafiały do internetowego Kiosku z prasą dla osób niewidomych.

       31 maja br. odbyło się spotkanie online uczniów z zarządem Stowarzyszenia. Wolontariusze mieli okazję wypowiedzieć opinie na temat trudności i sukcesów swojej działalności. Usłyszeli wiele pochlebnych zdań o pracy, jaką wykonali. Zarząd Stowarzyszenia wyraził nadzieję, że w nowym roku szkolnym grupa wolontariuszy będzie kontynuowała swą pracę.

      Opiekunki szkolnej grupy wolontariuszy dziękują uczniom za wytrwałość, sumienność i kreatywność w tworzeniu audiodeskrypcji.

      

                                                                          Karina Cyroń, Alicja Popenda

    • Klasa pod Dębem otwarta!

     Wspólnym wysiłkiem rodziców, nauczycieli i uczniów „Jedynki” zbudowaliśmy „Klasę pod Dębem” – miejsce do nauki i zabawy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na uroczystość otwarcia, która odbyła się 1 czerwca 2021 r., przybyli: Burmistrz i Wiceburmistrzowie miasta, Naczelnik Wydziału Oświaty, dyrektor CUW, zarząd Rady
     Rodziców, uczniowie i nauczyciele. Przecięcia wstęgi dokonała pani dyrektor Bożena Hain wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą i wybranymi uczniami z klasy 1c. Po otwarciu klasy zaproszeni goście oraz uczniowie zjedli śniadanie na świeżym powietrzu, a następnie pani Katarzyna Stachoń, wychowawczyni 1c, przeprowadziła pierwszą lekcję w Klasie pod Dębem. Mamy nadzieję, że ta klasa stanie się miejscem ciekawych, inspirujących lekcji dla wszystkich uczniów „Jedynki”.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2021

     22 kwietnia 2021 roku odbyła się kolejna jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Bardzo miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych, znaleźli się również nasi uczniowie. Najlepsze wyniki otrzymali:

     w kategorii Żaczek:

     Konrad Kukla (2c) – wyróżnienie

     Kinga Przybyła (2a) – wyróżnienie

     w kategorii Maluch:

     Maciej Kozłowski (3b)  – wynik bardzo dobry

     w kategorii Beniamin:

     Tomasz Przybyła (5a)– wynik bardzo dobry

     Beniamin Sowa (6b)– wyróżnienie

     w kategorii Kadet:

     Bartłomiej Tomaś (7d) - wyróżnienie

     Szymon Kufel (7b) - wyróżnienie

     Adrian Szafron (7c)- wyróżnienie

     Paweł Gołuch (8b)- wyróżnienie

     Gratulujemy wszystkim  uczestnikom konkursu!

     Klaudia Bogacka

    • Festiwal online Ślonsko Piosneczka

     W dniach od 15.05.21 do 31.05.21 odbył się w naszej szkole festiwal online Ślonsko Piosneczka przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W konkursie wzięli udział zarówno soliści, jak i całe klasy. Ostatecznie przyznano trzy wyróżnienia: pierwsze otrzymała Emilia Brysz z kl. 2a, drugie Charlotte Secher z kl. 3b, a trzecie klasa 2b. Nagrody i dyplomy będą wręczone w Dniu Patrona Szkoły 2.06.21 o godz. 12.40 w auli szkolnej.

     Donata Dłubis

    • Konkursy, konkursy, konkursy!

     Z wielką przyjemnością informuję o sukcesach naszych uczniów w ostatnich konkursach przedmiotowych. Oto one:

     1. Zuzanna Rupik 7c

     III miejsce w 3 powiatowym konkursie historycznym „W kręgu powstań śląskich”

     2. Marek Karpeta 8a

     II miejsce w powiatowy konkurs języka angielskiego w I LO w Mikołowie

     3. Oliwia Wionzek 8b

     III miejsce w powiatowym konkursie „Z biologią i chemią za Pan Brat” w I LO w Mikołowie

     4. Marek Karpeta 8a

     II miejsce w powiatowym konkursie z matematyki „Młodzi Kopernicy”

     5. Karol Mendecki 7d

     III miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego „Młodzi Kopernicy”

     6. Małgorzata Podeszwa 7e

     II miejsce w konkursie w ramach kampanii z okazji 100 rocznicy wybuchu powstań śląskich w kategorii „Śląsk w wierszu i piosence”

     7. Robert Witala 7d

     III miejsce w półfinale XXII edycji Regionalnego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia" - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro. „Tajemniczy świat jaskiń”

      

     Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom GRATULUJEMY.

      

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

   • "TAJEMNICZY ŚWIAT JASKIŃ"
    • "TAJEMNICZY ŚWIAT JASKIŃ"

     Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Robert Witala z klasy 7d został laureatem regionalnego konkursu geologicznego (woj. śląskie i opolskie).

     Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny.

     Uczestnicy musieli samodzielnie napisać wypracowanie na wybrany temat związany z krasem, a następnie zmierzyć się z trudnym testem wiedzy geologicznej. Robert poradził sobie z tymi zadaniami doskonale.

     Serdecznie gratulujemy!!!
     Konstancja Zolich

   • Egzamin Ósmoklasisty 2021 za nami!
    • Egzamin Ósmoklasisty 2021 za nami!

     Dziękujemy wszystkim Ósmoklasistom za obecność i punktualność oraz przestrzeganie procedur egzaminacyjnych i wytycznych sanitarnych. Można powiedzieć, że pod tym względem egzamin zdaliście na szóstkę. Mamy nadzieję, że wyniki z poszczególnych części egzaminu będą równie zadawalające, na miarę możliwości każdego z Was. Ale o tym dowiemy się dopiero 2 lipca w poniedziałek. 

     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Kolorowy zawrót głowy!

     Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do zabawy “Kolorowy Zawrót Głowy” - W najbliższym tygodniu stawiamy na kolor! Ubierz się jak najbardziej kolorowo, wesoło, zabierz ze sobą kolorowe dodatki i ozdoby (opaski, kapelusze, gumki do włosów itp.) Spraw by nasz powrót był wyjątkowy i niezapomniany. Cieszmy się swoją obecnością. Bądźmy KOLOROWI!!
      

    • Vivat Konstytucja, Vivat Powstańcy Śląscy!

     3 maja 2021 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego oraz 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w dniach od 4 do 8 maja nauczyciele historii przybliżą uczniom klas 4-8 te wydarzenia.

     100 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego jest szczególnie ważna dla całej społeczności naszej szkoły, noszącej od 1966 roku zaszczytne imię Powstańców Śląskich. W ostatnich tygodniach wielu uczniów wzięło udział w konkursach poświęconych tej tematyce. Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji do rozgrywek finałowych zakwalifikowali się:

     - Melania Czapla z 7b i Emilia Górnik z 7e: Wojewódzki konkurs na kartkę z przewodnika:100 najciekawszych miejsc związanych z historią powstań śląskich”

     - Małgorzata Podeszwa z 7e i Aleksandra Figiel z 6a: Wojewódzki konkurs wokalno-recytatorski:Śląsk w wierszu i piosence”

     - Zuzanna Rupik z 7c i Nadia Śleziona z 7e: III Powiatowy Konkurs z Historii „W kręgu powstań śląskich”

     Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wyniki konkursów!

     Równie niecierpliwie oczekujemy powrotu uczniów do zajęć stacjonarnych. Na dzień 2 czerwca zaplanowaliśmy obchody Święta Patrona Szkoły, które w tym roku będą miały szczególnie uroczysty charakter, właśnie ze względu na 100 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.

      

     W nocy z 2 na 3 maja 1921 roku Górnoślązacy po raz trzeci chwycili za broń (poprzednie powstania miały miejsce w latach 1919 i 1920) protestując przeciwko wynikowi przeprowadzonego w marcu tego roku plebiscytu, w którym mieszkańcy Górnego Śląska głosowali za przynależnością tej ziemi do Polski lub Niemiec. Plebiscyt wygrali Niemcy (60% głosów), jednak wynik nie odzwierciedlał stanu faktycznego. W plebiscycie mogły bowiem wziąć udział wszystkie osoby urodzone na Górnym Śląsku (niekoniecznie zamieszkałe na jego obszarze w dniu głosowania). Korzystając z tej możliwości Niemcy sprowadzili niemal 200 tysięcy swoich rodaków spoza Górnego Śląska, których głosy przesądziły o ostatecznym wyniku.

     Walki powstańcze trwały przez dwa miesiące. Najtrudniejszy bój Górnoślązacy stoczyli w dniach 21-26 maja o Górę Św. Anny na Opolszczyźnie. I chociaż bitwa była nierozstrzygnięta, powstanie – jako jedno z nielicznych w całej historii Polski – zakończyło się sukcesem. Ostateczny podział Górnego Śląska nastąpił 20 października 1921 roku. Do Polski przyłączono co prawda tylko jedną trzecią część spornego obszaru, ale z pewnością tę najcenniejszą i najbardziej uprzemysłowioną. Uroczystość włączenia części Górnego Śląska do Macierzy miała miejsce 20 czerwca 1922 roku. W całości Śląsk wrócił do Polski w 1945 roku, po zakończonej II wojnie światowej.

                                                                              

     Marcin Pogonowski

   • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH
    • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH

     Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stał się wśród naszych czytelników  okazją do dzielenia się  czytelnicza pasją. Podczas bibliotecznych spotkań online uczniowie opowiadali o swoich ulubionych autorach, książkach oraz niesamowitych bohaterach. Krótkie, ale ciekawie przedstawione rekomendacje wzbudziły spore zainteresowanie wśród kolegów i koleżanek, a w niektórych klasach stały się inspiracja do zorganizowania magicznego wieczoru z ulubioną książką.  Dodatkowo uczniowie klas 8a i 8c mieli możliwość spotkania się z studentem V roku prawa, który przybliżył im tematykę praw autorskich. Wszystkim czytelnikom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń i fascynujących przygód z książką.

     Ewa Dubiel

    • Zaświeć na niebiesko dla autyzmu

     31 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele zrealizowali lekcje tematyczne poświęcone temu zagadnieniu, w hallu szkoły pojawiła się gazetka edukacyjna. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję „Polska na niebiesko” zakładając niebieski strój i wykonując prace plastyczne.  Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wrażliwość i akceptacja nie są im obce.

     Justyna Teodorczuk

    • Rekrutacja do klas I

     Szanowni Rodzice

     Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie są dostępne w sekretariacie szkoły.

     Informujemy wszystkich kandydatów i ich opiekunów prawnych, których dane przetwarzamy w procesie rekrutacji że zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej jako RODO).  Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 20, 43-190 Mikołów reprezentowana przez dyrektora szkoły.

    • Wielkanocne „Zajączki”

     W dniu 31 marca br. podopieczni Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mikołowie otrzymali kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Radość z dzielenia się jest dobrem, które zawsze się udziela innym i wraca z podwójną siłą !
     Podopieczni oraz pracownicy ZOL`u bardzo się ucieszyli i dziękują za pamięć o nich. Nasza społeczność szkolna - została obdarowana w zamian słodkościami. W galerii zdjęcia nie tylko pięknych kartek i ozdób, ale i kosza słodyczy. Na każdego kto przyjdzie do szkoły - w holu czeka słodka niespodzianka od pracowników i podopiecznych zakładu.
     Dzielmy się tym dobrem i radością z innymi. Wesołych Świąt Wielkanocnych !


     Pedagodzy

   • LAURY ROZDANE !
    • LAURY ROZDANE !

     Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział uczniów SP 1 w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

     Z wielką satysfakcją informuję, że pomimo trudnej sytuacji, uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa tytuły laureata i dwa tytuły finalisty.

     Laureaci: Paweł Tąta - 8a z fizyki  Adrian Szafron – 7c z biologii

     Finaliści: Marek Karpeta – 8a z matematyki Bartłomiej Tomaś – 7d z matematyki

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów.

     Krzysztof Skwarczek

    • Powiatowy konkurs logopedyczny „Językołamacz”

     W dniu 5 marca 2021 roku odbył się Powiatowy konkurs logopedyczny „Językołamacz”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych z Mikołowa, Łazisk i Orzesza.

     Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu: I miejsce zdobyła Katarzyna Kuźmińska (SP6 w Orzeszu), drugie miejsce zdobył Kamil Faron (SP10 Mikołów) a trzecie miejsce Katarzyna Konsek (SP6 w Orzeszu). Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni. Nagrody za wyróżnienia odebrali dziś: Denys Braiko z kl. 1a, Mateusz Budacz z kl. 3a, Filip Kaczmarczyk z kl. 2a oraz Maciej Kozłowski z kl. 3b.

     Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

    • Pomoc dla szpitala w Tychach

     Mikołowska Rada Młodzieżowa wraz ze szkołami w Mikołowie organizuje zbiórkę wód mineralnych dla szpitala covidowego w Tychach.  Nasza szkoła postanowiła się dołączyć.

     Akcja trwa od 15.03.2021 do 29.03.2021. W naszej szkole wodę można składować u pań woźnych.
     UWAGA! Wodę można przynosić również podczas trwania egzaminów. Transportem wody do szpitala zajmie się Mikołowska Rada Młodzieżowa. 

     Rada Uczniów

    • Czy uczniowie Jedynki są bezpieczni w Internecie?

     Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Rada Uczniów przeprowadziła badanie wśród społeczności szkolnej. Udostępniliśmy test składający się z siedmiu pytań związanych z siecią. Zapytaliśmy między innymi o miejsce przechowywania haseł czy zasady zachowania się w rozmowach z nieznajomymi. Z dumą informujemy, że większość z nas potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dokładne wyniki przedstawia poniższy wykres: 

     W jakim miejscu najlepiej przechowywać hasła internetowe?

     Przede wszystkim ucieszyć może fakt, że Jedynkowicze z nieufnością podchodzą do nowych znajomości. Strzegą swoich danych, nie udostępniają ich osobom nieznanym i nie umawiają się na spotkania z przypadkowymi, anonimowymi ludźmi z sieci. Niewątpliwie to efekt dobrej edukacji z cyberbezpieczeństwa. Dowodem na to jest wynik jednego z pytań: 

     Jeśli ktoś poznany w Internecie będzie wypytywał o Twoje dane osobowe lub namawiał na spotkanie...

     Bądźmy jednak czujni. Zło czai się za rogiem, więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy świetnie i bezpiecznie poruszają się w sieci, zadbaj o osoby nieświadome jeszcze, co złego może je spotkać. 

     Rada Uczniów SP1

    • Konkurs na kartkę walentynkową

     W piątek 19 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród za najlepszą kartkę walentynkową wykonaną przez uczniów klas pierwszych. Nagrody powędrowały  do dwunastki szczęśliwców :
     I miejsce  MAGDALENA PIECHA 1b,
     II miejsce WIKTORIA BIAŁAS 1a,  ALEKSANDRA KOWOLIK  1b,
     III miejsca LAURA LONDO 1a, IZABELA SCHUBERT 1a.
     Wręczono również 7 wyróżnień: ZUZANNA CZEKAJ, MATEUSZ JANCZUKOWICZ, FILIP KIELC, MAJA KOS, EMILIA PSZCZOŁA, MAKSYMILIAN WIESEBACH, JULIA ZALEWSKA.

     Wszystkim dzieciakom gratulujemy❤. Mamy nadzieję, że to dopiero początek przygody z językiem angielskim.

   • ,,Spieszmy się kochać ludzi..."
    • ,,Spieszmy się kochać ludzi..."

     Rada Uczniów przedłuża walentynkowy czas...Ten poniedziałek ogłaszamy Dniem Miłego Słowa i Uśmiechu! Uśmiechajcie się zatem szeroko i głoście miłe słowo! Niech miłość, radość i szczęście będą z Wami! 

     Polecamy następujące sformułowania:

     Miło Cię słyszeć!

     Piękny Uśmiech!

     Dobrze Cię widzieć!

     Z radością chcemy też przedstawić wyniki konkursu na odę lub wiersz dla pączka! Laureaci to:  

     1 miejsce Marta Krosny 6c

     2 miejsce Maksym Bojdoł 6c

     3 miejsce Maja Pieszczek 6c

    • Miłość w trakcie pandemii - Rozstrzygnięcie konkursu na E-kartkę Walentynkową

     Chciałam bardzo podziękować uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na e-kartkę Walentynkową. Oceniając prace komisja zgodnie z podanym regulaminem wzięła pod uwagę przede wszystkim realizację tematu: Miłość w trakcie pandemii, a także pracochłonność oraz estetykę wykonania prac.

     Spośród nadesłanych prac Jury wyłoniło zwycięzców:
     1 miejsce zajął Bartosz Brysz kl. 4c
     2 miejsce zajęli Robert Witala kl. 7d oraz Marcelina Stachowicz kl.7b
     3 miejsce zajęła Maja Garlewska kl.7e

     Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Piotr Matuszczyk kl. 4c, Julian Skwarek kl. 4a, Julia Jarmóż kl. 6d, Anastazja Lewandowska kl. 8c. Ze względu na małą ilość nadesłanych prac nie ma zakładanego wcześniej podziału na kategorie wiekowe.Termin wręczenia nagród i rozdania dyplomów zastanie podany w przyszłym tygodniu.Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom i osobom wyróżnionym gratuluję!

     Mirella Nowak

   • Tłusty czwartek
    • Tłusty czwartek

     Na dzień pączka Was witamy! Zabaw wiele przedstawiamy! Najpierw pączkom cześć oddajcie. 

     Piszcie do nich piękne ody i w przysłowia je wmieszajcie.
     A na koniec najedzeni, weseli, zadowoleni pączki pyszne pozliczajcie.
     Będzie uczta jak się patrzy - i dla ciała, i dla duszy. Niech więc każdy głową ruszy, Ilość pączków wnet policzy.
     Bajkę napisz albo odę i w pączkową ruszaj drogę. Podczas  słodkiej tej podróży pączek wszystkim nam posłuży!

     Moi drodzy, w ten piękny czwartek wita Was Rada Uczniów. Razem przygotowaliśmy dla Was kilka słodkich atrakcji. 

     Dla wszystkich klas  ogłaszamy konkurs na odę do pączka lub bajkę związaną z tym przepysznym przysmakiem. 

     Jako kolejną zabawę proponujemy pomysł na przekształcanie znanych przez was przysłów w "pączkowe przysłowia", np. Pączki z wozu koniom lżej. 

     Ostatnią rzeczą, w którą chcemy was wplątać, będzie liczenie wszystkich zjedzonych pączków

     Licznik zjedzonych pączków

     Prace wysyłajcie na naszego maila: rada.uczniow@sp1-mikolow.pl (można też pochwalić się własnoręcznie upieczonymi pączkami, wysyłając zdjęcie), a na facebooku szkolnym znajdziecie post, gdzie w komentarzach będzie można wpisać, ile pączków zjedliście. Nagroda za wasze prace literackie to zwolnienie z odpowiedzi na jeden dzień dla trzech autorów najlepszych prac. Na stronie szkoły opublikujemy również najciekawsze bajki i ody oraz przysłowia z pączkiem w tle. 

     Życzymy smacznego i pamiętajcie, dziś nie liczą  są kalorie lecz dobra zabawa. Wszak karnawał trwa i nie boi się koronawirusa!

    • Step by step - małymi krokami ku wiedzy

     Informujemy, że nasza placówka bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej))

     Tytuł projektu: Step by step - małymi krokami ku wiedzy

     Beneficjent: Konsorcjum w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP1, SP3, SP8, SP12, P1, P2, P3, P5, P11

     Okres realizacji: 01.10.2020-30.09.2021

     Projekt skierowany jest do 44 nauczycieli z 4 mikołowskich szkół podstawowych oraz 5 przedszkoli. Nauczyciele wezmą udział w 2-tygodniowych zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania w szkołach i przedszkolach.

    • Brawo Orły!

     Z radością informuję, że znane są już wyniki Ogólnopolskich Konkursów „Orzeł Matematyczny, Orzeł Języka Angielskiego, Orzeł Ortograficzny, Orzeł Informatyczny”.
     Łącznie we wszystkich konkursach wzięło udział 189 uczniów, a 74 z nich zdobyło tytuł Laureata.
     Orzeł Matematyczny - 16 Laureatów
     Orzeł Języka Angielskiego - 34 Laureatów
     Orzeł Ortograficzny - 17 Laureatów
     Orzeł Informatyczny - 7 Laureatów
     W załączniku znajduje się lista wszystkich Laureatów.
     Organizatorzy konkursów przysłali wiadomość o następującej treści:
     „Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę”.
     Ja również dołączam się do gratulacji dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursach i zapraszam do udziału w kolejnej edycji.
     Dyplomy dla Laureatów zostaną przysłane pocztą przez organizatorów.

     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor

    • Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z naszych usług

     1. Uczniowie klas I – III, którzy uczą się stacjonarnie mogą korzystać z biblioteki w wyznaczonych dniach i godzinach.

     2. Harmonogram wypożyczeń i zwrotów  książek.

     3. Uczniowie klas IV – VIII lub ich rodzice oraz uczniowie nieobecni w szkole kontaktują się z nami poprzez dziennik elektroniczny Librus lub telefonicznie sekretariat szkoły: 32 22 62 338

     4. Przyjęte książki zostaną odizolowane, oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny - 2 dni. Po tym okresie zostaną włączone do użytkowania.

      

     Serdecznie zapraszam

     Ewa Dubiel

    • RAZEM NA ŚWIĘTA !!!

     Od 16 grudnia 2020 do 5 stycznia 2021 - w naszej szkole trwała akcja – Razem na święta. 7 stycznia 2021 - przekazaliśmy paczki do Zakładu Opieki Leczniczej w Mikołowie przy ul. Okrzei. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży, rodziców oraz pracowników szkoły udało się zebrać upominki i produkty dla podopiecznych zakładu. Wszystko pięknie zapakowane wraz z serdecznymi życzeniami zostało przekazane do ośrodka. Przywiezione paczki wywołały wśród pacjentów wielką radość. Każdy najmniejszy gest dobroci – jest jak promyk słońca i nadziei.
     Dzielmy się dobrem !
     Dziękujemy za zaangażowanie !

    • Wypożycz sobie książkę!

     Drodzy uczniowie przed nami przerwa świąteczna połączona z feriami zimowymi. Przypominam, że macie możliwość  korzystania z biblioteki szkolnej, która w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. 

     Zamówienia należy składać przez dziennik Librus lub telefonicznie w godz. 8.00 - 15.00 , a przygotowane  dla Was książki można odbierać na stoliku przy portierni do poniedziałku 21 grudnia od godz. 8.00 do 16.30.


     Serdecznie zapraszam!

    • Konkurs rozstrzygnięty!

     4 listopada odbyło się rozdanie nagród w szkolnym konkursie na najlepszą grę planszową. Uczniowie klas 1-3 wykazali się niezwykłą kreatywnością i wysiłkiem oddając przeszło 35 prac. Wybór zwycięzców był bardzo trudny dlatego jury zdecydowało przyznać łącznie 15 nagród i wyróżnień, a drobne upominki i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy. Cieszymy się, że tego dnia udało nam się zobaczyć w pełnym składzie. Mieliście już troszkę czasu na przetestowanie nagród, dajcie znać czy się podobają! 
     Dziękujemy także Szkolnej Radzie Rodziców, która pomogła zrealizować zakup takich fantastycznych nagród!

     Aleksandra Bielak

    • Nie zamykajmy oczu na przemoc wobec dzieci ! 19 i 20 listopada dniami zapobiegania przemocy wobec dzieci !!!

     Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci to inicjatywa szwajcarskiej fundacji. Obchodzony jest on od 2001 r. Również i nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę. Natomiast 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wraz z Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mikołowie – pragniemy uwrażliwić wszystkich na przemoc wobec najmłodszych.
     Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów, którzy włączyli się w akcję ! Dzięki staraniom GKRPA w Mikołowie na uczniów klas 7 i 8 czekają gadżety – niespodzianki, która mają za zadanie rozpropagowanie akcji wśród młodzieży. Czekamy na powrót uczniów do szkoły. Tymczasem wszystkim życzymy poczucia bezpieczeństwa i wrażliwości na każdą formę przemocy. Dziękujemy za przekazane materiały paniom: Iwonie Spychała-Długosz - zastępcy burmistrza w Mikołowie, Aleksandrze Stolarskiej - przewodniczącej GKRPA w Mikołowie oraz Aurelii Brudny - psycholog.

     Pedagodzy SP 1

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     BRAWO !
     Ustalone zostały wyniki etapu szkolnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych . Z grona 123 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się aż 35 uczniów [tabela].
     Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w I etapie konkursów dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

     Krzysztof Skwarczek

    • 2.11.2020 – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

     Dzień 2 listopada 2020 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, zatwierdzonym przez Radę Rodziców. Nie ma zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 1-3 ani zajęć zdalnych dla uczniów klas 4-8.

     Dla uczniów klas 1-3 zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki, dyżur pełnić będzie świetlica. Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do 30 października 2020 (piątek).

     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce Świetlica - Do pobrania oraz w holu szkoły (na portierni u pani woźnej) w wersji papierowej.


     Bożena Hain – dyrektor szkoły
     Teresa Płonka - kierownik świetlicy

   • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
    • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

     26 PAŹDZIERNIKA, w poniedziałek konkursem z języka polskiego rozpoczną się zmagania uczniów szkół podstawowych w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. W naszej szkole do udziału w I etapie konkursów zgłosiło się 123 uczniów z klas VIII, VII, VI, a nawet z klasy IV. Wszystkim gratulujemy decyzji o udziale w konkursach i życzymy powodzenia.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Europejski Tydzień Kodowania

     Od poniedziałku tj. 12 X do 23 X w naszej szkole trwa Europejski Tydzień KodowaniaAkcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. W ramach tej akcji na lekcjach informatyki uczniowie wszystkich klas ćwiczą i rozwijają umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

     Rafał Niczyporuk

   • Dzień Edukacji Narodowej
    • Dzień Edukacji Narodowej

     Dzień Edukacji Narodowej 14 października (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów. Dla uczniów klas 1-3 zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki, dyżur pełnić będzie świetlica. Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy.
     Oświadczenia przyjmowane są do 9 października 2020. Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce Świetlica - Do pobrania oraz w holu szkoły (na portierni u pani woźnej) w wersji papierowej.

     Dyrekcja SP1

    • Wspólnie zbudowaliśmy „Klasę pod Dębem”

     Daliśmy radę! Wspólnym wysiłkiem rodziców, nauczycieli i uczniów „Jedynki” zbudowaliśmy „Klasę pod Dębem” – miejsce do nauki i zabawy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

     Ilość osób, które stawiły się do pracy przerosła nasze oczekiwania – na placu budowy pojawiło się ponad 30 uśmiechniętych, pozytywnie nastawionych, kolorowo ubranych ludzi. Pracy było dużo i była ciężka, ale kiedy pracuje się wspólnie, z radością, z uśmiechem i entuzjazmem, to nic nie jest trudne. W piątek wykonaliśmy najcięższe prace – grupa od robót ziemnych otoczyła krawężnikami cały teren, rozniosła na łopatach 20 ton ziemi i wyrównała ją grabkami. Grupa „malarzy” w tym czasie pomalowała wszystkie słupki, przęsła i sztachety na płot. Niezawodny okazał się szef kuchni Marek z Agatą i Ewą, którzy serwowali dania z grilla, pyszne ciasto, przekąski i napoje. W sobotę o 8 rano przyszły 4 osoby, padał deszcz i wydawało się, że rozejdziemy się do domów, kiedy nagle ze wszystkich stron zaczęły przychodzić kolejne osoby, deszcz przestał padać i zabraliśmy się do pracy. Najpierw ułożyliśmy 60 betonowych gazonów, a potem zaczęło się stawianie płotu.
     Wszystko poszło bardzo sprawnie, była grupa od stawiania słupków, od przykręcania sztachet, a nawet od trzymania śrubek. Na koniec jeszcze raz wygrabiliśmy całą klasę i wspólnie posialiśmy trawę. Choć pozostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i na otwarcie „Klasy pod Dębem” trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, to już dziś w imieniu całej społeczności mikołowskiej „Jedynki” dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.

    • WYWIADÓWKI DLA RODZICÓW WSZYSTKICH KLAS

     WYWIADÓWKI DLA RODZICÓW WSZYSTKICH KLAS odbędą się w wyznaczonych salach w czwartek 3
     września 2020 r.
     :
     16.30 – KLASY I, II, III, IV
     Rodzice uczniów klas I, II wchodzą do szkoły wejściem nr 2 od strony boiska szkolnego.
     Rodzice uczniów klas III, IV wchodzą do szkoły wejściem nr 1 (główne wejście).
     18.00 – KLASY V, VI, VII, VIII
     Rodzice uczniów klas V, VI wchodzą do szkoły wejściem nr 2 od strony boiska szkolnego.
     Rodzice uczniów klas VII, VIII wchodzą do szkoły wejściem nr 1 (główne wejście).

     UWAGA!
     WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I RODZICÓW OBOWIĄZUJE NA TERENIE SZKOŁY REŻIM
     SANITARNY - PROCEDURA COVID - 19 W SP 1 MIKOŁÓW.

     1. Do szkoły może przyjść tylko osoba zdrowa (uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły) bez objawów
     chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
     2. Uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic nie mogą przyjść do szkoły, jeśli przebywają w domu
     z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub same są objęte kwarantanną
     lub izolacją w warunkach domowych.
     3. Należy zachować co najmniej 1,5 m odstęp od innych osób.
     4. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły w miejscach wspólnych muszą mieć zakryte
     usta i nos maseczką lub przyłbicą.

     5. Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce.


     Z poważaniem
     Bożena Hain - dyrektor szkoły

    • Zapisy do świetlicy szkolnej i na obiady na rok szkolny 2020/2021

     Szanowni Rodzice!

     Do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 przyjmowane są dzieci, których obydwoje rodziców pracuje. Zapisów dokonuje się na podstawie wypełnionej przez rodziców KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ do pobrania tutaj. Wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ należy złożyć w holu szkoły w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku do dnia 1 września. Karty należy wypełnić bardzo starannie, nie pomijając żadnych miejsc, nie zapominając o koniecznych podpisach. Nieprawidłowo wypełnione karty nie będą brane pod uwagę.

     Na obiady w stołówce szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 uczniowie przyjmowani są na podstawie wypełnionej przez rodziców KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA NA OBIADY do pobrania tutaj. Należy wypełnić górną część karty, odciąć ją i złożyć w holu szkoły w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku najpóźniej do dnia 2 września. Uczniowie klas starszych mogą ją dostarczyć osobiście kierownikowi świetlicy lub wychowawcom klas 1 i 2 września. Należy zapoznać się z dołączonymi do karty zgłoszeniowej Zasadami korzystania ze stołówki szkolnej.

     Wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym korzystały ze stołówki i miały nadpłaty, otrzymają w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego od wychowawcy klasowego karteczkę z kwotą nadpłaty, którą można odliczyć przy płatności we wrześniu.

     Cena obiadu jednostkowego roku szkolnym 2020/2021 wynosi 3,50 zł. Kwota do zapłaty za wrzesień zostanie podana w najbliższym czasie.

     Kierownik świetlicy

     Teresa Płonka

   • WSPÓLNIE BUDUJEMY KLASĘ POD DĘBEM
    • WSPÓLNIE BUDUJEMY KLASĘ POD DĘBEM

     Drodzy Rodzice, Nauczyciele

     Informuję, że zaplanowane na 28 i 29 sierpnia prace przy budowie „Klasy pod Dębem” są aktualne. W piątek rozpoczynamy o godz. 15.00, można się spóźnić i dołączyć w każdej chwili. Zgłosiło się już kilku rodziców z dziećmi, ale lista jest ciągle otwarta i chętni do pomocy są mile widziani. Mamy już wszystkie potrzebne materiały i częściowo przygotowany teren. W miarę możliwości proszę o zabranie narzędzi: grabie metalowe, łopata, pędzel do malowania, taczka, rękawice ochronne. Będzie przerwa na posiłek, proszę zabrać coś do jedzenia. Prace będziemy wykonywać w warunkach reżimu sanitarnego. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny (32)2262338 lub mailowy (sekretariat@sp1.mikolow.eu) z sekretariatem szkoły.
     Do zobaczenia w piątek!

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH – ROK SZKOLNY 2020/2021

     Drodzy Rodzice!!!

     W poniedziałek 24.08.2020 r. o godz. 12.00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy przydziału uczniów do klas pierwszych.

     We wtorek 25.08.2020 r. o godz.16.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się zebranie z dyrekcją i wychowawcami klas pierwszych.

     W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju dotyczącą wystąpienia pandemii koronawirusa spotkanie odbędzie z zastosowaniem reżimu sanitarnego. W związku z powyższym zapraszam na spotkanie tylko jednego rodzica każdego ucznia. Dzieci nie przychodzą.

     UWAGA!

     Wszystkich rodziców i pracowników obowiązuje na terenie szkoły  reżim sanitarny - procedura COVID – 19 w SP 1 Mikołów.

     1. Do szkoły może przyjść tylko osoba bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
     2. Uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic nie mogą przyjść do szkoły, jeśli przebywają w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub same są objęte kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
     3. Należy zachować co najmniej 1,5 m odstęp od innych osób.
     4. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły muszą mieć zakryte usta i nos maseczką lub przyłbicą.
     5. Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce lub mieć założone rękawiczki.

     Zapraszam, Bożena Hain - dyrektor szkoły

   • Informacje dla rodziców
    • Informacje dla rodziców

     Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizacją zakupu podręczników dla poszczególnych klas zajmuje się szkoła. Uczniowie otrzymają podręczniki w pierwszym tygodniu września.                                                                                                                

           Rodzice zobowiązani są do zakupu podręcznika do nauki religii (jeśli uczeń będzie uczestniczył w zajęciach z religii), zeszytów, przyborów piśmiennych, stroju gimnastycznego na WF, obuwia zmiennego, stroju odświętnego na uroczystości szkolne.

     Informujemy również, że w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażeniem COVID-19 w szkole, zgodnie z wytycznymi MEN, dyrektor szkoły po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego
     Powiatowego Inspektora Sanitarnego, będzie zobowiązany zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) – wariant B lub zdalne – wariant C. W związku z tym przypominamy, że obowiązkiem rodziców jest wyposażenie ucznia w sprzęt umożliwiający prowadzenie nauczania zdalnego (komputer, laptop, tablet z kamerą i mikrofonem) oraz dostęp do Internetu.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

   • Wspólnie budujemy „Klasę pod Dębem”
    • Wspólnie budujemy „Klasę pod Dębem”

     Drodzy Rodzice, Nauczyciele - w ramach Inicjatywy Lokalnej zgłoszonej przez Radę Rodziców przy SP1 w Mikołowie w piątek 28 sierpnia (po południu) oraz w sobotę 29 sierpnia (od rana) zaczynamy prace przy budowie „Klasy pod Dębem”.
     Potrzebna będzie pomoc przy plantowaniu terenu (główne prace wykonała już koparka), budowie ogrodzenia (drewniany płotek), malowaniu elementów drewnianych, posianie trawy, przygotowanie posiłku itp. Zapraszamy Panie i Panów, można zabrać dzieci – dla każdego znajdzie się praca.
     Liczymy na Państwa pomoc, zaangażowanie i dobrą atmosferę podczas pracy. Stwórzmy wspólnie ciekawe miejsce do nauki dla dzieci z naszej szkoły. Niech będzie to również okazja do lepszego poznania się, rozmowy, wymiany doświadczeń i poglądów.
     Chętni proszeni są o kontakt telefoniczny (32)2262338 lub mailowy (sekretariat@sp1.mikolow.eu) z sekretariatem szkoły.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • INFORMACJA! dla uczniów tegorocznych klas ósmych.

     Drodzy Uczniowie !!!

      31 lipca 2020 r. od godziny 10:00 zapraszam uczniów tegorocznych klas ósmych po odbiór zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

     Zaświadczenia będą wydawane w sekretariacie szkoły.

      W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju dotyczącą wystąpienia pandemii koronawirusa proszę uczniów o zabranie maseczki.

      UWAGA!

     Wszystkich uczniów i pracowników obowiązuje na terenie szkoły  reżim sanitarny - procedura COVID – 19 w SP 1 Mikołów.

     1.       Do szkoły może przyjść tylko osoba bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

     2.      Uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic nie mogą przyjść do szkoły, jeśli przebywają w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub same są objęte kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

     3.      Należy zachować co najmniej 1,5 m odstęp od innych osób.

     4.      Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły muszą mieć zakryte usta i nos maseczką lub przyłbicą.

     5.      Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce lub mieć założone rękawiczki.

     Bożena Hain - dyrektor szkoły

    • XV Akcja Pomocy Zwierzętom z Przystani Ocalenie

     Mimo pandemii udało się! Zachęceni wspaniałym przykładem Antka i Julki z 6 e postanowiliśmy razem z Nimi pomóc zwierzętom z przytuliska  w Ćwiklicach koło Pszczyny. Uczniowie i nauczyciele zebrali 570 zł oraz mnóstwo karmy, misek, żwirku, przysmaków, środków czystości itp. Antek i Julka wraz z rodzicami również zgromadzili ogromną ilość siana i marchewki, chleb, lizawki dla koni i wiele innych bardzo potrzebnych zwierzętom rzeczy. Następnie całą rodziną pojechali z darami do schroniska, które walczyło z podtopieniem po czerwcowych burzach. Taka pomoc, w tak trudnej sytuacji – bezcenna!

     Opiekunowie Przystani Ocalenie na FB okazali swoją wdzięczność:

     „Kochani! Pragniemy Wam, z całego serca podziękować za wielką pomoc, za niespotykaną wrażliwość i ogromną miłość do zwierząt. Serce rośnie, kiedy wiemy, że mamy tak cudowną i wrażliwą młodzież. Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli i wszystkim darczyńcom, którzy wsparli inicjatywę Juli i Antka.
     Dzięki Wam, nasze zwierzęta otrzymały wiele potrzebnych i pysznych rzeczy. Sprawiliście im wielką radość i bardzo pomogliście. Dziękujemy!”

     Jestem dumna i szczęśliwa, że zwierzęta z przytuliska w Ćwiklicach po raz kolejny mogły liczyć na dobroć naszych uczniów i ich rodziców oraz dyrekcji, nauczycieli i pań z obsługi! Wszystkim, którzy włączyli się do akcji BARDZO DZIĘKUJĘ!


     Izabela Niczyporuk

    • SPOTKANIE INFORMACYJNE dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas 1

     SPOTKANIE INFORMACYJNE dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas 1 odbędzie się 30 czerwca 2020 r. o 16.30 w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.

     Drodzy Rodzice!!!

     W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju dotyczącą wystąpienia pandemii koronawirusa spotkanie odbędzie z zastosowaniem reżimu sanitarnego. W związku z powyższym zapraszam na spotkanie tylko jednego rodzica każdego ucznia, jak również proszę o zabranie maseczki.

     Podczas spotkania dyrekcja przedstawi ofertę szkoły. Będzie również możliwość zadania pytań nurtujących Państwa w związku z rozpoczęciem nauki w naszej szkole.

     UWAGA!

     Wszystkich rodziców i pracowników obowiązuje na terenie szkoły  reżim sanitarny - procedura COVID – 19 w SP 1 Mikołów.

     1. Do szkoły może przyjść tylko osoba bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
     2. Uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic nie mogą przyjść do szkoły, jeśli przebywają w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub same są objęte kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
     3. Należy zachować co najmniej 1,5 m odstęp od innych osób.
     4. Wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły muszą mieć zakryte usta i nos maseczką lub przyłbicą.
     5. Wchodząc do szkoły należy zdezynfekować ręce lub mieć założone rękawiczki.

     Zapraszam, Bożena Hain - dyrektor szkoły.

    • Podsumowanie konkursów matematycznych

     V Powiatowy Konkurs Matematyczny

     Tytuł laureata otrzymali:
     1. Tomasz Przybyła 4a
     2. Bartłomiej Tomaś 6d
     3. Marek Karpeta 7a

     Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2020
     Wynik bardzo dobry uzyskali:
     1. Maja Dudzik 2a
     2. Tomasz Przybyła 4a
     3. Marek Karpeta 7a
     Wyróżnienie otrzymali:
     1. Maksymilian Kyrcz 1a
     2. Julia Kmiecik 2a
     3. Julian Skwarek 3a
     4. Daria Lewandowska 5d
     5. Szymon Piotrowski 5c
     6. Michał Wróbel 5a
     7. Bartłomiej Tomaś 6d
     8. Szymon Kufel 5b

     Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy – nauczyciele matematyki

    • Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii

     Z wielką radością informujemy, że nasi szóstoklasiści zostali Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

     Są to Adrian Szafron z klasy 6c oraz Szymon Kufel z klasy 6b.

     Uczniowie w krótkim czasie, 4 miesięcy, musieli opanować wiadomości i umiejętności z klasy V, VI, VII oraz VIII. 

     Wiele treści wykraczało ponad podstawę programową, uczniowie musieli wnikliwie przeczytać również  kilka artykułów naukowych.

     Wykazali się ogromną pracowitością, sumiennością oraz ciekawością świata.

     BRAWO!!!

                                                     Konstancja Zolich

    • Orły Matematyczne

     Z satysfakcją informuję, że w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Online „Orzeł Matematyczny”

     15 uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł Laureata. Gratulujemy!

      Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Dzień Dziecka

     Do Nauczyciela

     Nauczycielu kochany, który jesteś, jak przyłóż do rany.
     Jak wiesz, Dzień Dziecka jutro świętujemy,
     więc zrozumienia  i miłości oczekujemy.
     Bądź dla nas dobry, daj się polenić
     i trochę szkolne nawyki zmienić.
     Dzień bez zadania nam dziś podaruj
     i wielką radość nam tym ofiaruj.
     Niechaj to będzie dzień beztroski -
     INNY, PO PROSTU BOSKI.
     Ty też skorzystasz, bo bez zadania,
     Będziesz miał wolny dzień od sprawdzania.
     Serdecznie pozdrawiamy - Rada Uczniów

    • Wywiadówki online

     Szanowni Rodzice,
     Zapraszam Państwa na wywiadówki online, które przeprowadzone zostaną przy użyciu programu G Suite według następującego harmonogramu:
     5 czerwca 2020 r. (piątek) – klasy VIII godz. 18.00
     9 czerwca 2020 r. (wtorek) – klasy I – IV godz. 17.00
     9 czerwca 2020 r. (wtorek) – klasy V – VII godz. 18.00

     O szczegółach poinformują Państwa wychowawcy klas. 


     Z poważaniem
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Nowe zasady funkcjonowania biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie

     Przestrzegając reżimu GIS, wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rozwoju oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej wprowadzono dla czytelników i pracowników biblioteki szkolnej nowe zasady funkcjonowania.
     1. Od 25 maja do 6 czerwca 2020 r. będzie możliwość w ograniczonej formie wypożyczania książek materiałów bibliotecznych (w tym terminie zwrotów nie przyjmujemy).
     2. Realizacja wypożyczeń będzie odbywała się bez możliwości wejścia Czytelników do budynku szkoły.
     3. Wypożyczania będą dokonywane poprzez wskazane okno sali nr 3 znajdujące się na parterze szkoły (od strony parkingu szkolnego).
     4. Wypożyczania będą możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 –15.00.
     5. Czytelnicy oraz pracownicy biblioteki są zobowiązani do przestrzegania przepisów dotyczących zachowania reżimu sanitarnego. W szczególności dotyczy to zachowania bezpiecznego odstępu (1,5 metra od innej osoby) oraz posiadania założonej maseczki ochronnej oraz rękawiczek.
     6. Po podejściu do wyznaczonego okna, Czytelnik będzie oczekiwał na materiały w wyznaczonym miejscu.
     7. W razie pytań lub wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w godz. 9.00-12.00 lub z pracownikiem biblioteki - E. Dubiel poprzez dziennik elektroniczny Librus.
     8. Istotne zmiany dotyczące korzystania z usług biblioteki szkolnej będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej szkoły.

    • Kalendarz zmian w szkołach

     Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach do wakacji - komunikat MEN

      

     Od poniedziałku, 18 maja br. przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.

     Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.

     Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

     Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.

     Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.

      

    • Wspaniali Przyjaciele Przystani Ocalenie

     W naszej szkole w marcu planowaliśmy kolejną -  XV Akcję Pomocy Zwierzętom z Przystani Ocalenie w Ćwiklicach koło Pszczyny. Niestety, zatrzymał nas w domach wirus i wszystko wskazywało na to, że w tym roku szkolnym czworonożni mieszkańcy przytuliska nie doczekają się pomocy od społeczności „Mikołowskiej Jedynki”.

     Jednak poruszony losem zwierząt z Ćwiklic uczeń klasy 6 e – Antoni Skapczyk postanowił pozostając w domu im pomóc. Zorganizował razem z rodziną i sąsiadami dwie akcje zbiórki pieniędzy, zboża, siana, warzyw, karmy oraz chleba. Do akcji ochoczo dołączyła koleżanka z klasy – Julia Bautsz.

     Antek wszystko opisał:

     A było to tak: mama pomyślała, że skoro w szkole nie odbyła się zbiórka to można ją zrobić w mniejszym gronie. Więc w sobotę pozbierała pieniądze po ciociach, babciach i sąsiadach. Samochód wypożyczyła piekarnia Klos. Pojechałem z mamą i tatą zakupić karmę dla psów i kotów (puszki i sucha karma) oraz środki czystości i dezynfekcyjne. Później kupiliśmy (trochę dostaliśmy za darmo) od rolników z okolicy: siano, słomę, 8 worków owsa, jeden worek pszenicy, 3 duże worki buraków, 1 worek ziemniaków, 1 worek pietruszki. Od piekarza mieliśmy dużo koszy suchego chleba. Samochód był cały załadowany. I tak wspólnie zrobiliśmy coś dobrego, chociaż na mniejszą skalę. Dostaliśmy nawet podziękowanie z Przystani przez Facebooka oraz kalendarz na pamiątkę. Obiecaliśmy, że jeszcze kupimy cały samochód siana dla koni, ponieważ jest na nie duże zapotrzebowanie.

     Ku mojej wielkiej radości udało się zorganizować jeszcze akcję nr 2 dla Przystani! Znowu zebraliśmy pieniądze i zawieźliśmy całe auto jedzenia i siana dla zwierząt. Ale była radość! To było piękne przeżycie, bo pomaganie jest super!”

     Antek planuje kolejną – trzecią akcję, ja w to wchodzę, a może przyłączysz się i TY? Razem można więcej!

     POMAGANIE JEST NAPRAWDĘ SUPER!

     Izabela Niczyporuk

    • Zebrania z rodzicami

     Drodzy Rodzice, w przyszłym tygodniu o godzinie 18:00 odbędą się zebrania z rodzicami online wg harmonogramu:

     - 28.04.2020, tj. wtorek - klasy 1-5

     - 29.04.2020, tj. środa - klasy 6-8

     O szczegółach poinformują Państwa wychowawcy klas. 

     Julita Juszczyk - wicedyrektor szkoły

    • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

     Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek (09.04.2020r.), w piątek (10.04.2020r.) i we wtorek (14.04.2020r.) szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.

     Dyrektor szkoły – Bożena Hain

   • Czytalisko - domowe ognisko
    • Czytalisko - domowe ognisko

     Drodzy Rodzice i Uczniowie!

     Badania udowodniły, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Czytanie przynosi także wiele innych korzyści, mądrze wykorzystajmy ten czas!

     Biblioteka szkolna zaprasza na stronę internetową świetlicy, aby wspólnie motywować się, bawić literaturą i dzielić wrażeniami z przeczytanych książek. Pozostając w domach można odbyć niezapomniane podróże, a jeśli macie ochotę podzielcie się z innymi, to wyślijcie zdjęcie książki lub kilka zdań o niej na adres e- mail: biblioteka.sp1.mik@gmail.com

     E. Dubiel

    • Strona świetlicy szkolnej

     Drodzy Rodzice i Uczniowie!

     Świetlica szkolna zachęca wszystkich chętnych uczniów do odwiedzania strony https://www.facebook.com/swietlicaSP1Mikolow/, założonej przez nauczycieli świetlicy – p. Iwonę Magdziarz i p. Katarzynę Dorna, gdzie umieszczane są bardzo ciekawe propozycje zajęć na czas kwarantanny. Są to zajęcia plastyczne i szachowe, ciekawe linki i filmiki a także konkursy i zabawy, możliwe do wykonania przez dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców, związane z tematyką przewidzianą w planie pracy świetlicy.

     e-mail: naszaswietlica.sp1@gmail.com

    • Szanowni Państwo

     Informuję, że ze względu na pandemię koronawirusa i decyzję MEN szkoła jest zamknięta do odwołania. Wszelkie ważne sprawy prosimy załatwiać telefonicznie pod numerem 32 226 23 38 w godzinach od 9:00 do 12:00 lub przesłać e-mail: sekretariat@sp1.mikolow.eu


     Z wyrazami szacunku
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

     Szanowni Rodzice,

     w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zawieszone są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w naszej  szkole.

     • 12 i 13 marca br. (czwartek – piątek) to dni, w których w szkole nie będą odbywały się lekcje, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów klas młodszych, których rodzice będą mieli problem z zorganizowaniem opieki dla dziecka w tych dniach;
     • od poniedziałku 16 do 25 marca br. zajęcia są zawieszone, szkoła jest zamknięta.

     Rodzicu,

     • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
     • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
     • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
     • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
     • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     Uczniu,

     • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
     • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
     • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
     • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

     Prosimy śledzić na bieżąco stronę szkoły i dziennika Librus oraz stronę https://mikolow.eu/ gdzie podane są informacje dotyczące sytuacji w naszym mieście.

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • INFORMACJA DLA RODZICÓW

     Szanowni Rodzice,

     • Proszę porozmawiać z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
     • Proszę, aby Państwo nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
     • Jeśli nikt z rodziny nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
     • Jeżeli ktoś z rodziny wrócił z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, proszę bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
     • Informuję, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia  szkoły (dziecko do 8. roku życia), należy się Państwu zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

     W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

     Bożena Hain - dyrektor szkoły

   • Wirtualna adopcja poparzonych koali
    • Wirtualna adopcja poparzonych koali

     Na początku lutego uczniowie klasy 7b z inicjatywy Dawida Wernera postanowili pomóc koalom poszkodowanym w pożarach australijskich lasów. Na leczenie dwóch miśków – Anwen i Trewora wpłacili po 40 dolarów i otrzymali mailem certyfikaty z wizerunkami podopiecznych.

     Inne klasy również wykazały chęć pomocy koalom przebywającym w szpitalu w Port Macquarie! I tak klasa 6b już adoptowała Taszę i posiada certyfikat! Kolejne klasy gromadzą pieniążki! Natomiast uczennica klasy 5b – Maja Zakrzewska postanowiła sama przekazać z własnego kieszonkowego 40 dolarów na pomoc koali! Czekamy na kolejne certyfikaty.

     Jeżeli pozostałe klasy są zainteresowane wirtualną adopcją koali wystarczy zaprosić Dawida z 7 b na godzinę wychowawczą, a dowiedzą się jak pomóc wybranemu przez siebie miśkowi.

     Izabela Niczyporuk

    • I Szkolny Konkurs Logopedyczny „Wierszyki łamiące języki”

     Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole po raz pierwszy organizowany jest Konkurs Logopedyczny.

     W ramach konkursu należy zaprezentować (przeczytać) wylosowany wiersz. Wiersze są dostępne na stronie internetowej.

     Uczestnicy konkursu:  uczniowie klas I-V, którzy są objęci terapią logopedyczną w naszej szkole. Zgłoszenia przyjmowane są do środy u wychowawcy grupy lub logopedów.

     Termin konkursu: 06 marca 2020r o  godz. 9.00 w sali nr 17

     Kryteria oceny: Pod uwagę będą brane następujące aspekty: poprawność artykulacyjna, dykcja, sposób zaprezentowania utworu.

     Zapraszamy chętne dzieci do udziału, dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

     Serdecznie zapraszamy!

   • Cukierkowe opowieści p. Waldemara Cichonia!
    • Cukierkowe opowieści p. Waldemara Cichonia!

     20 lutego w naszej szkole gościł autor popularnych książek o zabawnym kocie Cukierku p. Waldemar Cichoń.

     Spotkał się on z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Pisarz ciekawie i z humorem powiadał o czworonożnych bohaterach swoich książek. Dał nam odczuć, że zwierzaki w jego domu są pełnoprawnymi członkami rodziny.

     Uczniowie zadawali wiele pytań, na które pisarz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.  Dzieci miały okazję zakupić sobie książki  oraz otrzymać autograf wraz z dedykacją.

     Miło nam słyszeć, że wizyta wyjątkowego gościa cieszyła się dużym zainteresowaniem młodego czytelnika.

     W bibliotece szkolnej dostępne są wszystkie części serii o niesfornym kocie Cukierku i  najmądrzejszym psie na świecie  oraz opowieść o niezwykłej przyjaźni skrzata z chłopcem. Czytelnikom starszym polecamy dwie książki o historii Górnego Śląska.

     Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do biblioteki!

     E. Dubiel

   • Pracownia przyrodnicza
    • Pracownia przyrodnicza

     Z wielką radością informujemy, że mamy w naszej szkole nową pracownię przyrodniczą zwaną NIEBIESKĄ PRACOWNIĄ.
     Uroczysta inauguracja z symbolicznym przecięciem wstęgi odbyła się 20 lutego 2020 r. W tym odświętnym dniu gościliśmy burmistrzów: p. Iwonę Spychałę - Długosz, p. Mateusza Handla, p. Jarosławę Bizoń - naczelnik Wydziału Oświaty, p. Aleksandrę Czech - dyrektor CUW, p. Justynę Rudner - kierownika Biura Aktywności Obywatelskiej.
     W nowej pracowni będą odbywały się lekcje geografii, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa. Dawna sala multimedialna została wyremontowana i urządzona  w ramach projektu „KALEJDOSKOP WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW MIKOŁOWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH”, w którym nasza szkoła bierze udział. Sala została wyposażona w sprzęt TIK oraz pomoce dydaktyczne, które służyć będą uczniom podczas zajęć lekcyjnych oraz zajęć dodatkowych.  Remont sali współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Gminy Mikołów. 

     Wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia i urządzenia NIEBIESKIEJ PRACOWNII serdecznie dziękujemy            

                                                                                    
     Konstancja Zolich, Justyna Piechula

     Na zdjęciach kolejne etapy tworzenia nowej pracowni oraz zajęcia lekcyjne i zajęcia dodatkowe z uczniami.

    • Pożegnanie Pani Dyrektor Ewy Sobolewskiej

          

     Ze smutkiem informujemy, że 7 lutego 2020 roku zmarła śp. Ewa Sobolewska – była dyrektorem Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie. Funkcję tę sprawowała przez 10 lat, do 2010 r.

     W 1986 r. rozpoczęła pracę w naszej szkole na stanowisku wicedyrektora i nauczycielki informatyki. Była osobą szczerą, bezpośrednią, pełną energii i optymizmu.

     Dbała o pracowników, czuła się za nich odpowiedzialna.

     Dziesięć lat prowadzenia „Jedynki” przypadło na trudne czasy poprzedniej reformy szkolnego systemu oświaty. To pod Jej rządami szkoła podstawowa została przekształcona

     w gimnazjum, które dobrze odnalazło się w nowej rzeczywistości, a w sferze dydaktyczno-wychowawczej nawiązało do najlepszych tradycji dawnej podstawówki. Kapitalny remont szkoły i komputeryzacja placówki – to kolejne sukcesy Pani Dyrektor. Wysiłki społeczności szkolnej zostały dostrzeżone, gdy w 2007 r. przyznano nam tytuł Mikołowianina Roku. Wtedy to Pani Dyrektor, ciesząc się z wyróżnienia, zobowiązała się do dalszej wytężonej pracy. I słowa dotrzymała.

     Pani Dyrektor,

                                        PAMIĘTAMY I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!

      

     Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie

   • Zapraszamy na szkolne imprezy charytatywne!
    • Zapraszamy na szkolne imprezy charytatywne!

              „Uwierz w dobroć, która drzemie w Twoim sercu i działaj”.

     Na całość akcji składają się:

     • 12 grudnia 2019r. – Kiermasz Świąteczny (w godz. 16.00-19.30 w naszej szkole)
     • 19 grudnia 2019 r. – X Mecz Charytatywny (o godz. 12.00 w hali MOSiR)
     • 7 lutego 2020 r. – XX Koncert Charytatywny (godz. 17.30 w naszej szkole)
     • 8 lutego 2020 r. – VII Bieg Charytatywny (godz. 12.00)

     Wybrane motto ma zachęcić do działania na rzecz Piotrusia Kostyry, który wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi toczy walkę z ciężką chorobą nowotworową.

     Piotruś Kostyra ma 4 latka i mieszka w Wyrach. Gdy miał dwa latka zachorował na  ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po roku spędzonym na wyczerpującym leczeniu w szpitalu Piotruś rozpoczął leczenie podtrzymujące w domu. Niestety po roku nastąpiła wznowa choroby. Stosowana teraz chemioterapia jest potrzebna, aby przygotować Piotrusia do przeszczepu szpiku! Koszty niezbędnego leku są ogromne. Każda pomoc na tym etapie ma znaczenie i wspiera proces leczenia chłopca.

     Do udziału w koncercie jak zwykle zapraszamy uczniów i absolwentów naszej szkoły.  Chętnie będziemy gościli wykonawców, którzy zapragną włączyć się do akcji charytatywnej. Program artystyczny na pewno wypełnią występy solowe i zespołowe. Będzie śpiew, taniec, muzyka instrumentalna, być może skecz. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych sprawi, że każdy odnajdzie w programie to, co mu w duszy gra.

     Koncert – tak jak zawsze – będzie składał się z dwóch części. W przerwie goście zostaną zaproszeni do kawiarenki, w której będzie można posilić się i spróbować różnych smakołyków. Na szkolnych korytarzach pojawią się stoiska z upominkami i pracami plastycznymi.

      Niech każdy z nas uwierzy w dobroć drzemiącą w naszym sercu i zacznie działać. Nie zapominajmy o pomaganiu innym, bo przecież najczęściej myślimy o sobie i spełniamy swoje marzenia. Jeżeli cieszymy się dobrym zdrowiem, to już należymy do ludzi szczęśliwych a zatem powołanych do tego, aby wiele ofiarować innym.

     Organizatorzy koncertu mają nadzieję, że wszystkie podjęte działania pomogą zebrać pokaźną kwotę, która umożliwi Piotrusiowi dalsze kosztowne leczenie.

     W imieniu ORGANIZATORÓW

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Prelekcja dla rodziców

     W dniu 30.01.2020r. gościliśmy w szkole pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie panią psycholog Aleksandrę Kierzek-Szpak, która w ramach wykładu profilaktycznego przekazała rodzicom naszych uczniów informacje o „dobrodziejstwach” i zagrożeniach związanych z korzystaniem z nowoczesnych technologii cyfrowych. Rodzice mogli m.in. poczynić refleksję na temat zmian zachodzących w życiu osób, które sięgają w sposób nieograniczony po smartfon lub tablet, a także niebezpieczeństw jakie czyhają na dzieci i młodzież w Internecie, jeśli korzystają z niego bez nadzoru i ograniczeń. Mieli również okazję, by przyjrzeć się samym sobie i pomyśleć jaki wzór do naśladowania w aspekcie korzystania z nowoczesnej technologii stanowią dla swojego potomstwa. Dostali również cenne wskazówki dotyczące tego w jaki sposób, wprowadzając różnorodne zasady dotyczące używania owej technologii, mogą zapobiec uzależnieniom cyfrowym.

     Kinga Hutniczak

   • Pomóżmy Piotrusiowi
    • Pomóżmy Piotrusiowi

     W dniach 07 - 08 lutego 2020r. (piątek - sobota) w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja pozyskania potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez fundację DKMS. W tym dniu w wyznaczonym miejscu Tata Piotrusia wraz z wolontariuszką będą rejestrować nowe osoby, które są chętne aby znaleźć się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Będą odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania i pobierać wymaz z ust za pomocą pałeczek oraz tłumaczyć sens całej akcji.

     Dyrektor szkoły - Bożena Hain

    • Dla rodziców

     Dnia 30.01.2020r., tj. czwartek o godzinie 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami w wyznaczonych salach (harmonogram zostanie wywieszony w holu szkoły).W tym dniu również, o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej odbędzie się wykład profilaktyczny: "Smartfon, tablet, komputer - dobrodziejstwa i zagrożenia", który poprowadzi p. Aleksandra Kierzek - Szpak PPP w Mikołowie. Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci klas młodszych.

     Julita Juszczyk - wicedyrektor szkoły

    • Wystawa "Oczami Śląskich Fotografów"

     Szanowni Państwo!

                 7 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mikołowie odbędzie się XX Noworoczny Koncert Charytatywny. W czasie koncertu będzie można kupić fotografie, które są darem Oddziału Śląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Te unikatowe ujęcia przedstawiające przyrodę w nastrojowych sceneriach lub niezwykłych sytuacjach, były częścią wystawy "Oczami Śląskich Fotografów", prezentowanej w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wielkoformatowe, oprawione w ramy prace uznanych fotografików zachwycą nie tylko miłośników natury. Mogą stać się nietuzinkowym prezentem lub zwracającym uwagę elementem wystroju wnętrz. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Piotrusia Kostyry, toczącego walkę z chorobą nowotworową.

                 Autorami fotografii są (w kolejności alfabetycznej): Bogusława Jankowska, Zuzanna Kasperek-Karetta, Marcin Karetta, Lesław Kostkiewicz, Łukasz Łukasik oraz Dariusz Wojtyła.

                 Formaty fotografii wraz z ramami: 74x54 cm oraz 104x73 cm. Na ramach  mogą występować drobne, łatwe do naprawienia  rysy lub ubytki lakieru.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    • Szkolny konkurs z języka niemieckiego

     Dnia 18 grudnia 2019r. uczniowie klas 4 – 7 wzięli udział w I Szkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego „Es weihnachtet schon sehr” o tematyce bożonarodzeniowej. W konkursie łącznie wzięło udział 29 osób. Uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa, struktur gramatyczno – leksykalnych oraz wybranej kolędy. W kategorii klas IV: I miejsce zajął Wiktor Pawlica, II miejsce – ex aequo Maria Chalecka oraz Tomasz Przybyła,
     III miejsce – Marek Kurowski.  W kategorii klas V – VI: I miejsce zajął Tomasz Wójcik (kl. 5d), II miejsce – Zuzanna Płaza (kl.5a), III miejsce – Joachim Pawlica (kl.5d).
     Ponieważ była to najliczniej reprezentowana grupa, w tej kategorii przyznano również trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Kacper Kozic (kl.5c), Julia Kowalczyk (kl.6b) oraz Małgorzata Podeszwa (kl.6e). Wśród klas 7 pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie klasy 7b: I miejsce – Maciej Kalisz, II miejsce – Maja Kierzkowska, III miejsce – Kornelia Piotrowska.
     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozdania nagród.

     Monika Płaza i Bożena Urbanek

    • Jasełka dla seniorów

     7 stycznia br. uczniowie z klas szóstych wraz z chórem szkolnym przedstawiły Jasełka dla podopiecznych Zakładu Opieki Leczniczej w Mikołowie. Zarówno pacjentom zakładu jak i ich opiekunom podobało się przedstawienie i nagrodzili występujących gromkimi brawami. Na zakończenie młodzież wręczyła seniorom własnoręcznie zrobione choinki- na pamiątkę wspólnego spotkania. Dziękujemy zarówno występującym jak i paniom: p. Annie Sztjagli i p. Alicji Popendzie za przygotowanie Jasełek oraz p. Donacie Dłubis za oprawę muzyczną.  Wraz z występującymi życzymy wszystkim szczęścia w Nowym Roku !

                                                                                                   Bożena Urbanek

   • Kiermasz Świąteczny
    • Kiermasz Świąteczny

     W ramach kiermaszu świątecznego, który towarzyszył wywiadówkom w dniu 12 grudnia 2019r. zebraliśmy pokaźną sumę 12224 zł. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców i rodziców w przygotowanie stoisk oraz hojności kupujących – rodziców i nauczycieli.
     W imieniu organizatorów DZIĘKUJĘ


     Bożena Hain – dyr. szkoły

    • Jasełka dla Stowarzyszenia Pomocna Dłoń

     17 grudnia grupa teatralna wraz z chórem szkolnym wystawiła Jasełka dla Stowarzyszenia Pomocna Dłoń – Krystyn i Sympatyków. Pod kierunkiem pani Anny Sztajgli powstało przedstawienie, a oprawę muzyczną zawdzięczamy pani Donacie Dłubis i chórowi szkolnemu.
     Wszystkim gościom, zebranym na spotkaniu opłatkowym w hotelu PIK- bardzo podobał się występ młodych aktorów. 
     Dziękujemy za wprowadzenie w świąteczną atmosferę!


     Bożena Urbanek

    • Trzecie miejsce w województwie naszych dziewcząt w unihokeju !!!

     Podczas Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w unihokeju reprezentacja naszych dziewcząt wywalczyła Brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Zawiercia 3:0. Wcześniej w rozgrywkach grupowych pokonały 1:0 szkołę z Bytomia oraz 4:1 rywalki z Czeladzi. Lepsze od naszych w półfinale okazały się zawodniczki z SP 36 w Tychach, które ostatecznie zdobyły złoto pokonując w finale Mistrzostw po rzutach karnych szkołę z Gliwic. Zawody odbyły się na mikołowskiej hali MOSiR. Gratulujemy ogromnego sukcesu naszym uczennicom, które wystąpiły w składzie: Hudzik Jesika (bramkarz), Kaps Wiktoria, Kierzkowska Maja, Kozicka Julia, Misiołek Daria, Rzeszutek Kornelia, Wionzek Oliwia - wszystkie z klasy 7b oraz Zając Natalia z 8b. 

                                                                          Grzegorz Rożkiewicz

    • Inauguracja Zielonej Pracowni

     5 grudnia 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni „Przez las do wiedzy” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie. Została ona dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dzięki wygranej w 5 edycji konkursu na najciekawszy projekt ekopracowni. Dotacja ze środków WFOŚiGW na utworzenie Zielonej Pracowni wyniosła 29 997,96 zł. Gmina Mikołów zapewniła wkład w wysokości 7 500 zł.

     Przedstawiony przez nas pomysł na zagospodarowanie pracowni spotkał się z uznaniem ze względu na funkcjonalność zastosowanych rozwiązań, jak i kreatywne wykorzystanie przestrzeni klasowej. Zaprezentowany program edukacyjny gwarantuje prowadzenie edukacji ekologicznej w sposób nowoczesny i atrakcyjny, dostosowany do różnych grup wiekowych, pozytywnie wpływając na polepszenie wyników nauczania. Motywem przewodnim Zielonej Pracowni jest las, ponieważ drzewostan parku miejskiego Planty zagląda w jej okna.

     W dniu inauguracji zaproszonych gości uroczyście przywitała pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie – Bożena Hain. Symbolicznego przecięcia zielonej wstęgi dokonała razem z burmistrzem Mikołowa – panem Stanisławem Piechulą oraz z przedstawicielką WFOŚiGW – panią Aleksandrą Radzikowską.

     Pani dyrektor zabrała głos aby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia Zielonej Pracowni oraz aby opowiedzieć o jej ekologicznych zadaniach. Przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, burmistrz Mikołowa oraz nauczycielka biologii – Izabela Niczyporuk podzielili się wrażeniami oraz satysfakcją z oddania do użytku uczniom tak bogato wyposażonej ekopracowni. Przemowom towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca pierwszy szkic kredkami nowej sali i jej konkursową wizualizację komputerową.  Ponadto pokazała zdjęcia z etapami tworzenia nowej pracowni i wreszcie zdjęcia z uczniami korzystającymi z jej zasobów.

     Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do aktywnego odkrywania tajemnic przyrodniczo – biologicznych na specjalnie przygotowanych stanowiskach naukowych. Chętnie wykonywali zadania pod czujnym okiem uczniów, którzy za dobrze wypełnioną kartę pracy przyznawali „zielony punkt” upoważniający do otrzymania pamiątkowego dyplomu.

     Tematy zadań były następujące:

     • Skrzydlaci przyjaciele.
     • Co nam szumi nad głowami?
     • Tajemnice ludzkiego ciała.
     • Mikroświat.

     Wszyscy pracowali z tak dużym przejęciem i zaangażowaniem, że z trudem dali się zaprosić na pyszny tort i kawę. Uczestnicy uroczystego otwarcia Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 w Mikołowie żegnali się pełni wrażeń i uznania.
     Zdjęcia w galerii Zielona pracownia.

   • Gala Wolontariatu
    • Gala Wolontariatu

     4 grudnia br. w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie, odbyło się podsumowanie działalności wolontariuszy z powiatu mikołowskiego.
     Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody, m.in. dla najlepszych wolontariuszy. Spośród nominowanych wyróżniono trzy grupy wolontaryjne, w tym działającą w naszej szkole grupę De Facto, prowadzoną przez panie Karinę Cyroń i Alicję Popenda.
     „Wolontariusze Roku” otrzymali statuetki oraz nagrodę pieniężną, która pozwoli na dalszy rozwój działalności.
     Gratulacje Dla Opiekunek Szkolnej Grupy Wolontariatu na Rzecz Osób Niewidomych !!!

    • Świąteczna Zbiórka Żywności

     W dniach 29 i 30 listopada br. uczniowie naszej szkoły, pomagali podczas Świątecznej Zbiórki Żywności – ogólnopolskiej zbiórki organizowanej rokrocznie przez Federację Polskich Banków Żywności. Jak co roku, wraz ze Stowarzyszeniem Pomocna Dłoń, młodzież kwestowała i zachęcała do podzielenia się swoimi zakupami.
     Dziękujemy młodym wolontariuszom - którzy w swoim wolnym czasie zaangażowali się i chcieli pomóc potrzebującym, poprzez udział w akcji !!!

     Bożena Urbanek

   • Dla rodziców
    • Dla rodziców

     Wywiadówki 12 grudnia 2019 r. (czwartek) odbędą się o godzinie 17.00 dla wszystkich klas.
     W tym dniu obywać się będzie również Kiermasz Świąteczny od 16.00 do 19.30.

     Serdecznie zapraszam!

     Dyrektor szkoły – Bożena Hain

   • Pomóżmy Piotrusiowi
    • Pomóżmy Piotrusiowi

     W dniu 12 grudnia 2019r. (czwartek) w naszej szkole od godziny 15:00 zostanie przeprowadzona akcja pozyskania potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez fundację DKMS. W tym dniu w wyznaczonym miejscu Tata Piotrusia wraz z wolontariuszką będą rejestrować nowe osoby, które są chętne aby znaleźć się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Będą odpowiadać na wszystkie nurtujące  pytania i pobierać wymaz z ust za pomocą pałeczek oraz tłumaczyć sens całej akcji.

     https://www.dkms.pl/pl

    • Święto Misia

     W dniu 25 listopada naszą  bibliotekę odwiedził Pluszowy Miś, aby świętować swoje urodziny. Dzieci z klas młodszych chętnie czytały misiowi książeczki, a przytulania i wspólnej zabawy nie było końca. Wszystkiemu towarzyszył uśmiech i dobra zabawa . Tak się  spodobało misiowi, że obiecał wrócić do nas za rok.

     K. Frys

    • Baśniowa kraina

     W tym dniu biblioteka szkolna zamieniła się w baśniową krainę, którą odwiedziły  bajkowe postacie. Można było spotkać Czerwonego Kapturka, rycerza, wróżkę, czy Kota w butach, którzy pięknie opowiadali o sobie lub przeczytali  fragment bajki, z której pochodzą. Wspólna piosenka i zabawa przy muzyce uświetniła ten niezwykły dzień. Dziękujemy dzieciom, wychowawczyniom i rodzicom za zaangażowanie.

     E.Dubiel

    • Profilaktyka dla młodych !

     W dniach 20 i 22 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia z profilaktyki dla uczniów klas 5-7.

     Uczestniczyli oni w warsztatach prowadzonych przez pedagogów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach. Najstarsze klasy wzięły udział w zajęciach na temat „Komunikacji w grupie”, młodsze natomiast w warsztatach pt. „Zaplątani w sieci”.

     Młodzież klas siódmych poznawała tajniki dobrej, konstruktywnej komunikacji, a uczniowie z klas szóstych i piątych uczyli się jak nie dać się wciągnąć w niebezpieczną sieć uzależnienia od Internetu.

     Zajęcia podobały się i cieszyły się dużym zaangażowaniem młodzieży.

     Pedagodzy

    • Martinstag

     Dnia 13 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy dzień św. Marcina. Martinstag szczególnie uroczyście obchodzony jest w Niemczech oraz w Austrii. Uczniowie naszej szkoły, nie tylko uczący się języka niemieckiego, mogli zaznajamiać się z legendami o św. Marcinie, zwyczajami związanymi z obchodami tego święta oraz słownictwem w języku niemieckim.
     W środę w klasach młodszych uczniowie klas 6 i 7 przeprowadzili lekcje związane z legendą oraz zwyczajami  świętomarcińskimi, a nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali konkurs wiedzy i znajomości słownictwa związanego ze św. Marcinem. Na uczniów, którzy znali odpowiedzi na postawione pytania, czekała słodka niespodzianka. Można było również skosztować wypieków marcińskich na stoisku na pierwszym piętrze. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

     Monika Płaza i Bożena Urbanek

    • Nie widzimy przeszkód!

     Kolejna inauguracja działalności wolontariuszy pracujących dla płockiego Stowarzyszenia De Facto – stała się faktem!           
            W tym roku szkolnym do projektu tworzenia audiodeskrypcji dla osób niewidomych i niedowidzących przystąpili uczniowie klas szóstych i siódmych. Obecnie trwa cykl szkoleń, które wyposażą uczniów w niezbędne umiejętności potrzebne do tworzenia opisów.

             W ramach warsztatów 25 października  2019r. w naszej szkole odbył się audiopiknik. Gościliśmy członków Stowarzyszenia De Facto, w tym sześć osób niewidomych, którzy zapoznawali uczniów klas 5-7 z różnymi aspektami życia z niepełnosprawnością. Alfabet brajla, nowinki techniczne, tor przeszkód czy codzienne czynności – to tylko część tematów przybliżających uczniom problemy, z jakimi cały czas zmagają się osoby niewidome.

     Choć nie jest im łatwo, nasi Goście przekonywali, że „nie widzą przeszkód”, by aktywnie spędzać czas, realizować swoje pasje, kształcić się i po prostu cieszyć się życiem.

         Audiopiknik zaszczycili swą obecnością członkowie mikołowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych oraz przedstawiciele władz miasta w osobach: pani Iwona Spychała-Długosz (wiceburmistrz miasta Mikołów), pani Ewelina Kukla (przewodnicząca komisji społecznej Rady Miejskiej), pan Rafał Kwapuliński (specjalista od spraw osób niepełnosprawnych w Mikołowie).

     Nasi wolontariusze przystępują do wytężonej pracy i oby również nie widzieli przeszkód, by systematycznie, z poświęceniem tworzyć teksty dla osób niewidomych! Czego z serca im życzą szkolne koordynatorki projektu …

                                                                                                     Karina Cyroń i Alicja Popenda

   • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!
    • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

     Szkolny konkurs plastyczny na plakat promujący projekt Wesołe Podwórko został rozstrzygnięty!!!
     Jury ma zaszczyt poinformować, że przyznało 6 nagród: 3 w kategorii młodszej i 3 w starszej.
     W klasach 1-4: 1 miejsce – Eliza Rosiek, 2 miejsce – Anna Gnizda, 3 miejsce – Lena Bogacka
     W klasach 5-8: 1 miejsce – Robert Witala, 2 miejsce – Piotr Rurański, 3 miejsce – Oliwia Bogacka
     Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!

     Aleksandra Lelonek

    • MASZKETERIA – SZKOLNE MASZKETY W ZASIĘGU RĘKI!

     Z przyjemnością chwalimy się nową odsłoną naszego sklepiku szkolnego! Z końcem października został ukończony mural ozdabiający nasz szkolny sklepik. Mural wykonały Sandra Mróz, Roksana Beckman oraz Julia Więckowska z klasy 6d. Mural zaprojektowała Sandra Mróz.

     Dziewczyny malowały pod czujnym okiem Pani Izabeli Mróz – Dziękujemy za pomoc!

     W wyniku konkursu na nową nazwę, sklepik szkolny otrzymał również otrzymał nazwę MASZKETERIA. Autorem nowej nazwy jest KINGA PRZYBYŁA z klasy 1a.

     Zwyciężczyni konkursu gratulujemy wygranej, a dziewczynom z klasy 6d gratulujemy talentu i dziękujemy za zaangażowanie!;)

     Zapraszamy do MASZKETERII!

     Katarzyna Roj

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa. Bajki  uczą, bawią a przede wszystkim przekazują wartości ,którymi należy kierować się w życiu. Już po raz kolejny uczniowie klas 4 i 5 uczcili ten dzień przychodząc do biblioteki szkolnej  w kolorowych przebraniach. Każda bajkowa postać prezentowała fragment bajki, która  była inspiracją do wyboru stroju.

     K. Frys

    • Kolejna literacka uczta za nami!

     25 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  udali się do Krakowa na XXIII Międzynarodowe Targi Książki. Jak co roku czekało na nich wiele nowości  i atrakcji. Uczniowie brali udział w spotkaniach, korzystali z Ostrego Dyżuru Literackiego oraz uczestniczyli w warsztatach komiksowych. Tradycyjnie zmęczeni z książką w ręku i to nie jedną, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru, aby tam już w ciszy wtopić się w świat książki.

     E. Dubiel

    • ARCHIPELAG SKARBÓW

     W dniach 24 i 25 października br. odbywał się w naszej szkole dla uczniów klas 8 program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”.
     Szczęście, miłość, seksualność - to trzy główne tematy omawiane podczas zajęć. Uczniowie wypracowali podstawowe zasady postępowania, oparte na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności. Odkrywali wartości, którym warto być wiernym oraz, że wśród dorosłych można znaleźć mądrych, autentycznych przewodników.
     Dodatkowo obyło się także spotkanie dla nauczycieli i rodziców uczniów.
     Trenerzy wykazali się ogromną wiedzą oraz niezwykłą umiejętnością nawiązania relacji zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi.
     Warto szukać i odkrywać skarby, które są w nas! Galeria zdjęć

     Pedagodzy

   • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce
    • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce

     7 października wizyta w szkolnej bibliotece Królowej Pszczół, muchy Henryki, borsuka Bartka i narratora sprawiła, że biblioteka zamieniła się w leśną polanę.

     Piękne stroje, dekoracja i muzyka wprowadziły uczniów klas I w wyjątkowy nastrój.

     Dzieci z wielką uwagą śledziły kolejnej przygody Nowych Słodziaków,  które bywają szalone, niesforne, ale zawsze trzymają się razem.

     Serdecznie dziękujemy p. wicedyrektorowi, p. pedagog, p. pielęgniarce oraz p. bibliotekarce za zaangażowanie i  humor podczas głośnego czytania.

     E. Dubiel

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 24.10.2019 r., tj. w czwartek odbędą się:
     - konsultacje (od 17:00 do 18:30) - klasy 1 - 6
     - zebrania z rodzicami - klasy 7 - 8
     Zapraszamy rodziców uczniów kl. 7-8 na godzinę 16:30 do sali gimnastycznej, w której odbędzie się prelekcja dotycząca zagrożeń uzależnieniem od środków odurzających prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz spotkanie z przedstawicielami realizującymi zagadnienia w ramach programu "Archipelag Skarbów". Następnie ok. godz. 18:00 odbędą się zebrania w salach lekcyjnych prowadzone przez wychowawców klas.

     Julita Juszczyk wicedyrektor szkoły

   • Europejski Tydzień Kodowania
    • Europejski Tydzień Kodowania

     Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W tym tygodniu w naszej szkole na lekcjach informatyki uczniowie będą się bawili i jednocześnie ćwiczyli umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, koncentrację uwagi i umiejętności matematyczne. 

     Rafał Niczyporuk

    • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

     Dzień 11 października 2019 (piątek) i dzień 14 października (poniedziałek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1.

     W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica.

     Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do  7 października 2019.

     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce  Świetlica >Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej w wersji papierowej.

     Dyrekcja SP1

     Kierownik świetlicy

    • Warsztaty profilaktyczne – „Jak radzić sobie z agresją?”

     W dniach 27.09.2019 r. oraz 02.10 i 04.10.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne „Jak radzić sobie z agresją?” dla klasy 4 i wszystkich klas 6. Zajęcia prowadzone były przez Panią Jolantę Zwyrtek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie. Podczas warsztatów uczniowie mogli, poprzez zabawę, lepiej poznać siebie nawzajem i nauczyć się rozpoznawać swoje emocje, w tym przede wszystkim złość.  Udało się również wspólnie wypracować sposoby na radzenie sobie z negatywnymi uczuciami. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie!

     Pedagodzy

    • Tydzień Języków Obcych

     Za nami kolejny dzień obchodów Tygodnia Języków Obcych. Tego dnia wiele się działo. Na oknach naszej szkoły pojawiły się kolorowe flagi różnych krajów wykonane przez uczniów naszej szkoły. Odbył się też konkurs językowy Deutsch – English  – Tour dla klas ósmych, w organizacji którego pomagali uczniowie klasy 6c i 6d. Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny dwuosobowe, które starały się uzyskać jak najwięcej punktów na poszczególnych stacjach językowych. Mamy nadzieję, że tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli szansę nie tylko wykazać się umiejętnościami językowymi, ale też ….. dobrze się bawić. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     Nauczyciele Języków Obcych

    • Warsztaty ekologiczne „Zdrowe powietrze – zdrowy człowiek”

     „Zdrowe powietrze – zdrowy człowiek”  - takie hasło przyświecało zorganizowanym przez Fundację Arka warsztatom ekologicznym , w których 28 września na Rynku w Mikołowie uczestniczyli uczniowie Jedynki. Podczas zabaw plenerowych  próbowaliśmy odkryć, co wisi w powietrzu. Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także poznaliśmy  sposoby na pozyskanie  energii, która nie zanieczyszcza powietrza. Odwiedziliśmy jedyne w Polsce „kino bez prądu”, które sami uruchomiliśmy, pedałując na rowerach ustawionych za widownią.  Zagraliśmy także w Ekomemory oraz grę Siejemy Słońce,  by dowiedzieć się, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.

     Zajęcia prowadzone przez animatorów okazały się ciekawą, niestandardową  lekcją, promującą proste postawy i zachowania ekologiczne na co dzień. Jak się okazało,  każdy z nas może zrealizować je w swoim życiu i zrobić coś dla naszej planety. Przekonaliśmy się, że musimy  walczyć o powstrzymanie zmian klimatycznych, ponieważ kiedy cierpi przyroda, cierpi także człowiek.

     Anna Sztajgli

   • Jesień idzie, nie ma na to rady
    • Jesień idzie, nie ma na to rady

     23 września w radosnym nastroju przywitaliśmy Panią Jesień. I chociaż nadeszła pora roku pełna zadumy, a czasem nawet szarości, u nas w Jedynce było kolorowo i pogodnie. Mogliśmy cieszyć się darami jesieni ( oj, smaczne były!) oraz podziwiać jej uroki. Rada Uczniów przygotowała zabawy i konkursy dla starszych i młodszych miłośników tej pory roku. Pisaliśmy więc listy do Jesiennej Pani, biegaliśmy jak jeże z jabłkami na głowie i tworzyliśmy wielkie kasztanowe ludki. Odbył się nawet pokaz jesiennych kreacji.

      Podczas wspólnej zabawy przekonaliśmy się, że jesień także można polubić.

     Alicja Popenda i Anna Sztajgli

   • Spotkanie klas pierwszych z policjantem
    • Spotkanie klas pierwszych z policjantem

     23 września odwiedził nas nasz dzielnicowy - aspirant Piotr Haśnik z Powiatowej Komendy Policji w Mikołowie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania w domu, wobec nieznajomych czy zasadami poruszania się po drodze. Dodatkową niespodzianką była wizyta psa Hektora -pomocnika stróżów prawa. Dzieci miały okazję powtórzyć wiadomości z lekcji i wykazać się wiedzą. Wizyta policjanta oraz psa Hektora bardzo się dzieciom podobała. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

     Aleksandra Bielak

    • Dodatkowe zajęcia dla uczniów - projekt Kalejdoskop

     Szkoła Podstawowa nr 1 w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej "KALEJDOSKOP wiedzy i umiejętności uczniów mikołowskich szkół podstawowych";

     Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 10 mikołowskich szkół podstawowych w okresie od czerwca 2019 do czerwca 2020 roku poprzez:

     - rozwijanie wśród 850 uczniów/uczennic kompetencji kluczowych na rynku pracy 

     - przeszkolenie 40 nauczycieli

     - zakup sprzętu TIK oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć edukacyjnych

     - realizację programów wspomagających szkołę w procesie indywidualnego

     - wsparcia ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ucznia młodszego

     Zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej nr 1

     Koordynator projektu w SP nr 1

     Małgorzata Duda

      

   • Mistrzostwa Szkół w Szachach
    • Mistrzostwa Szkół w Szachach

     17 września 2019 r. w katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Szachach.  Nasi uczniowie wystartowali w trzech kategoriach: klasy trzecie, piąte i szóste. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Czas całej gry to 10 minut.

     W grupie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę Mikołaj Hachoł  i Piotr Matuszczyk z klasy 3c, którzy zajęli odpowiednio 18 i 88 miejsca na 151 startujących. W grupie klas piątych wystąpił Beniamin Sowa z klasy 5b, zajmując 105 miejsce, a w klasach szóstych Bartłomiej Tomaś z klasy 6d był 59. Łącznie wystartowało 1200 uczestników z prawie wszystkich województw!   

     Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!                                     

     Zbigniew Labus  

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 12.09.2019 r., tj. czwartek odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:

     • Klasy 1-3 – godz. 17:00
     • Klasy 4-8 – godz. 18:30

     Spotkania z wychowawcami odbywać się będą w salach zgodnie z planem, który zostanie wywieszony w holu szkoły.

     Julita Juszczyk - wicedyrektor szkoły

   • Podręczniki rok szkolny 2019/2020
    • Podręczniki rok szkolny 2019/2020

     Informujemy, że zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizacją zakupu podręczników dla  poszczególnych klas zajmuje się szkoła. Uczniowie otrzymają  podręczniki w pierwszym tygodniu września.                                                                                                                       
     Rodzice zobowiązani są do zakupu podręcznika do nauki religii (jeśli uczeń będzie uczestniczył w zajęciach z religii), zeszytów, przyborów piśmiennych, stroju gimnastycznego na WF, obuwia zmiennego, stroju odświętnego na uroczystości szkolne.
     Wykaz podręczników

     Krzysztof Skwarczek

    • Informacje dla rodziców

     Dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

     - 27.08.2019 r. o godz. 12.00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy przydziału do klas

     - 28.08.2019r. o godz.16.00 odbędzie się zebranie z dyrekcją i wychowawcami w klasach pierwszych

     Dyrektor szkoły Bożena Hain

    • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     Informuję, że:
     - 17.06.2019 r., tj. poniedziałek, o godz. 14:30 odbędzie się uroczysta akademia dla klas VIII szkoły podstawowej
     - 18.06.2019 r., tj. wtorek, o godz.14:30 odbędzie się uroczysta akademia dla klas III gimnazjum
     Zakończenie roku szkolnego 2018/2019:
     - 19.06.2019 r., tj. środa, o godz. 8:00 - pożegnanie z wychowawcami i rozdanie kompletów dokumentów za potwierdzeniem dla uczniów klas ósmych i gimnazjalnych
     - 19.06.2019 r., tj. środa, o godz. 10:00 - zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej - rozdanie świadectw.

     wicedyrektor szkoły
     Julita Juszczyk

    • Skrócone lekcje

     W związku z uciążliwymi upałami od środy 12.06.19 do piątku 14.06.19 lekcje zostają skrócone do 30 minut. W piątek uczniowie klas IV - VIII SP i III Gimnazjum mają zajęcia według wcześniej ustalonego harmonogramu. Czas trwania lekcji został ogłoszony w dzienniku Librus i na gazetce w holu szkoły. Świetlica pracuje bez zmian.

     Z poważaniem
     Bożena Hain - dyrektor szkoły

   • Bezpieczeństwo w czasie wakacji
    • Bezpieczeństwo w czasie wakacji

     Dnia 10 czerwca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w prelekcji policjantów Komendy Powiatowej w Mikołowie. Szkołę odwiedzili: aspirant Piotr Haśnik - dzielnicowy  oraz sierżant sztabowy Artur Ceran z Wydziału Prewencji, Profilaktyki Nieletnich i Patologii.

     Sierżant Artur Ceran uświadomił uczniom, jak ważna jest ich rozwaga i rozsądek w czasie wakacji spędzanych zarówno w mieście, jak i na wyjazdach. Szczególną uwagę uczniów zwrócił na bezpieczeństwo nad wodą, mówiąc o utonięciach wynikających z brawury i nierozwagi. Mówił również o bezpieczeństwie na drogach a także o czynach karalnych młodzieży, pozbawionej często kontroli dorosłych i dysponującej w czasie wakacji  większą ilością czasu, który jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób. Przedstawił niebezpieczeństwa związane z Internetem i korzystaniem z portali społecznościowych. Przestrzegł, że wszystko to, co zostało wrzucone do sieci, pozostanie tam już na zawsze. Uczulił uczniów na zgłaszanie w szkole lub na policji wszelkich przejawów cyberprzemocy – szantażu, kompromitujących zdjęć  czy postów.

     Na koniec policjanci życzyli uczniom udanych, bezpiecznych wakacji.

    • Pierwsza pomoc

     W dniach 04.06 i 05.06 w auli naszej szkoły odbyły się szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniach wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych.
     Mieli oni okazję zapoznać się z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także przećwiczyć niektóre elementy jak np. uciskanie klatki piersiowej poszkodowanego czy układanie w pozycji bezpiecznej.

     Justyna Piechula

    • Dzień Dziecka

     31 maja pod hasłem „Zakazany owoc” świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Obchodziliśmy to wyjątkowe święto w atmosferze dobrej zabawy, tańca, ogromu słodyczy oraz możliwości naginania reguł. Dzięki niezawodnej Radzie Uczniów mogliśmy podziwiać nietypowe makijaże, kolorowe paznokcie i szalone fryzury, na które wyjątkowo w tym dniu nasi pedagodzy spoglądali życzliwym okiem.
     Każdy z nas odkrył w sobie dziecko - wyjątków nie było, gdyż nawet nauczyciele dołączyli do zabawy. Nie zabrakło również niespodzianek. Przed szkołą stanął najprawdziwszy wóz z lodami, którymi mogliśmy się poczęstować dzięki Radzie Rodziców.
     Pogoda również nie zawiodła. Dzień był słoneczny, więc humory wszystkim dopisywały. Dzień Dziecka w naszej szkole uważamy za udany!

     Rada Uczniów SP1

    • Rejonowe zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych

     22 maja 2019 roku na stadionie MOSiR w Mikołowie nasza szkoła zorganizowała drużynowe zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych z roczników 2003 -2005 na szczeblu rejonowym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że najlepszą drużyną wśród chłopców okazała się reprezentacja naszej szkoły! Serdecznie gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Częstochowie. Dziewczęta musiały zadowolić się najgorszym miejscem dla sportowca, uplasowały się tuż za podium, ze stratą tylko 5 punktów do 3 miejsca.

    • Mistrzostwo powiatu mikołowskiego w piłce nożnej chłopców

               Dnia 13.05.2019 roku odbyły się zawody szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców z roczników 2003-2005. Na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 10 zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące gospodarzy, Szkołę Podstawową nr 2 w Łaziskach Górnych, Szkołę Podstawową nr 10 w Orzeszu oraz naszą. Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym". Reprezentanci Jedynki nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń kto jest najlepszy w powiecie mikołowskim w piłce nożnej, efektownie zwyciężając pozostałe ekipy.

     Rywalizacja przebiegała następująco:

     SP1 Mikołów - SP 10 Orzesze   5 : 0

     SP1 Mikołów - SP 2 Łaziska G.  5 : 0

     SP1 Mikołów - SP 10 Mikołów  3 : 1

     Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:

     Undas Piotr  kl. 3G

     Pustelnik Michał  kl. 3H

     Nowak Oliver  kl. 3H

     Ostapkowicz Kacper  kl. 3H

     Golda Michał  kl.3H

     Borowski Oliwier  kl. 8B

     Pacha Kacper  kl. 3H

     Iskra Wojciech  kl. 3H

     Lis Marcel  kl. 3D

     Tomala Paweł  kl. 3G

     Jacek Kacper  kl. 7A

     Wojciech Zaik

      

      

   • „Wstawaj, szkoda dnia” i „Byle do piątku”!
    • „Wstawaj, szkoda dnia” i „Byle do piątku”!

     To dwa chyba najbardziej popularne programy radia RMF FM, znane większości młodych (i nie tylko) ludzi. Poranne radiowe show spędza zwykle sen z powiek swoim słuchaczom, zaś drugi z wymienionych programów pozwala im przetrwać tydzień dzięki znakomitej muzyce dobieranej przez wytrawnych radiowców. 
     17 maja uczniowie klasy Vb mieli niezwykłą okazję poznać tych wspaniałych, pełnych pasji dziennikarzy i prezenterów.  Wizyta w rozgłośni znajdującej się u stóp krakowskiego Kopca Kościuszki to była prawdziwa inwazja mocy! Magiczna chwila w prawdziwym studiu, z którego nadaje się słuchane przez wszystkich „Fakty”, czy przezabawna rozmowa i wspólne selfie z Irkiem Jakubkiem (DJ w RMF MAXXX)  - tego się nie zapomni.  Praca w radiu – to musi być frajda!

     Uczniowie klasy Vb

   • Warsztaty „Jak radzić sobie ze złością?”
    • Warsztaty „Jak radzić sobie ze złością?”

     10 maja br. uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat:
     „Jak radzić sobie ze złością?” Każda grupa miała okazję zastanowić się nad tym, czym jest złość, jak ją wyrażamy, w jaki sposób nad nią zapanować?
     Uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, wspólnie wybierali najlepsze rozwiązania trudnych problemów. Doszli do wniosku, że odczuwanie złości nie jest niczym złym ani niezwykłym. Ważne, by umieć nad tym negatywnym uczuciem zapanować i nie kierować się nim w kontaktach z innymi ludźmi.
     Miejmy nadzieję, że czwartoklasiści będą mistrzami poskramiania złości.

   • Finał konkursu wiedzy o Chorwacji
    • Finał konkursu wiedzy o Chorwacji

     Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału konkursu wiedzy o Chorwacji. Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej historii, zabytków i tradycji chorwackich. Finał odbył się 25 kwietnia bieżącego roku w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Konkursowi patronował Konsulat Chorwacji w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zadanie polegało na rozwiązaniu szczegółowego testu składającego się z 90 pytań. W oczekiwaniu na wyniki wysłuchaliśmy prezentacji na temat filologii słowiańskiej, zwiedzaliśmy nowoczesny budynek neofilologii, nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku chorwackim, a także zjedliśmy przygotowany poczęstunek. Z 88 szkół, które brały udział w konkursie znaleźliśmy się w pierwszej 10-tce. Zespół konkursowy składał się z: Filipa Jastrzębskiego, Julianny Krysiak, Emilii Rogier, Patrycji Ulman, Pauliny Wolnik.

     Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                 Konstancja Zolich - koordynator projektu

    • Kangur Matematyczny 2019

     Poznaliśmy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019”
     Wynik bardzo dobry uzyskali:
     w klasach szkoły podstawowej Marcel Przybyła – kl. VIII c, a w gimnazjum Adam Łęk – kl. III g i Mateusz Jarek – kl. III d.  
     Wyróżnieni zostali: 
     w szkole podstawowej:
     Martyna Grzegorska – kl. II b, Artur Pyka – kl. II c, Piotr Rurański – kl. IV a, Beniamin Sowa – kl. IV b, Bartłomiej Tomaś – kl. Vd, Bartek ŁukaszewiczSzymon Kufel – kl. V b, Mikołaj Jedrzejek – kl. VIII c, Szymon Chamera – kl. VIII d i Michał Jastrzębski – kl. VIII b
     a w gimnazjum:
     Marcel Bieńko i Łukasz Ratka – kl. III d,  Marcel Janczak, Filip StelmaszewskiAleksandra Starowicz i Dawid Cempulik – kl. III g, 
     Wszystkim uczniom gratulujemy.

      Nauczyciele matematyki

    • Informacja dla rodziców

     Informuję, że dnia 9.05.2019 r., tj. czwartek odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:
     1. Klasy 1-8 – godz. 17:00
     2. Klasy gimnazjalne – godz. 18:30

     W klasie 3f zebranie z rodzicami poprowadzi p. A. Stankiewicz

     W związku z wycieczkami klasowymi oraz nieobecnością nauczycieli wywiadówki w niektórych klasach odbędą się w innym terminie:

     1. Klasy 5c (wychowawca A. Sztajgli) i 3e (wychowawca A. Popenda) - dn. 7.05.2019, tj. wtorek, godz. 17:30
     2. Klasy 5d (wychowawca K. Roj) i 3c (wychowawca J. Szuster) - dn. 10.05.2019, tj. piątek, godz. 17:00


     Julita Juszczyk
     wicedyrektor szkoły

   • 4 miejsce w Polsce!
    • 4 miejsce w Polsce!

     Po zdobyciu Mistrzostwa Śląska w drużynowych biegach przełajowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski zajmując 4. Miejsce, tuż za strefą medalową. Zawody odbyły się 26 kwietnia w Kamionie (woj. mazowieckie), wzięło w nich udział 13 najlepszych szkół, wśród których mistrzem okazał się zespół z Supraśla (woj. podlaskie). Wymagająca trasa liczyła 2000 metrów, a zawodnikom przyszło rywalizować przy 30-stopniowym upale. 

     Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwier Borowski (6 miejsce w Polsce indywidualnie), Oliver Nowak (7 miejsce), Marcel Lis, Gabriel Kuropatwa, Marcel Janczak i Kacper Ostapkowicz. Gratulujemy!

     Grzegorz Rożkiewicz

    • Informacja dla rodziców

     Informuję, że od 27.04.2019 r. strajk nauczycieli naszej szkoły został zawieszony do września 2019 r.
     Nauczyciele dziękują za wsparcie rodzicom, którzy wykazali solidarność ze strajkującymi.
     Zajęcia lekcyjne będą kontynuowane od poniedziałku 6 maja 2019 r.
     29.04.2019 r. (poniedziałek), 30.04.2019 r. (wtorek), 2.05.2019 r. (czwartek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych przewidzianymi do dyspozycji dyrektora szkoły i pozytywnie zaopiniowanymi przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców na początku roku szkolnego we wrześniu 2018 r.
     W dniach tych odbywają się zajęcia opiekuńcze prowadzone w świetlicy szkolnej od godz. 8.00 do 13.00.

     Z poważaniem
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

     Strajk nauczycieli naszej szkoły jest kontynuowany.
     W dniach 18, 19 i 23 kwietnia (przerwa świąteczna) świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczy w godzinach od 8.00 do 13.00 dla uczniów klas młodszych, których rodzice złożyli oświadczenia, na podstawie których dzieci zostaną objęte opieką świetlicy (Ogłoszenie w dzienniku Librus z dn. 29.03.2019).
     Informacja o płatności za obiady na miesiąc maj zostanie podana w terminie późniejszym, a termin płatności zostanie wydłużony. Niewykorzystane środki za obiady przechodzą na miesiąc maj.


     Z wyrazami szacunku
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


     Strajk nauczycieli w naszej szkole dalej jest kontynuowany.
     EGZAMIN ÓSMOKLASISTY odbędzie się od 15.04.2019 r. według ustalonego wcześniej harmonogramu. W dalszym ciągu ze względu na strajk i egzamin ósmoklasisty zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas młodszych nie będą prowadzone. Proszę o wyrozumiałość.

     Z wyrazami szacunku
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Drodzy Rodzice i Gimnazjaliści!!


     Informuję, że egzamin gimnazjalny w naszej szkole odbędzie się według wcześniej zaplanowanego harmonogramu – tj. 10, 11, 12 kwietnia 2019 r.

     W związku z powyższym szkoła nie będzie prowadzić w tym czasie zajęć opiekuńczych dla młodszych dzieci.

     Serdecznie dziękuję za bardzo liczne wyrazy wsparcia, proszę o wyrozumiałość, a Gimnazjalistom życzę POWODZENIA na egzaminie.

      Bożena Hain - dyrektor szkoły

    • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


     Od 8 kwietnia 2019 r. nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie przystępują do strajku. Nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne i wychowawcze.
     Ponownie zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i o zapewnienie opieki dzieciom w tych dniach oraz niewysyłanie ich do szkoły.


     Z poważaniem
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

   • Konkursy w „Miarce” rozstrzygnięte
    • Konkursy w „Miarce” rozstrzygnięte

     5 kwietnia, w ramach „Dni Otwartych” w I LO w Mikołowie im. Karola Miarki odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom gimnazjów, którzy w marcu wzięli udział w powiatowych konkursach organizowanych przez „Miarkę”. Pani dyrektor Barbara Modzelewska pogratulowała uczniom obszernej wiedzy, która wykraczała poza podstawę programową obowiązującą w gimnazjum, podziękowała również nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie okazane uczniom. Następnie „profesorowie” z „Miarki” przedstawili wyniki z poszczególnych konkursów i wręczyli zwycięzcom nagrody rzeczowe. Wspaniale wypadli nasi uczniowie, którzy zdobyli większość nagród.
     Język polski: I miejsce Karolina Gościńska, II Wiktoria Masztaler
     Matematyka: II miejsce Mateusz Jarek, III Paulina Anderson
     „Z biologią i chemią za Pan Brat”: I miejsce Adam Łęk, II Julia Dragon
     Język angielski: I miejsce Weronika Różycka, II Marta Machnio, III Kacper Rojewski i Mateusz Kawecki
     Język niemiecki: I miejsce Agnieszka Rzepka i Paulina Anderson, II Oliwier Nowak, III Tomasz Burliga
     Język hiszpański: I miejsce Katarzyna Tudzież, III Michalina Rak i Magdalena Wojaczek
     Gratulujemy!

     Krzysztof Skwarczek wicedyrektor ds. dydaktycznych

   • GALA LAUREATÓW
    • GALA LAUREATÓW

     W piątek 5 kwietnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się Gala Laureatów dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych delegatury rybnickiej. Uroczystość rozpoczęła pani wizytator Wiesława Gala, koordynująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe na poziomie województwa, która przedstawiła w liczbach szczegółowy udział uczniów w tegorocznych konkursach. Następnie na scenę zaproszeni zostali bohaterowie Gali - uczniowie, którzy z rąk pana wicekuratora Dariusza Domańskiego otrzymali gratulacje i nagrody rzeczowe. Z wielką dumą i satysfakcją przyjęliśmy informację, że nasza szkoła zajęła 2 miejsce w delegaturze rybnickiej pod względem ilości laureatów.
     A oto oni: Martyna Mitek i Marcel Przybyła ze SP oraz gimnazjaliści: Olga Mrowiec, Karolina Gościńska, Paulina Anderson, Zuzanna Musiał, Mateusz Jarek i Adam Łęk (podwójni laureaci), Beniamin Bożek i Bogumił Podolak. Gratulujemy!
     Galeria

     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor ds. dydaktycznych

   • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
    • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     Wielkim sukcesem  naszych uczniów zakończyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W pierwszej grupie wiekowej (uczniowie klas od I do VI szkół podstawowych) I miejsce zajął Paweł Poliński - uczeń klasy 5enatomiast w drugiej grupie (uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i gimnazjum) na II miejscu uplasował się Paweł Tomala - uczeń klasy 3g. Serdeczne gratulacje dla naszych strażaków!

     Rafał Niczyporuk

   • MISTRZOWIE ŚLĄSKA!!!
    • MISTRZOWIE ŚLĄSKA!!!

     Podczas Mistrzostw województwa śląskiego w biegach przełajowych nasza drużyna SP1 MIKOŁÓW zdobyła złoty medal!!!!! i będzie reprezentować Śląsk na Mistrzostwach Polski!!!!!! Ogromne gratulacje dla naszych fantastycznych chłopaków!!! Mistrzowski skład: Oliver Nowak 3H (indywidualnie brązowy medal!!!), Gabriel Kuropatwa 3H, Kacper Ostapkowicz 3H, Oliwier Borowski 8B, Marcel Lis 3D oraz Marcel Jańczak 3G. Startowało 84 zawodników z 14 najlepszych szkół województwa śląskiego i jesteśmy najlepsi!!!! :) :) :)

     Grzegorz Rożkiewicz

    • KONKURSY JĘZYKOWE W „MIARCE”

     Wspaniałym sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej zakończyły się powiatowe konkursy językowe organizowane przez I LO w Mikołowie. 

     Z języka angielskiego dwa I miejsca ex aequo zdobyły Anna Głodek z 8c i Marta Jendrysko  z 8d.  Z języka hiszpańskiego II miejsce wywalczył Marcel Przybyła z 8c, a z języka niemieckiego II miejsce zdobył Jakub Frączek z 8b, a III Oliwia Marut z 8d. Za swoje osiągnięcia uczniowie zostali nagrodzeni podczas Dni Otwartych organizowanych przez I LO w Mikołowie. Gratulujemy!

     Krzysztof Skwarczek

   • Wojewódzki Konkurs matematyczny MINI Mat@ndo
    • Wojewódzki Konkurs matematyczny MINI Mat@ndo

     22 marca br. drużyna z naszej szkoły w składzie: Michał Jastrzębski (8b), Jakub Frączek (8b), Marcel Przybyła (8c) zdobyła 2 miejsce w finale I edycji Wojewódzkiego Konkursu MINI Mat@ndo – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów klas 7 i 8  szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjalnej. W konkursie poza umiejętnością rozwiązywania problemów matematycznych liczył się czas w jakim uczniowie zakończyli test. Naszym najzdolniejszym i najszybszym matematykom gratulujemy sukcesu.

     Klaudia Bogacka

    • IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych

     Dużym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im. Marii Goeppert-Mayer, który odbył się 19 marca w I LO w Katowicach. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz j. angielskiego, gdyż cały konkurs odbywał się w języku angielskim.

     W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Anna Głodek, Martyna Mitek i Marcel Przybyła.
     W kategorii gimnazjów dwa III miejsca zajęły drużyny w składzie: Paulina Anderson, Aleksandra Starowicz, Adam Łęk oraz Weronika Różycka, Marcel Bieńko, Mateusz Jarek.

     GRATULUJEMY

     Krzysztof Skwarczek

   • LAURY ROZDANE !
    • LAURY ROZDANE !

     Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział naszych uczniów w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

     Z wielką satysfakcją informuję, że uczniowie Szkoły Podstawowej zdobyli dwa tytuły laureata: Marcel Przybyła z matematyki i Martyna Mitek z biologii. Finalistami zostali: Anna Głodek  z j. angielskiego, Oskar Schubert i Kacper Bachul z historii oraz Michał Sowada z geografii.

     Gimnazjaliści jak zwykle stanęli na wysokości zadania zdobywając 10 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty. Podwójni laureaci: Mateusz Jarek z matematyki i fizyki oraz Adam Łęk z chemii i fizyki. Pozostali laureaci: Olga Mrowiec i Karolina Gościńska z j. polskiego, Bogumił Podolak z historii, Benjamin Bożek z biologii, Paulina Anderson i Zuzanna Musiał  z chemii. Finalistami zostali: Wiktoria Masztaler z j. polskiego, Paulina Anderson z matematyki, Dawid Kutynia z geografii, Filip Stelmaszewski i Julia Dragon z chemii oraz Aleksandra Starowicz, Marcel Janczak i Marcel Bieńko z fizyki.

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów. (tabela laureatów i finalistów)

     Krzysztof Skwarczek

    • Zebrania oraz konsultacje z rodzicami

     Dnia 21.03.2019, tj. czwartek o godz. 17:00 odbędą się zebrania oraz konsultacje z rodzicami (17:00 - 19.00):
     - konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-7 
     - zebrania dla rodziców uczniów klas ósmych i klas gimnazjalnych

     Dzień wcześniej, czyli dn. 20.03.2019 tj. środa o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.


     Julita Juszczyk

    • Matematyczne zmagania.

     Z przyjemnością przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie:
     Paulina Anderson – miejsce I
     Marcel Przybyła – miejsce II
     Marcel Bieńko – miejsce II
     Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

     Klaudia Bogacka

    • Zajęcia profilaktyczne dla klas 7-8 oraz gimnazjum

     W naszej szkole 5 i 8 marca odbyły się zajęcia profilaktyczne „Psychiatria też dla ludzi” – Projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland. Wzięli w nich udział uczniowie klas 7 – 8 oraz gimnazjaliści.

     Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi młodzieży szkolnej na coraz częściej dotykające ich grupę wiekową stres czy stany depresyjne. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli dowiedzieć się , gdzie i u kogo szukać wsparcia oraz jak radzić sobie w sytuacjach stresowych.

     Julita Juszczyk

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     Nasza szkoła wzięła udział w X edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2018/2019. W programie brali udział uczniowie klas 1-2 wspólnie z rodzicami i wychowawcami.
     Realizując poszczególne zagadnienia, dzieci poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole i w Internecie.
     Wynikiem wspólnych działań jest zdobycie certyfikatu w/w programu. 

     Julita Juszczyk

   • SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI
    • SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI

     W piątek 1 marca został zorganizowany szkolny wyjazd narciarski. Fani białego szaleństwa, w liczbie 42 uczniów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum zgłosili się na miejsce zbiórki z samego rana. Wybraliśmy się, jak co roku, na stok "Zagroń" do Istebnej. Na miejscu przywitał nas pięknie przygotowany i przede wszystkim pusty stok. Przez 4 godziny mogliśmy doskonalić swoje umiejętności, rozkoszując się jazdą na nartach i na snowboardzie. Po zakończonych zjazdach wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i przede wszystkim cali i zdrowi wróciliśmy do Mikołowa. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego wyjazdu.

     Galeria zdjęć

     Wojciech Zaik

    • HARMONOGRAM OBIADÓW W CZASIE REKOLEKCJI

     W dniach rekolekcji, tj. 11,12 i 13 marca 2019r. obiady wydawane będą według następującego
     harmonogramu:
     Na lekcji 4 - o godz. 11.00 kl. 1a, o godz. 11.05 kl. 1b, o godz. 11.10 kl. 2a (nauczyciel uczący
     przyprowadza dzieci) oraz o godz. 11.20 klasy V (nauczyciele uczący proszeni są o zwolnienie dzieci jedzących obiady).
     Na przerwie po lekcji 4 – o godz. 11.30 klasy III gimnazjum oraz o godz. 11.40 klasy IV (po powrocie z rekolekcji).
     Na lekcji 5 – o godz. 12.10 kl. 1c, o godz. 12.15 kl. 2b, o godz. 12.20 kl. 2c (nauczyciel uczący
     przyprowadza dzieci).
     Na przerwie po lekcji 5 – o godz. 12.35 klasy VIII i o godz. 12.45 klasy VII.

     Teresa Płonka
     Kierownik świetlicy

    • ZAWODY NARCIARSKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

     27 lutego w Wiśle na stoku "Siglany" rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego z roczników 2006 i młodsi oraz 2003-05. Na stoku rywalizowało prawie 200 dziewcząt i chłopców w sumie w 8 kategoriach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali znakomite umiejętności narciarskie.

               Indywidualnie w kategorii chłopców starszych na podium znaleźli się dwaj nasi uczniowie. 2 miejsce wywalczył Piotr Undas z klasy 3g, wyprzedzając Maksymiliana Murzyna z klasy 8c. W kategorii dziewcząt starszych 2 miejsce zajęła Zofia Bielesz z klasy 3e. Wśród dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych Nina Kurpas  z klasy 5a wywalczyła 2 miejsce.

               Równie okazale wygląda zdobycz medalowa w kategoriach drużynowych. Każda z naszych drużyn zajęła miejsce na podium. Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 zajęła I miejsce i wywalczyła okazały puchar. Drużyna dziewcząt z rocznika 2003-05 zajęła II miejsce. Dziewczynki młodsze także wywalczyły II miejsce, natomiast drużyna chłopców młodszych stanęła na najniższym stopniu podium.

               Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 wystąpiła w składzie: Undas Piotr kl. 3g, Murzyn Maksymilian kl. 8c i Mateusz Krepkowski kl. 8d.

               Drużyna dziewcząt starszych wystąpiła w składzie: Bielesz Zofia, Marut Nicole i Bojdoł Martyna (wszystkie dziewczyny z klasy 3e).

               Drużyna dziewcząt młodszych wystąpiła w składzie Kurpas Nina kl. 5a, Kawalec Weronika kl. 5a i Kowalczyk Julia kl. 5b.

               Drużyna chłopców młodszych wystąpiła w składzie: Trzensiok Mateusz kl.7b, Marczewski Michał kl. 5e i Kalabis Filip kl. 4d.

     Galeria zdjęć

     Wojciech Zaik

    • Edukacyjne Targi Nauki i Pracy

     Niewątpliwie wybór szkoły ponadpodstawowej, w której młody człowiek będzie pogłębiał swoją wiedzę, nie należy do najłatwiejszych. Starostwo Powiatowe po raz kolejny zorganizowało dla naszej mikołowskiej młodzieży Edukacyjne Targi Nauki i Pracy. W tym roku odbyły się one w hali widowiskowo- sportowej w Łaziskach, a wzięli w nich udział uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

     Podczas wizyty nasi uczniowie mieli okazję poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego. W trakcie spotkań i prezentacji na stoiskach można było rozeznać się w różnorodności kierunków i profili każdej ze szkół, a także porozmawiać z ich obecnymi uczniami.

     Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło wielu uczniom rozwiać szereg wątpliwości dotyczących wyboru dalszej szkoły.

    • Rekrutacja do klas I

     Szanowni Rodzice,
     Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
     Na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane będą dzieci z rocznika:
     2012

     • Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.
     • Dzieci spoza obwodu szkoły – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów 

     2011

     • Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie. (czytaj dalej)

      

    • Dzień Bezpiecznego Internetu


     Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku hasłem przewodnim jest Działajmy Razem. Na lekcjach informatyki w tym tygodniu przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące zagrożeń w wirtualnym świecie, pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz prawidłowego zachowania się w Internecie. Również w naszej szkole nie tylko w tym dniu staramy się zachęcać uczniów aby wykorzystywali internet do poszerzania swojej wiedzy, współpracy i komunikacji z innymi. Jednocześnie zwracając uwagę aby:

     • zachować umiar  w spędzaniu czasu w sieci,
     • szanować innych (nie obrażać, wyzywać, hejtować)
     • dbać o swoją prywatność (nie udostępniać swoich danych)
     • przestrzegać prawa

     Rafał Niczyporuk

    • Sztuka dobrego wychowania

     Mediatorzy z klas VIII i III gimnazjalnych przeprowadzili w miesiącu grudniu oraz styczniu zajęcia na temat czym jest „Dobre Wychowanie?” Lekcje obejmowały nie tylko zasady savoir-vivre`u, ale także scenki oraz quiz. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i młodzież dobrze się bawili podczas zajęć, a przy okazji przypomnieli sobie, jak należy się zachowywać w szkole, u znajomych oraz w miejscach publicznych. Warto pamiętać , że dobre wychowanie świadczy o naszej kulturze i zawsze miło spotkać osoby potrafiące odpowiednio zachować się w towarzystwie. Galeria

     Opiekun mediatorów:
     Bożena Urbanek

    • XIV wizyta w „Przystani Ocalenie”

     26 grudnia w sobotę grupa 44 uczniów odwiedziła zwierzęta, które znalazły spokój i szczęście w przytulisku „Przystań Ocalenie” w Ćwiklicach koło Pszczyny. Z radością i dumą wręczyliśmy uzbierane 1715 zł, worki karmy dla psów i kotów, koce, jabłka, marchewkę oraz suchy chleb. Mimo mrozu i padającego śniegu panowała w schronisku gorąca atmosfera. Wszystkie ręce były chętne do głaskania i czochrania koni, psów, kotów oraz osiołków.

     Warto było tam być i widzieć po raz kolejny dobre i wrażliwe serca uczniów naszej szkoły! Galeria zdjęć

                                                                                      Izabela Niczyporuk i Aleksandra Radołowicz - Nieradzik

      

    • O „przydasiach” w plecaku!

     15 stycznia 2019 r. odbył się w szkole apel przygotowany przez czwartoklasistów. Uczniowie w zabawny sposób przypomnieli swoim kolegom (z klas 1 -5) o problemie ciężkiego plecaka szkolnego. Zwykle mnóstwo w nich „przydasiów”, czyli tego wszystkiego, co może się przydać. W rzeczywistości jednak są to niepotrzebne przedmioty zwiększające ciężar plecaka. Występujący uczniowie odegrali scenki, w których zwrócili uwagę na odpowiednie spakowanie szkolnego tornistra i jego noszenie. Zachęcali również do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych wzmacniających mięśnie pleców. Zaapelowali o to, by zapobiegać wadom postawy oraz schorzeniom kręgosłupa.

     Karina Cyroń

    • Hałas szkodzi

     Drodzy uczniowie i rodzice! W naszej szkole organizowana jest akcja pt. "Hałas szkodzi". W związku z przeprowadzonymi badaniami, które wykazały, że normy hałasu są przekroczone, uczniowie klasy III gimnazjum (Dawid Łukaszewicz, Julia Kopiec, Dawid Kutynia i Igor Fronc) postanowili wraz z Panią Konstancją Zolich zorganizować kilka ciekawych akcji zapobiegawczych, m.in. :
     - konkurs literacki - (krótki wiersz lub rymowanka o szkodliwości hałasu, obwiązywały słowa kluczowe: ucho, słuch, uwaga, cisza głośno, smutek, muzyka, ból, zdrowie, spokój.
     - konkurs plastyczny: (plakat A3 o szkodliwości hałasu lub o hałasie w technice dowolnej).

     Za udział w konkursach i innych działaniach dziękują uczniowie klasy III C i pani Konstancją Zolich. Akcja będzie dalej kontynuowana. 

    • „Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat … jak my.”

     Ta myśl przyświecać będzie XIX Noworocznemu Koncertowi Charytatywnemu, który odbędzie się 1 lutego 2019 r. w naszej szkole. Koncert będzie punktem kulminacyjnym akcji zbiórki pieniędzy na rzecz Karolinki Goryl i Alexa Trzepizura. Oboje wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi toczą codzienną walkę z chorobami, które w istotny sposób ograniczają ich normalne funkcjonowanie.

     Karolinka ma obecnie dziesięć lat, urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi na porażenie kończyn dolnych i epilepsję.

     Alex jest uczniem drugiej klasy naszej szkoły, ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, która charakteryzuje się głównie niskorosłością. Towarzyszą jej liczne zaburzenia kostno-stawowe.

     Dzieci i ich rodzice potrzebują naszej pomocy, by leczenie, a zwłaszcza rehabilitacja, mogły być prowadzone i kontynuowane. Uczyńmy wszystko, by miały szansę na życie takie samo jak ich rówieśnicy.

     W Noworocznym Koncercie Charytatywnym wystąpią uczniowie, a także absolwenci szkoły. Program artystyczny wypełnią występy solowe i zespołowe. Będą: śpiew, taniec, muzyka instrumentalna, skecze. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych – słowem: każdy zaprezentuje to, co mu w duszy gra.

     Koncert składa się z dwóch części. W przerwie goście zostaną zaproszeni do kawiarenki, w której będzie można się posilić i spróbować różnych smakołyków. Na szkolnych korytarzach pojawią się stoiska z upominkami i pracami plastycznymi. 

     Organizatorzy koncertu mają nadzieję, że wszystkie podjęte działania pomogą zebrać pokaźną kwotę, która umożliwi Karolince i Alexowi dalsze kosztowne leczenie.

      

     Na całość akcji składają się:

     • 5 grudnia 2018 r. – Kiermasz Świąteczny (w godz. 16.00-19.30 w naszej szkole)
     • 20 grudnia 2018 r. – Mecz Charytatywny (o godz. 12 w hali MOSiR)
     • 1 lutego 2019 r. – XVIII Koncert Charytatywny (godz. 17.30 w naszej szkole)
     • 2 lutego 2019 r. – VI Bieg Charytatywny (strona biegu)

     Zapraszamy na szkolne imprezy charytatywne, nie tracąc wiary w ludzi i cały ten świat!

      

     W imieniu ORGANIZATORÓW

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

   • Radość z obdarowywania!
    • Radość z obdarowywania!

     23 stycznia br. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wykonali swe prace na konkurs charytatywny „Świąteczne ozdoby”. Celem konkursu było sprawienie radości osobom starszym. Uczniowie naszej szkoły wykonali świąteczne ozdoby, które zostały przekazane podopiecznym  Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mikołowie. Dzięki temu sprawili oni wiele radości osobom starszym, chorym, a sami rywalizowali aby ich prace były najładniejsze.

     W konkursie przyznano dwa pierwsze miejsca: dla Oliwii Marut (8d) i Maksymiliana Błaszczyka (5e) oraz drugie miejsce dla Hanny Góras (5c). Dodatkowo wyróżniono: Zuzannę Płaza (4a), Emilię Górnik (5e) i Nicole Marut (3e). Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności dzielenia się z innymi i talentu plastycznego !

                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                               Anna Sztajgli i Bożena Urbanek  

    • Informacja dla rodziców

     Wywiadówki 24 stycznia (czwartek) odbędą się według następującego porządku:
     – dla kl. 1, 2, 4, 5, 7, 8 szkoły podstawowej o 17.00 w wyznaczonych salach,
     – dla klas 3 gimnazjum rozpoczną się o 18.30 w wyznaczonych salach,
     – spotkanie rodziców w sprawie wyjazdu uczniów do Anglii odbędzie o godz. 17.45 w sali konferencyjnej.
     Rodziców uczniów kl. 1-4 zapraszam na prelekcję pt. "Jeśli nie kara to co? - jak za pomocą pochwał i nagród zmotywować i wychować dziecko?", którą przeprowadzi pani psycholog Aleksandra Kierzek-Szpak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie. Spotkanie odbędzie o godz. 16:00 w sali konferencyjnej.
     Serdecznie zapraszam!

     Dyrektor szkoły – Bożena Hain

   • Ferie zimowe
    • Ferie zimowe

     Ferie zimowe to okres zabawy i odpoczynku, aby przebiegały one bezpiecznie należy  zapoznać się z kilkoma zasadami:

     - Wysyłając dzieci na zimowisko mają one szansę poznać wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Pamiętajmy, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by słuchali opiekunów i nie oddalali się z miejsca zabawy bez ich wiedzy.

     - Jeżeli Państwa dzieci pozostają w domu, w czasie Waszej nieobecności, niech zamkną od środka drzwi upewnijcie się, że są zamknięte, niech nie wpuszczają nikogo do mieszkania, bez względu na to, kto dzwoni  (np.: policjant, listonosz czy znajomy). Niech nie otwierają drzwi, żeby sprawdzić, czy osoba pukająca już odeszła.

     1. Jeśli będą się bawiły poza domem – PAMIĘTAJMY!!! Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić kondycję fizyczną. Pamiętajmy jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
     2. Do zjeżdżania na sankach wybierajmy miejsca oddalone od ruchu samochodowego, nigdy nie zjeżdżajmy sankami leżąc na nich. Nie można stać blisko zjeżdżających saneczkarzy, czy też na trasie zjazdu. Upewnijmy się, że sanki, które dajemy Naszym pociechom są w dobrym stanie, nie są uszkodzone.
     3. Podczas jazdy na nartach, snowboardzie pamiętajmy, że dzieci i młodzież musi mieć kask na głowie!!!
     4. Nie pozwólmy, aby dzieci wychodziły na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli dziecko chce bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystajmy z przygotowanych lodowisk.

      

     TELEFONY ALARMOWE

     NUMER ALARMOWY: 112

     POLCJA: 997

     STRAŻ POŻARNA: 998

     POGOTOWIE: 999

      Bezpieczne ferie- linki

     Bezpieczne ferie 2019 - ruszają policyjne kontrole https://wiadomosci.wp.pl/bezpieczne-ferie-2019-ruszaja-policyjne-kontrole-6337391494776449a

     Ministerstwo Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja

    • W świątecznym klimacie

     Świąteczna atmosfera w naszej szkole trwała już od początku adwentu. Wolontariusze oraz mediatorzy przyczynili się do powstania aniołków dla podopiecznych Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mikołowie. STO aniołów „wyfrunęło” do osób chorych, by sprawić im radość i czuwać nad nimi. Dodatkowo grupa dzieci z klasy piątej, uczestników zajęć z projektu SOWA, przygotowała dla tychże osób Jasełka. 18 grudnia 2018r. występujący dostarczyli osobom starszym nie tylko artystycznych wrażeń, ale także przekazali Aniołki oraz konkursowe prace uczniów - świąteczne ozdoby, które ucieszyły obdarowanych. Galeria zdjęć

     Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom - opiekunowie:
     p. Anna Sztajgli i p. Bożena Urbanek

   • IX Mecz Charytatywny
    • IX Mecz Charytatywny

     20 XII w hali MOSiR w Mikołowie rozegrany został IX Mecz Charytatywny, pomiędzy reprezentacją uczniów a nauczycielami z naszej „Jedynki”. Tym razem dochód z meczu przeznaczony jest na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Karolinki Goryl i Alexa Trzepizura. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji: grającym uczniom i nauczycielom, młodym gimnastyczkom (które w przerwie meczu pokazały próbkę swoich umiejętności) oraz świetnie bawiącej się publiczności, którą do gorącego dopingu zachęcał Pan Witold  Popenda. Dużo emocji, świetny doping towarzyszyły temu meczowi, który zakończył się zwycięstwem nauczycieli 5:2, którzy tym razem biegali po boisku przebrani za… SUPERMANÓW. Tym razem z biletów wstępu na mecz zebraliśmy  kwotę 1330 zł.

     DZIĘKUJEMY !!!

    • XIV AKCJA POMOCY ZWIERZĘTOM Z PRZYSTANI OCALENIE

     W grudniu przeprowadziliśmy kolejną akcję pomocy czworonożnym mieszkańcom schroniska w Ćwiklicach koło Pszczyny. Mieszkającym tam koniom, psom, kotom, osiołkom i wielu innym zwierzakom pomagamy od 2004 r.  W tym roku udało nam się zebrać 1652,8 zł! Uczniowie zgromadzili te pieniądze sprzedając tosty, soki i ciasteczka. Najbardziej zaangażowane były klasy: 8a, 8b, 8d, 3c, 3g oraz 5c! Ponadto uczniowie z różnych klas przynieśli mnóstwo karmy dla psów i kotów, marchewkę dla koni oraz używane koce.

     W styczniową sobotę pojedziemy odwiedzić i obdarować naszymi prezentami zwierzęta z Przystani Ocalenie.

     Dziękujemy za zaangażowanie i okazaną dobroć!

     Izabela Niczyporuk i Aleksandra Radołowicz - Nieradzik

    • MISTRZOSTWO MIKOŁOWA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

     Dnia 14 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 rozegrane zostały zawody w piłce koszykowej chłopców na szczeblu miejskim. Do rozgrywek przystąpiło 5 szkół, które rywalizowały ze sobą w systemie: "każdy z każdym". Nasi uczniowie, podobnie  jak w ubiegłym roku, okazali się bezkonkurencyjni i ponownie zdobyli mistrzostwo Mikołowa.

      

     Skład drużyny:

     Krysiak Łukasz 3c, Szrubarz Marek 3d, Rybicki Iwo 3d, Kierzkowski Michał 3d, Jarek Mateusz 3d, Tomala Paweł 3g,- Undas Piotr 3g, Bazylak Jakub 3g, Pustelnik Michał 3h, Cofała Cyprian 3h, Mikołajczyk Maciej 8b, Borowski Oliwier 8b

     Rywalizacja przebiegała następująco:

     SP 1 30:3 SP 4

     SP 1 10:3 SP3

     SP 1 19:15 SP 10

     SP 1 16:4 SP 7

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     BRAWO GIMNAZJALIŚCI!
     Potwierdzone zostały wyniki etapu szkolnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Z grona 150 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się aż 31 uczniów.
     Szczególnie należy podkreślić sukces „chemików”, którzy pod opieką pani Grażyny Nazar zdobyli aż 10 kwalifikacji do II etapu. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w I etapie konkursów dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje.

     Krzysztof Skwarczek

   • Kiermasz świąteczny
    • Kiermasz świąteczny

     W ramach kiermaszu świątecznego, który towarzyszył wywiadówkom w dniu 5 grudnia 2018r. zebraliśmy pokaźną sumę 11 358 zł. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców i rodziców w przygotowanie stoisk oraz hojności kupujących – rodziców i nauczycieli.

     W imieniu organizatorów

     DZIĘKUJĘ

     Bożena Hain – dyr. szkoły

   • Fascynujący świat pszczół
    • Fascynujący świat pszczół

     12 grudnia odbyły się warsztaty pszczelarskie, których autorem jest p. Aleksander Rębacz. W ramach spotkania uczniowie oglądali przez lupę żywe pszczoły, słuchali opowieści pszczelarza, własnoręcznie wykonywali świeczki z wosku, degustowali miód i pyłek pszczeli oraz otrzymali niespodziankę.
     W zajęciach wzięły udział klasy, które zebrały najwięcej żołędzi dla zwierząt z Leśnego Pogotowia w Mikołowie: 1a, 1b, 1c, 4a, 4d, 5b, 5c, 5e.

     Izabela Niczyporuk

    • Dyżur świetlicy w czasie przerwy świątecznej

     W czasie przerwy świątecznej w dniach 27 i 28 grudnia (czwartek, piątek) świetlica szkolna pełnić będzie dyżur opiekuńczy dla uczniów młodszych klas, których rodzice pracują.

     Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do 20 grudnia 2018.

     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce - Świetlica - Do pobrania, w holu szkoły oraz u wychowawców  świetlicy.

     Dyrekcja SP1

     Kierownik świetlicy

   • Kiermasz świąteczny
    • Kiermasz świąteczny

     5 grudnia 2018r. po raz kolejny został zorganizowany w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. W holu szkoły oraz na pierwszym  i drugim piętrze uczniowie wszystkich klas przygotowali swoje stanowiska, na których można było nabyć przepiękne ozdoby świąteczne, ciasta, ciasteczka i wiele innych smakołyków. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany Alexowi i Karolince na ich dalsze leczenie i rehabilitację.
     Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za poświęcony czas i zaangażowanie.

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     BRAWO ÓSMOKLASIŚCI !
     Potwierdzone zostały wyniki etapu szkolnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej. Z grona 68 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się 9 uczniów.

     • Język polski - Alicja Wróblewska 8d, Marta Jendrysko 8d
     • Matematyka - Marcel Przybyła 8c
     • Język angielski - Anna Głodek 8c, Marta Jendrysko 8d
     • Historia - Oskar Schubert 8c, Kacper Bachul 8b
     • Geografia - Michał Sowada 8a
     • Biologia - Martyna Mitek 8a

     Wszystkim dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje.


     Krzysztof Skwarczek

   • Zbiórka żywności
    • Zbiórka żywności

     Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepach. W miniony weekend, tj. 30.11 i 1. 12 br. - uczniowie zbierali produkty w sklepie „Odido” oraz „Lidlu”. Towar został przekazany do Banku Żywności, by stamtąd trafić do najbardziej potrzebujących rodzin z Mikołowa.

     Dziękujemy wszystkim wolontariuszom - uczniom szkoły
     Urbanek Bożena

   • Informacja dla rodziców
    • Informacja dla rodziców

     Wywiadówki 5 grudnia (środa) odbędą się według następującego porządku:
     – dla kl. 1, 2, 4, 5, 7, 8 szkoły podstawowej o 17.00 w wyznaczonych salach,
     – dla klas 3 gimnazjum rozpoczną się o 18.30 w wyznaczonych salach,
     – spotkanie Rady Rodziców o godz. 18.00 odbywać się będzie w sali konferencyjnej.

     W tym dniu obywać się będzie również Kiermasz Świąteczny od 16.00 do 19.30.

     Serdecznie zapraszam!

     Dyrektor szkoły – Bożena Hain

   • Egzamin próbny
    • Egzamin próbny

     Uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów próbnych z Operonem. Wczoraj – 27 listopada pisali egzamin z języka polskiego, dzisiaj zmierzyli się z matematyką. W dniu jutrzejszym przed nimi egzamin z języka obcego. To sprawdzian dla uczniów przed przyszłorocznym egzaminem ósmoklasisty.

   • Spektakl "Wilk i Zając"
    • Spektakl "Wilk i Zając"

     W dniu 13.11.2018 uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję oglądać spektakl pt. „Wilk i Zając” wystawiony przez Studio Teatralne Art. z Krakowa. W atmosferze świetnej zabawy, z udziałem uczniów, aktorzy we wspaniały sposób rozbawili publiczność, która żywo reagowała na toczące się przed nimi przygody Wilka i Zająca.

    • XXVII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY NUDNA MATEMATYKA

     Od 27 września do 14 listopada uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Nudna Matematyka” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. W finale konkursu Mateusz Jarek z klasy 3d zdobył 2 miejsce, a tytuł finalisty otrzymał Marcel Janczak z klasy 3g. Uczniowie: Bartłomiej Tomaś (5d), Szymon Kufel (5b), Jakub Kozłowski (7a), Marcel Przybyła (8c) i Aleksandra Starowicz (3g) uzyskali tytuł półfinalisty konkursu.

     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   • Martinstag
    • Martinstag

     W środę 14.11. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Marcina. Na oknach pojawiły się piękne obrazki przedstawiające scenkę z legendy o św. Marcinie oraz pochód dzieci z lampionami, które zostały pokolorowane przez uczniów klas I i II.
     Na stoisku na I piętrze można było spróbować rogali świętomarcińskich, ciast, ciasteczek oraz różnych napojów. Na długich przerwach odbyły się konkursy dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie mogli przejść przez labirynt, aby doprowadzić dzieci do lampionów, połączyć kropki, aby powstał piękny rysunek św. Marcina na koniu czy wziąć udział konkursie z wiedzy na temat legendy o św. Marcinie. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodkim upominkiem.
     Dziękujemy za wspólną zabawę.

     Monika Płaza i Bożena Urbanek

   • Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę
    • Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

     9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna brała udział w uroczystej akademii. Odbyło się również wspólne śpiewanie hymnu państwowego o godz.11.11. Podczas spektaklu słowno – muzycznego uczniowie mogli poznać okoliczności utracenia przez Polaków własnego państwa w XVIII w. oraz odzyskania niepodległości. Uczniowie, zwłaszcza z najmłodszych klas, oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem, włączając się do śpiewu i recytacji. Mimo poważnej tematyki do przedstawienia udało się wpleść elementy humorystyczne, które pomogły młodym widzom w lepszym zrozumieniu zagadnień z historii. W przedstawieniu wzięło udział kilkudziesięciu uczniów, którzy nie tylko odgrywali role postaci historycznych ale również zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną. Podczas akademii dokonano również podsumowania konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

      

     Nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie historycznym "Wolna i niepodległa" oraz w szkolnej grze terenowej „Polska – moja ukochana Ojczyzna” przybliżającej wydarzenia historyczne i postacie, dzięki którym Polska stała się wolnym państwem w 1918 r. Poszczególne klasy przygotowywały plakaty przedstawiające postacie wybitnych Polaków, pisały na ich temat wiersze i rozwiązywały krzyżówkę. Wyglądem zewnętrznym uczniowie upodabniali się do Ojców niepodległości. Czteroosobowe drużyny z kl. VII i VIII oraz III gimanazjalnych wykonywały przygotowane przez organizatorów zadania w Parku Miejskim Planty. Ponadto zorganizowano konkurs na najlepszy plakat pod hasłem "Życzenia dla stulatki" oraz konkurs recytatorski "A to Polska właśnie". Nasi uczniowie, nawet ci z najmłodszych klas, stale utrwalali znajomość wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Część z nich wzięła także udział w szkolnym konkursie "Znam i śpiewam hymn państwowy".

      

     "Kto ty jesteś? Polak mały."- te słowa są znane wszystkim pierwszakom i drugoklasistom. Warto wspomnieć o sukcesach naszych najmłodszych uczniów, którzy wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne, poznawali tematykę związaną z symbolami narodowymi oraz uczyli się recytować wiersze związane z tematyką odzyskania niepodległości.

      

     Podajemy wyniki szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach obchodów stulecia niepodległości.

      

     W szkolnym konkursie "Wolna i niepodległa" wśród uczniów kl. VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce zajął Marcel Lis z kl. 3d; II miejsce zajęła Zuzanna Musiał z kl. 3g;
     III miejsce zajął
     Michał Kordaszewski z kl. 3g. W konkursie tym zagrodzono również uczniów z kl. IV i V: I miejsce zajął Krzysztof Kosiarski z kl.5c; II miejsce otrzymała Zuzanna Rupik z kl. 5c; III miejsce zajęli Szymon Kufel z kl. 5b oraz Robert Witala z kl. 5d.

      

     Nagrodzono również uczestników gry terenowej: I miejsce otrzymała kl. 3e; II miejsce zdobyła kl. 8a i 3g; III miejsce otrzymała kl. 3c. Klasie 7a przyznano wyróżnienie za najlepszą organizację pracy zespołu klasowego.

      

     W konkursie recytatorskim „A to Polska właśnie…"w kategorii uczniów młodszych – z klas IV i V nagrodzono następujących uczniów: I miejsce– Maria Surowy z 5a,

     II miejsce – Wojciech Bembenek i Michał Wróbel z 4a, III miejsce – Paulina Wróbel z 4a; wyróżnienie otrzymały Magdalena Skiba z 4a, Nina Kurpas z 5a i Oliwia Piekorz z 4a.

     W kategorii uczniów starszych –z klas VII, VIII i III gimnazjalnych nagrodzono następujących uczniów: I miejsce otrzymała Julia Kaszuba z kl. 3f; II miejsce – Mateusz Ciesielski z kl. 3f, III miejsce – Beniamin Bożek z kl. 3c; wyróżnienie otrzymali Karol Brzoza i Nina Kwiatek z 3d.

      

     W konkursie "Znam i śpiewam hymn państwowy" w grupie klas młodszych I miejsce otrzymali uczniowie z kl. 5e: Nadia Śleziona, Maja Nowak, Emilia Górnik; II miejsce zdobyli uczniowie z kl. 5b: Agnieszka Skiba, Radosław Pudełko, Izabela Wypych; III miejsce otrzymali uczniowie kl. 4b: Maja Zakrzewska, Natalia Hanus, Beniamin Sowa.
     W grupie klas starszych I miejsce otrzymała kl. 8d: Anna Płaza, Alicja Wróblewska, Magdalena Palka; II miejsce uzyskała kl. 8c: Jakub Brontke, Magdalena Kołodziej i Oskar Schubert; III miejsce otzymali uczniowie z kl. 8a: Michał Sowada, Filip Grzywocz, Laura Stanaszek.

      

     W konkursie na najlepszy plakat upamiętniający 100- lecie odzyskania niepodległości zorganizowany pod hasłem"Życzenia dla stulatki" w kategorii kl. IV -V

     I miejsce otrzymała Hanna Góras z kl. 5c i Robert Witala z kl. 5d; II miejsce otrzymała Natalia Poloczek z kl. 5a i Piotr Rurański z kl. 4a. W kategorii uczestników z kl. VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce otrzymała Sandra Sobijanek z kl. 3b i Angelika Walczuch z kl. 3c, II miejsce otrzymała Klaudia Fąferek z kl. 7a.

      

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie pracę włożoną w przygotowanie obchodow stulecia niepodległości Polski w naszej szkole.

     Marcin Pogonowski

   • FaniMani.pl
    • FaniMani.pl

     Nasza szkoła przystąpiła do programu FaniMani i i robiąc zakupy w sklepach internetowych przez stronę FaniMani mamy możliwość wspierania szkoły. Wystarczy kliknąć na baner FaniMani.pl umieszczony na stronie szkoły, następnie kliknąć przycisk Wspieraj Nas, wybrać z sklep i zrobić zakupy tak jak zawsze, a część wartości zamówienia trafi konto szkoły. Za zakupy zapłacisz tyle co zawsze a przy okazji pomożesz naszej szkole.

   • Gra terenowa
    • Gra terenowa

     W środę 9.11.2018r. uczniowie klas 7, 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum wzięli udział w grze terenowej „Polska – moja ukochana Ojczyzna”. Była ona jedną z wielu imprez organizowanych w SP1 z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

     Młodzież swoją drogę do odzyskania wolności przemierzyła w 9 krokach. Czteroosobowe drużyny miały różne zadania.

     W tym czasie pozostali członkowie klas wspólnie wykonywali plakat jednego z Ojców Niepodległości (J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, J. Hallera, I. Paderewskiego i W. Korfantego), a także złożyli im literacki  hołd w formie dziesięciowersowego utworu. Uczniowie pozostający w klasach zadbali o patriotyczny klimat: zewsząd rozchodziły się legionowe pieśni, wystrój sal lekcyjnych odwoływał się do czasów J. Piłsudskiego, a sami uczniowie wcielali się w postacie im przydzielone.

     Po długiej drodze do niepodległości wszystkie czteroosobowe drużyny, dumne z przebytej wędrówki, odśpiewały Jubilatce „Sto lat”. Reprezentantom klasy 3e (Martyna Bojdoł, Wiktoria Wybranowska, Mateusz Fortuna, Szymon Zgraj) najśpieszniej było do wolności i to oni właśnie uzyskali najlepszy wynik w grze.

     Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za wzorową postawę i zaangażowanie. Niech duch patriotyzmu zawsze będzie z wami!

     Organizatorzy

   • Koncert Na Schodach
    • Koncert Na Schodach

     W środę, 30 października po raz kolejny  odczarowany został korytarz na I piętrze naszej szkoły.  Ucichł gwar typowy dla tego miejsca, pojawiły się jesienne dekoracje, krzesła dla widowni, mikrofony i punktualnie o godz. 16:45 Hania i Zuzia z 3e rozpoczęły Jesienny Koncert Na Schodach.

     Już pierwsze piosenki w wykonaniu Olgi Mrowiec, wprowadziły wszystkich we wspaniały nastrój, a kolejni wykonawcy  utrzymywali wspaniałą  atmosferę do ostatniego występu. Były nastrojowe piosenki solo i w zespole, recytacja wierszy, przedstawienie teatralne, breakdance, a nawet pokaz jazdy na rolkach. Jak zwykle nie zawiodła nasza szkolna publiczność, nagradzając naszych artystów ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz absolwentów gromkimi brawami.
     Galeria zdjęć

     Krzysztof Skwarczek

    • POWIATOWE ZAWODY - BADMINTON

     29.10.2018 w hali MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano powiatowe zawody szkół podstawowych w badmintonie.Po zaciętych bojach,szczególnie chłopców,nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła I miejsce w powiecie.Sukces tym bardziej cieszy,gdyż do rozgrywek w tym roku przystąpiło aż 11 szkół podstawowych z całego powiatu.Zwycięska reprezentacja dziewcząt w składzie: Weronika Krause klasa 3H, Ania Gdaniec klasa 3F oraz reprezentacja chłopców w składzie: Maks Murzyn klasa 8C, Szymon Chamera i Mateusz Krepkowski z klasy 8D awansowała do zawodów rejonowych.
     Zawodnikom gratulujemy!!

     Justyna Bosowska

    • 2 listopada 2018

     Dzień 2 listopada 2018 (piątek), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego SP1, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. 
     W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica. Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. 
     Oświadczenia przyjmowane są do 26 października2018. Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce: Świetlica - Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej.

     Dyrekcja SP1
     Kierownik świetlicy

    • Informacja dla rodziców

     W czwartek 25 października 2018 r. klasy – 1a, 1b, 1c, 4a, 4b, 4c, 4d, 3g gim. będą miały wywiadówki, a pozostałe konsultacje. Konsultacje odbywać się będą od godz. 17.00 do 18.30, a wywiadówki rozpoczną się również o 17.00.

     Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się o godz. 18.15 w sali konferencyjnej.

                                                                                                          dyrektor szkoły Bożena Hain

   • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
    • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

     25 października 2018 r. odbył się z udziałem 32 uczestników Szkolny Turniej szachowy. Składał się z dwóch części: eliminacji i finału. Startujący byli podzieleni na trzy grupy: dziewczęta, grupa młodsza (klasy 2, 4 i 5) oraz grupa starsza (klasy 7, 8 i 3 gimnazjalne).

       W grupie dziewcząt zwyciężyła Maja Zakrzewska z 4b. Kolejne miejsca zajęły: Hanna Góras z 5c i Victoria Morawiec z 3g.
        W grupie młodszej najlepszy okazał się Fabio Bratkowski z 5d. Kolejne miejsca zajęli: Mikołaj Hachoł z 2c i Oliwier Mielczarek z 5d.

        Grupę starszą wygrał Kordian Klimas z 8b. Dalsze miejsca zajęli Maciej Maciążek z 3a i Marcin Bednarczyk z 3g.

     Zawody przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.                                                                 

                                         Z szachowym pozdrowieniem 

     Sędzia zawodów Zbigniew Labus

      

   • Szkolne przygody Gangu Słodziaków
    • Szkolne przygody Gangu Słodziaków

     W pierwszych dniach października w naszej szkole odbyło się głośne czytanie. Uczniowie klas I i II mieli niecodzienną okazję wsłuchać się w przygody bohaterów leśnej polany. W rolę Słodziaków wcieliły się wyjątkowe osoby: dyrekcja szkoły, pedagodzy, panie z sekretariatu, pielęgniarka szkolna oraz bibliotekarki.
     Wystrój biblioteki szkolnej oraz głos lektorów wprowadził dzieci w świat bohaterów leśnej polany. Miło było spojrzeć na zasłuchane twarze i radość dzieci podczas czytania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

     Bibliotekarze

    • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

     Dzień 12 października 2018 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1 (szkoły podstawowej i gimnazjum). W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica. Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do 5 października 2018.
     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce Świetlica - Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej.

     Dyrekcja SP1
     Kierownik świetlicy

   • V miejsce w województwie!!!
    • V miejsce w województwie!!!

     Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła najwyższe w historii V miejsce w podsumowaniu rywalizacji sportowej na szczeblu wojewódzkim za ubiegły rok szkolny 2017/18. Warto zaznaczyć, że szkół biorących udział w zawodach międzyszkolnych w całym województwie śląskim było ponad 700!!! Wiele z tych szkół to Szkoły Mistrzostwa Sportowego z dużych ośrodków, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Racibórza, czy Częstochowy. Ogromne gratulacje dla naszych sportowców, obecnie w większości już naszych absolwentów z byłych klas trzecich gimnazjum oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali ich do zawodów.     

     Grzegorz Rożkiewicz

   • ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI dla LEŚNEGO POGOTOWIA
    • ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI dla LEŚNEGO POGOTOWIA

     5 października Pan Jacek Wąsiński (opiekun schroniska) przyjechał odebrać zebrane przysmaki dla zwierząt. Musiał przyjeżdżać dwa razy! Tyle tego było!!!

     Akcja została wcześniej zakończona z powodu bardzo dużego zaangażowania uczniów i ich rodziców. Panie z portierni zostały zasypane żołędziami!!!

     Bardzo dziękujemy dostawcom: klasie 1b, 1c, 4a, 4d,  5b, 5c, 5e, (klasy te zgromadziły po 3 - 5 pudeł!) oraz 1a, 2a, 2b, 2c, 4b, 4c, 4d, 5c, 5d, 7a, 8a.

     Dziękujemy Paniom z portierni i Panu Bolkowi, za sprawne odbieranie i gromadzenie żołędzi w szkolnej piwnicy!

     Jeżeli są uczniowie, którzy mają zebrane żołędzie, to oczywiście czekamy na nie. Zostaną również dostarczone do Leśnego Pogotowia.

     *Kalendarze Pan Jacek obiecał dostarczyć w listopadzie.

     Izabela Niczyporuk

   • ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI
    • ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI

     W naszej szkole trwa zbiórka żołędzi dla Leśnego Pogotowia  - schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie. Jest to odpowiedź na prośbę opiekuna – pana Jacka Wąsińskiego. Żołędzie zimą będą pałaszować głodne zwierzaki. W akcję zangażowało się wielu uczniów, jak i ich rodziców! Jest to świetna okazja do spędzenia razem czasu w parku czy w lesie! Akcja potrwa do 15 października. Czekamy na kolejne dostawy!

                                                                            Izabela Niczyporuk wraz z Paniami z portierni

   • Sprzątanie świata
    • Sprzątanie świata

     We wrześniu przypadła Jubileuszowa 25 Akcja Sprzątanie Świata – Polska! W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Klasa 5a z dużym zaangażowaniem i poświęceniem reprezentowała naszą szkołę – posprzątała częściowo ulicę Konstytucji 3 Maja, Młyńską i Miarki. Oczywiście zbierane śmieci były skrupulatnie segregowane!

     Izabela Niczyporuk

    • Projekt „Szkoła otwarta na wiedzę – etap II"

     W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do  projektu „Szkoła otwarta na wiedzę – etap II współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projektodawcą projektu jest Gmina Mikołów. 

     Celem głównym projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 10 mikołowskich szkół podstawowych poprzez rozwijanie wśród uczniów/uczennic kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, rozwijanie ich zainteresowań, zakup sprzętu TIK oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz realizację kompleksowych programów wspomagających szkołę w procesie indywidualnego wsparcia ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ucznia młodszego.

     1. Zajęcia będą realizowane w szkole od 1 października 2018 do 31 maja 2019r.

     2. Uczeń/ uczennica może wziąć udział w wybranych zajęciach w ramach jednej lub kilku grup.

     3. Zajęcia będą realizowane w grupach ok. 10 osobowych.

     4. Oferta edukacyjna projektu będzie obejmowała zajęcia pozalekcyjne.

     5. Rekrutacja do projektu trwa do 21 września.

     Lista_zajec_w_SP1_w_projekcie_SOWA.pdf

      

      

                                                          Szkolny koordynator projektu – Małgorzata Duda

    • Informacja dla rodziców

     Wywiadówki 13 września (czwartek) odbędą się według następującego porządku:
     – dla wszystkich klas szkoły podstawowej o 17.00 w wyznaczonych salach,
     – dla klas 3 gimnazjum rozpoczną się o 18.15 w wyznaczonych salach,
     – spotkanie Rady Rodziców o godz. 19.15 odbywać się będzie w sali konferencyjnej.

     dyr. Bożena Hain

   • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     3 IX odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  w naszej szkole. Pani dyrektor Bożena Hain serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Po części oficjalnej, uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami. 

     Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.