• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH
    • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH

     Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stał się wśród naszych czytelników  okazją do dzielenia się  czytelnicza pasją. Podczas bibliotecznych spotkań online uczniowie opowiadali o swoich ulubionych autorach, książkach oraz niesamowitych bohaterach. Krótkie, ale ciekawie przedstawione rekomendacje wzbudziły spore zainteresowanie wśród kolegów i koleżanek, a w niektórych klasach stały się inspiracja do zorganizowania magicznego wieczoru z ulubioną książką.  Dodatkowo uczniowie klas 8a i 8c mieli możliwość spotkania się z studentem V roku prawa, który przybliżył im tematykę praw autorskich. Wszystkim czytelnikom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń i fascynujących przygód z książką.

     Ewa Dubiel

    • Zaświeć na niebiesko dla autyzmu

     31 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele zrealizowali lekcje tematyczne poświęcone temu zagadnieniu, w hallu szkoły pojawiła się gazetka edukacyjna. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję „Polska na niebiesko” zakładając niebieski strój i wykonując prace plastyczne.  Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wrażliwość i akceptacja nie są im obce.

     Justyna Teodorczuk

    • Rekrutacja do klas I

     Szanowni Rodzice

     Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie są dostępne w sekretariacie szkoły.

     Informujemy wszystkich kandydatów i ich opiekunów prawnych, których dane przetwarzamy w procesie rekrutacji że zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej jako RODO).  Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 20, 43-190 Mikołów reprezentowana przez dyrektora szkoły.

    • Wielkanocne „Zajączki”

     W dniu 31 marca br. podopieczni Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mikołowie otrzymali kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Radość z dzielenia się jest dobrem, które zawsze się udziela innym i wraca z podwójną siłą !
     Podopieczni oraz pracownicy ZOL`u bardzo się ucieszyli i dziękują za pamięć o nich. Nasza społeczność szkolna - została obdarowana w zamian słodkościami. W galerii zdjęcia nie tylko pięknych kartek i ozdób, ale i kosza słodyczy. Na każdego kto przyjdzie do szkoły - w holu czeka słodka niespodzianka od pracowników i podopiecznych zakładu.
     Dzielmy się tym dobrem i radością z innymi. Wesołych Świąt Wielkanocnych !


     Pedagodzy

   • LAURY ROZDANE !
    • LAURY ROZDANE !

     Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział uczniów SP 1 w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

     Z wielką satysfakcją informuję, że pomimo trudnej sytuacji, uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa tytuły laureata i dwa tytuły finalisty.

     Laureaci: Paweł Tąta - 8a z fizyki  Adrian Szafron – 7c z biologii

     Finaliści: Marek Karpeta – 8a z matematyki Bartłomiej Tomaś – 7d z matematyki

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów.

     Krzysztof Skwarczek

    • Powiatowy konkurs logopedyczny „Językołamacz”

     W dniu 5 marca 2021 roku odbył się Powiatowy konkurs logopedyczny „Językołamacz”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych z Mikołowa, Łazisk i Orzesza.

     Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu: I miejsce zdobyła Katarzyna Kuźmińska (SP6 w Orzeszu), drugie miejsce zdobył Kamil Faron (SP10 Mikołów) a trzecie miejsce Katarzyna Konsek (SP6 w Orzeszu). Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni. Nagrody za wyróżnienia odebrali dziś: Denys Braiko z kl. 1a, Mateusz Budacz z kl. 3a, Filip Kaczmarczyk z kl. 2a oraz Maciej Kozłowski z kl. 3b.

     Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

    • Pomoc dla szpitala w Tychach

     Mikołowska Rada Młodzieżowa wraz ze szkołami w Mikołowie organizuje zbiórkę wód mineralnych dla szpitala covidowego w Tychach.  Nasza szkoła postanowiła się dołączyć.

     Akcja trwa od 15.03.2021 do 29.03.2021. W naszej szkole wodę można składować u pań woźnych.
     UWAGA! Wodę można przynosić również podczas trwania egzaminów. Transportem wody do szpitala zajmie się Mikołowska Rada Młodzieżowa. 

     Rada Uczniów

    • Czy uczniowie Jedynki są bezpieczni w Internecie?

     Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Rada Uczniów przeprowadziła badanie wśród społeczności szkolnej. Udostępniliśmy test składający się z siedmiu pytań związanych z siecią. Zapytaliśmy między innymi o miejsce przechowywania haseł czy zasady zachowania się w rozmowach z nieznajomymi. Z dumą informujemy, że większość z nas potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dokładne wyniki przedstawia poniższy wykres: 

     W jakim miejscu najlepiej przechowywać hasła internetowe?

     Przede wszystkim ucieszyć może fakt, że Jedynkowicze z nieufnością podchodzą do nowych znajomości. Strzegą swoich danych, nie udostępniają ich osobom nieznanym i nie umawiają się na spotkania z przypadkowymi, anonimowymi ludźmi z sieci. Niewątpliwie to efekt dobrej edukacji z cyberbezpieczeństwa. Dowodem na to jest wynik jednego z pytań: 

     Jeśli ktoś poznany w Internecie będzie wypytywał o Twoje dane osobowe lub namawiał na spotkanie...

     Bądźmy jednak czujni. Zło czai się za rogiem, więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy świetnie i bezpiecznie poruszają się w sieci, zadbaj o osoby nieświadome jeszcze, co złego może je spotkać. 

     Rada Uczniów SP1

    • Konkurs na kartkę walentynkową

     W piątek 19 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród za najlepszą kartkę walentynkową wykonaną przez uczniów klas pierwszych. Nagrody powędrowały  do dwunastki szczęśliwców :
     I miejsce  MAGDALENA PIECHA 1b,
     II miejsce WIKTORIA BIAŁAS 1a,  ALEKSANDRA KOWOLIK  1b,
     III miejsca LAURA LONDO 1a, IZABELA SCHUBERT 1a.
     Wręczono również 7 wyróżnień: ZUZANNA CZEKAJ, MATEUSZ JANCZUKOWICZ, FILIP KIELC, MAJA KOS, EMILIA PSZCZOŁA, MAKSYMILIAN WIESEBACH, JULIA ZALEWSKA.

     Wszystkim dzieciakom gratulujemy❤. Mamy nadzieję, że to dopiero początek przygody z językiem angielskim.

   • ,,Spieszmy się kochać ludzi..."
    • ,,Spieszmy się kochać ludzi..."

     Rada Uczniów przedłuża walentynkowy czas...Ten poniedziałek ogłaszamy Dniem Miłego Słowa i Uśmiechu! Uśmiechajcie się zatem szeroko i głoście miłe słowo! Niech miłość, radość i szczęście będą z Wami! 

     Polecamy następujące sformułowania:

     Miło Cię słyszeć!

     Piękny Uśmiech!

     Dobrze Cię widzieć!

     Z radością chcemy też przedstawić wyniki konkursu na odę lub wiersz dla pączka! Laureaci to:  

     1 miejsce Marta Krosny 6c

     2 miejsce Maksym Bojdoł 6c

     3 miejsce Maja Pieszczek 6c

    • Miłość w trakcie pandemii - Rozstrzygnięcie konkursu na E-kartkę Walentynkową

     Chciałam bardzo podziękować uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na e-kartkę Walentynkową. Oceniając prace komisja zgodnie z podanym regulaminem wzięła pod uwagę przede wszystkim realizację tematu: Miłość w trakcie pandemii, a także pracochłonność oraz estetykę wykonania prac.

     Spośród nadesłanych prac Jury wyłoniło zwycięzców:
     1 miejsce zajął Bartosz Brysz kl. 4c
     2 miejsce zajęli Robert Witala kl. 7d oraz Marcelina Stachowicz kl.7b
     3 miejsce zajęła Maja Garlewska kl.7e

     Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Piotr Matuszczyk kl. 4c, Julian Skwarek kl. 4a, Julia Jarmóż kl. 6d, Anastazja Lewandowska kl. 8c. Ze względu na małą ilość nadesłanych prac nie ma zakładanego wcześniej podziału na kategorie wiekowe.Termin wręczenia nagród i rozdania dyplomów zastanie podany w przyszłym tygodniu.Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom i osobom wyróżnionym gratuluję!

     Mirella Nowak

   • Tłusty czwartek
    • Tłusty czwartek

     Na dzień pączka Was witamy! Zabaw wiele przedstawiamy! Najpierw pączkom cześć oddajcie. 

     Piszcie do nich piękne ody i w przysłowia je wmieszajcie.
     A na koniec najedzeni, weseli, zadowoleni pączki pyszne pozliczajcie.
     Będzie uczta jak się patrzy - i dla ciała, i dla duszy. Niech więc każdy głową ruszy, Ilość pączków wnet policzy.
     Bajkę napisz albo odę i w pączkową ruszaj drogę. Podczas  słodkiej tej podróży pączek wszystkim nam posłuży!

     Moi drodzy, w ten piękny czwartek wita Was Rada Uczniów. Razem przygotowaliśmy dla Was kilka słodkich atrakcji. 

     Dla wszystkich klas  ogłaszamy konkurs na odę do pączka lub bajkę związaną z tym przepysznym przysmakiem. 

     Jako kolejną zabawę proponujemy pomysł na przekształcanie znanych przez was przysłów w "pączkowe przysłowia", np. Pączki z wozu koniom lżej. 

     Ostatnią rzeczą, w którą chcemy was wplątać, będzie liczenie wszystkich zjedzonych pączków

     Licznik zjedzonych pączków

     Prace wysyłajcie na naszego maila: rada.uczniow@sp1-mikolow.pl (można też pochwalić się własnoręcznie upieczonymi pączkami, wysyłając zdjęcie), a na facebooku szkolnym znajdziecie post, gdzie w komentarzach będzie można wpisać, ile pączków zjedliście. Nagroda za wasze prace literackie to zwolnienie z odpowiedzi na jeden dzień dla trzech autorów najlepszych prac. Na stronie szkoły opublikujemy również najciekawsze bajki i ody oraz przysłowia z pączkiem w tle. 

     Życzymy smacznego i pamiętajcie, dziś nie liczą  są kalorie lecz dobra zabawa. Wszak karnawał trwa i nie boi się koronawirusa!

    • Step by step - małymi krokami ku wiedzy

     Informujemy, że nasza placówka bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej))

     Tytuł projektu: Step by step - małymi krokami ku wiedzy

     Beneficjent: Konsorcjum w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP1, SP3, SP8, SP12, P1, P2, P3, P5, P11

     Okres realizacji: 01.10.2020-30.09.2021

     Projekt skierowany jest do 44 nauczycieli z 4 mikołowskich szkół podstawowych oraz 5 przedszkoli. Nauczyciele wezmą udział w 2-tygodniowych zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania w szkołach i przedszkolach.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 69162
 • Facebook