• Tłusty czwartek
    • Tłusty czwartek

     Na dzień pączka Was witamy! Zabaw wiele przedstawiamy! Najpierw pączkom cześć oddajcie. 

     Piszcie do nich piękne ody i w przysłowia je wmieszajcie.
     A na koniec najedzeni, weseli, zadowoleni pączki pyszne pozliczajcie.
     Będzie uczta jak się patrzy - i dla ciała, i dla duszy. Niech więc każdy głową ruszy, Ilość pączków wnet policzy.
     Bajkę napisz albo odę i w pączkową ruszaj drogę. Podczas  słodkiej tej podróży pączek wszystkim nam posłuży!

     Moi drodzy, w ten piękny czwartek wita Was Rada Uczniów. Razem przygotowaliśmy dla Was kilka słodkich atrakcji. 

     Dla wszystkich klas  ogłaszamy konkurs na odę do pączka lub bajkę związaną z tym przepysznym przysmakiem. 

     Jako kolejną zabawę proponujemy pomysł na przekształcanie znanych przez was przysłów w "pączkowe przysłowia", np. Pączki z wozu koniom lżej. 

     Ostatnią rzeczą, w którą chcemy was wplątać, będzie liczenie wszystkich zjedzonych pączków

     Licznik zjedzonych pączków

     Prace wysyłajcie na naszego maila: rada.uczniow@sp1-mikolow.pl (można też pochwalić się własnoręcznie upieczonymi pączkami, wysyłając zdjęcie), a na facebooku szkolnym znajdziecie post, gdzie w komentarzach będzie można wpisać, ile pączków zjedliście. Nagroda za wasze prace literackie to zwolnienie z odpowiedzi na jeden dzień dla trzech autorów najlepszych prac. Na stronie szkoły opublikujemy również najciekawsze bajki i ody oraz przysłowia z pączkiem w tle. 

     Życzymy smacznego i pamiętajcie, dziś nie liczą  są kalorie lecz dobra zabawa. Wszak karnawał trwa i nie boi się koronawirusa!

    • Step by step - małymi krokami ku wiedzy

     Informujemy, że nasza placówka bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej))

     Tytuł projektu: Step by step - małymi krokami ku wiedzy

     Beneficjent: Konsorcjum w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP1, SP3, SP8, SP12, P1, P2, P3, P5, P11

     Okres realizacji: 01.10.2020-30.09.2021

     Projekt skierowany jest do 44 nauczycieli z 4 mikołowskich szkół podstawowych oraz 5 przedszkoli. Nauczyciele wezmą udział w 2-tygodniowych zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania w szkołach i przedszkolach.

    • Brawo Orły!

     Z radością informuję, że znane są już wyniki Ogólnopolskich Konkursów „Orzeł Matematyczny, Orzeł Języka Angielskiego, Orzeł Ortograficzny, Orzeł Informatyczny”.
     Łącznie we wszystkich konkursach wzięło udział 189 uczniów, a 74 z nich zdobyło tytuł Laureata.
     Orzeł Matematyczny - 16 Laureatów
     Orzeł Języka Angielskiego - 34 Laureatów
     Orzeł Ortograficzny - 17 Laureatów
     Orzeł Informatyczny - 7 Laureatów
     W załączniku znajduje się lista wszystkich Laureatów.
     Organizatorzy konkursów przysłali wiadomość o następującej treści:
     „Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę”.
     Ja również dołączam się do gratulacji dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursach i zapraszam do udziału w kolejnej edycji.
     Dyplomy dla Laureatów zostaną przysłane pocztą przez organizatorów.

     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor

    • Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z naszych usług

     1. Uczniowie klas I – III, którzy uczą się stacjonarnie mogą korzystać z biblioteki w wyznaczonych dniach i godzinach.

     2. Harmonogram wypożyczeń i zwrotów  książek.

     3. Uczniowie klas IV – VIII lub ich rodzice oraz uczniowie nieobecni w szkole kontaktują się z nami poprzez dziennik elektroniczny Librus lub telefonicznie sekretariat szkoły: 32 22 62 338

     4. Przyjęte książki zostaną odizolowane, oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny - 2 dni. Po tym okresie zostaną włączone do użytkowania.

      

     Serdecznie zapraszam

     Ewa Dubiel

    • RAZEM NA ŚWIĘTA !!!

     Od 16 grudnia 2020 do 5 stycznia 2021 - w naszej szkole trwała akcja – Razem na święta. 7 stycznia 2021 - przekazaliśmy paczki do Zakładu Opieki Leczniczej w Mikołowie przy ul. Okrzei. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży, rodziców oraz pracowników szkoły udało się zebrać upominki i produkty dla podopiecznych zakładu. Wszystko pięknie zapakowane wraz z serdecznymi życzeniami zostało przekazane do ośrodka. Przywiezione paczki wywołały wśród pacjentów wielką radość. Każdy najmniejszy gest dobroci – jest jak promyk słońca i nadziei.
     Dzielmy się dobrem !
     Dziękujemy za zaangażowanie !

    • Wypożycz sobie książkę!

     Drodzy uczniowie przed nami przerwa świąteczna połączona z feriami zimowymi. Przypominam, że macie możliwość  korzystania z biblioteki szkolnej, która w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. 

     Zamówienia należy składać przez dziennik Librus lub telefonicznie w godz. 8.00 - 15.00 , a przygotowane  dla Was książki można odbierać na stoliku przy portierni do poniedziałku 21 grudnia od godz. 8.00 do 16.30.


     Serdecznie zapraszam!

    • Konkurs rozstrzygnięty!

     4 listopada odbyło się rozdanie nagród w szkolnym konkursie na najlepszą grę planszową. Uczniowie klas 1-3 wykazali się niezwykłą kreatywnością i wysiłkiem oddając przeszło 35 prac. Wybór zwycięzców był bardzo trudny dlatego jury zdecydowało przyznać łącznie 15 nagród i wyróżnień, a drobne upominki i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy. Cieszymy się, że tego dnia udało nam się zobaczyć w pełnym składzie. Mieliście już troszkę czasu na przetestowanie nagród, dajcie znać czy się podobają! 
     Dziękujemy także Szkolnej Radzie Rodziców, która pomogła zrealizować zakup takich fantastycznych nagród!

     Aleksandra Bielak

    • Nie zamykajmy oczu na przemoc wobec dzieci ! 19 i 20 listopada dniami zapobiegania przemocy wobec dzieci !!!

     Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci to inicjatywa szwajcarskiej fundacji. Obchodzony jest on od 2001 r. Również i nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę. Natomiast 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wraz z Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mikołowie – pragniemy uwrażliwić wszystkich na przemoc wobec najmłodszych.
     Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów, którzy włączyli się w akcję ! Dzięki staraniom GKRPA w Mikołowie na uczniów klas 7 i 8 czekają gadżety – niespodzianki, która mają za zadanie rozpropagowanie akcji wśród młodzieży. Czekamy na powrót uczniów do szkoły. Tymczasem wszystkim życzymy poczucia bezpieczeństwa i wrażliwości na każdą formę przemocy. Dziękujemy za przekazane materiały paniom: Iwonie Spychała-Długosz - zastępcy burmistrza w Mikołowie, Aleksandrze Stolarskiej - przewodniczącej GKRPA w Mikołowie oraz Aurelii Brudny - psycholog.

     Pedagodzy SP 1

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     BRAWO !
     Ustalone zostały wyniki etapu szkolnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych . Z grona 123 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się aż 35 uczniów [tabela].
     Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w I etapie konkursów dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

     Krzysztof Skwarczek

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 84802
 • Facebook