• Wydarzenia 2020/2021


      

     Przygoda z książką!

      

     W dniach od 25 do 27 styczeń uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci miały okazję zapoznać się z regulaminem biblioteki, wysłuchać fragmentów książki A. Stelmaszczyk  ” Zbawcy biblioteki” oraz wypożyczyć samodzielnie swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę tego spotkania p. dyrektor wręczyła dzieciom  „Pierwsze abecadło” podarowane przez Instytut Książki w ramach projektu „ Mała książka – wielki człowiek”.

     Życzymy miłej lektury i niezapomnianych wrażeń!

     Baju, baj, w baśniowym kraju…

      

     Uczniowie klasy 1a podczas zajęć bibliotecznych mieli okazję przenieść się w piękny świat fantazji. Nie tylko poznali treść nie jednej baśni, ale wykonali wiele ciekawych zadań.

     Rozwiązanie trudnej krzyżówki, kolorowanie ulubionej postaci, czy wyszukiwanie podobieństw i różnic w ilustracjach to tylko niektóre wymagające, ale przed wszystkim rozwijające zadania. Na zakończenie każdy uczeń wypożyczył wybraną przez siebie baśń.

      

     Początek formularza


     https://cdn.bonito.pl/cache/4/6dab016254-szewczyk-dratewka_200.jpg  https://cdn.bonito.pl/cache/7/f58cdedb2-nowe-szaty-cesarza_200.jpg  https://cdn.bonito.pl/cache/2/32c30f19c107c3b-kot-w-butach_200.jpg

      

     Witajcie w naszej bajce! https://i.pinimg.com/564x/58/c7/05/58c70554682fb88e2f8728b8015fad17.jpg

     3 marca uczniowie z klasy 1b brali udział w zajęciach bibliotecznych podczas, których słuchali lub sami recytowali  wesołe wiersze J. Brzechwy. Kaczka Dziwaczka stała się główną  bohaterką spotkania, więc na zakończenie dzieci otrzymały ilustracje do kolorowania tej postaci.

     Prace uczniów zachwyciły nie tylko wychowawczynię, ale przede wszystkim panie z biblioteki, które postanowiły wykonać wystawę prac.

      

      

     Moja ulubiona  postać z bajki. 

     Uczniowie klasy 2b podczas zajęć  bibliotecznych wykazali się dużą wiedzą, pomysłowością i  zaangażowaniem w tworzeniu swojej postaci literackiej. Sami zobaczcie  i odgadnijcie bohaterów bajek.

     ………………………………………………………………………………..

      

     KONKURS

     Konkurs czytelniczy dla uczniów klas  II

     1. Czas realizacji marzec -  maj 2021r.

      

     1. Do konkursu przystępują chętni uczniowie klas II naszej szkoły.
     2. Konkurs polega na rozwiązywaniu  testów dotyczących znajomości treści  wskazanych książek.
     3. Każdy uczestnik w dowolnym terminie zgłasza chęć rozwiązania test z danej książki.
     4. Wszystkie zdobyte punkty są sumowane i decydują o zdobyciu miejsca.
     5. Dla  zwycięzców przewidziane SA dyplomy i nagrody.
     6. Wykaz obowiązujących do konkursu lektur:

     ZAPRASZAMY!

      

      

     NOWOŚCI

     Polecamy nowości książkowe, które pojawiły się w marcu 2021r. na półkach naszej biblioteki.

      

      Wydarzenia 2019/2020


      

     Czytam z klasą

     W czwartek 10.10 2019 roku w naszej szkole odbyła się lekcja inaugurująca projekt edukacyjny „ Czytam z klasą .Lekturki spod chmurki”. Jako gość honorowy swoją obecnością zaszczyciła nas Pani dyrektor , która przeczytała dzieciakom fragment książki  Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody 10 skarpetek( 6 lewych i 4 prawych)”.Dzieci z klasy II c uważnie wysłuchały fragmentu  i odpowiedziały na kilka pytań.

      Pani Dyrektor rozdała każdemu uczniowi  Lekturnik , dzięki któremu każde dziecko będzie mogło zapisywać  wiadomości o przeczytanej książce. Lekcja zakończyła się wizytą w bibliotece szkolnej, podczas której uczniowie wypożyczali tę właśnie książkę.

      Karina Frys

      


      Wydarzenia 2018/2019

      

     Znalezione obrazy dla zapytania gang słodziakówSzkolne Przygody Gangu Słodziaków!

     Projekt został skierowany do uczniów klas 1 i 2 szkoły podstawowej i ich rodziców. Konkurs polegał na rodzinnym 10-minutowym czytaniu. Akcja miała na celu wyrobić w dziecku nawyk spotkania z książką. Każdego dnia rodzic potwierdzał spędzenie tego czasu swoim  podpisem, a nauczyciel w nagrodę przyklejał specjalną naklejkę. W konkursie udział wzięło 120 uczniów i każdy z nich poświecił  210 minut, czyli 3,5 godz. na czytanie. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a po jej zakończeniu uczniowie otrzymali słodka nagrodę.

      

     Głośne czytanie.

      W pierwszych dniach października w naszej szkole odbyło się głośne czytanie. Uczniowie klas I i II mieli niecodzienną okazję wsłuchać się w przygody bohaterów leśnej polany. W rolę Słodziaków wcieliły się wyjątkowe osoby: dyrekcja szkoły, pedagodzy, panie z sekretariatu, pielęgniarka szkolna oraz bibliotekarki. Wystrój biblioteki szkolnej oraz głos lektorów wprowadził dzieci w świat bohaterów leśnej polany. Miło było spojrzeć na zasłuchane twarze i radość dzieci podczas czytania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

      

     „ Książki są bramą przez którą wychodzisz na ulicę”

     To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki "Królowa Południa" były hasłem przewodnim tegorocznej edycji XXII Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

     Tradycją już  szkoły są październikowe wyjazdy na tę imprezę. Młodzież z cierpliwością oczekiwała dnia wjazdu do Krakowa.Miłą atmosferę można było poczuć już w autokarze, gdzie sporo rozmów dotyczyło ulubionych autorów czy tytułów książek. Jak co roku pani Alicja  Nowakowska przybliżyła nam ofertę ciekawych wydarzeń, na które warto było zajrzeć. Wyjątkowo sprawnie weszliśmy na hale i spokojnie rozpoczęliśmy ucztę literacką. Z pustym portfelem, ale udanymi zakupami, radośni wróciliśmy na miejsce zbiórki. Zapach książek i niezwykły klimat towarzyszył nam w drodze powrotnej do Mikołowa. Mamy nadzieję, że za rok znów tam wrócimy!

      

     Aktorzy w naszej szkole!

      

      Panie z biblioteki szkolnej zaprosiły uczniów klas młodszych na przedstawienie teatralne pt. „Wilk i Zając” wystawione przez Studio Teatralne Art. z Krakowa. W atmosferze świetnej zabawy, z udziałem uczniów, aktorzy we wspaniały sposób rozbawili publiczność, która żywo reagowała na toczące się przed nimi przygody Wilka i Zająca.

      

      

     https://ecsmedia.pl/c/prosze-mnie-przytulic-w-iext43231760.jpg Misiowe przytulanie na udany dzień!

      

     Miś to ulubiona zabawka z dzieciństwa. Stał  się on bohaterem wielu książek i filmów. Dzieci z naszej szkoły odwiedziły bibliotekę wraz ze swoimi pluszakami, aby poczytać im fragmenty przygotowanych opowiadań, ale i wsłuchać się w piękne, pełne humoru opowiadania Niedźwiadków. W rolę przemiłych zwierzaków wcieliły się uczennice z klasy 8d.

      

      

      Czytamy z Mikołajem”

      

     Mikołaj oraz jego pomocniczka w postaci anioła przygotowali opowiadanie o troskach i radościach choinki. Następnie uczniowie klas IV i V na długich przerwach czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Oczywiście w nagrodę Mikołaj częstował słodkimi podarunkami!

      

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów
   • sekretariat@sp1.mikolow.eu
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 351