• 2021/2022

    • Wydarzenia


     23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich zachęca do odwiedzenia naszej biblioteki. 

     ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW. 


     12 kwietnia odbyła się lekcja biblioteczna na temat zwyczajów wielkanocnych w Polsce i na świecie. Uczniowie klas III własnoręcznie wykonali metodą decoupag'e świąteczne mydełka. Zabawa była wspaniała. 


     11.04. odbył się "Konkurs Pięknego Czytania". 

     Trzech uczniów z klas III reprezentowało naszą szkołę w "Konkursie Pięknego Czytania", który odbył się 11 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie. Emilia Czarnota, Jakub Lis i Kacper Zygmunt wspaniale prezentowali wybrane teksty Grzegorza Kasdepke. 


     22.03. uczniowie klasy 5 poznali budowę słowników. 

     4 lutego 2022 obchodziliśmy w bibliotece Dzień Niedźwiedzia. Uczniowie klas 3 zapoznali się z pradawną tradycją związaną z historią tego dnia. Dodatkowo poznali różnice między literaturą popularnonaukową a literaturą piękną. Na koniec lekcji stworzyli kreację  niedźwiedzia polarnego.     14.12. br. w ramach świątecznego spotkania z książką w bibliotece odbyły się zajęcia dla klasy 3b. Uczniowie kolędowali i  zapoznali się ze poezją świąteczną. Na koniec klasa stoczyła bitwę śnieżną.


     9.12.2021 r. w bibliotece odbyło się pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych. 
     Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego mianowania przez Panią Dyrektor Bożenę Hain uczniów na czytelników. Pasowanie osnute było opowieścią o Zimowej krainie cudów czytanej przez Dyrekcję, a zwieńczone wspólnym malowaniem krainy cudów. 

     Więcej zdjęć


     30.11. br. w naszej szkole odbyło się on - line dla klas 1-3 spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

     Autor opowiedział historię kotów Cukierka i Tradycji, głównych bohaterów książek dla dzieci.  Uczniowie poznali etapy powstawania książki od rękopisu do momentu wydania jej. 

     Zwieńczeniem spotkania były same koty. 

     Więcej zdjęć

     11.10. br. W ramach Dnia Dziewczyny uczniowie pierwszych klas poznali sylwetkę Pippi Pończoszanki. Wysłuchali historii tej dzielnej dziewczynki. Poznali zasady i regulamin biblioteki. Zwieńczeniem lekcji było naklejenie z zawiązanymi oczami kolorowych piegów Pippi. 


      8.10. br. W ramach Światowego Dnia Uśmiechu biblioteka zorganizowała imprezę dla klas 2 i 3 z lekturą "Cukierku, ty łobuzie" w tle. Uczniowie poznali wszystkie emocje, jakie mogą towarzyszyć  nam każdego dnia. Szukali ukrytej książki, w której znajdowała się zagadka. Rozwiązanie jej prowadziło do kolejnego znanego tytułu książki. Na koniec dzieci odkryły skarb.... Książki "Cukierku, ty łobuzie", które wypożyczyły do domu.
     Impreza była zapowiedzią nadchodzącego spotkania z autorem Waldemarem Cichoniem

     Dnia 29.09. br. obchodziliśmy Dzień Nadania Sztandaru naszej szkole. Biblioteka wystawiła Księgi Pamiątkowe.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 3746
 • Facebook