• ARCHIPELAG SKARBÓW

     W dniach 24 i 25 października br. odbywał się w naszej szkole dla uczniów klas 8 program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”.
     Szczęście, miłość, seksualność - to trzy główne tematy omawiane podczas zajęć. Uczniowie wypracowali podstawowe zasady postępowania, oparte na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności. Odkrywali wartości, którym warto być wiernym oraz, że wśród dorosłych można znaleźć mądrych, autentycznych przewodników.
     Dodatkowo obyło się także spotkanie dla nauczycieli i rodziców uczniów.
     Trenerzy wykazali się ogromną wiedzą oraz niezwykłą umiejętnością nawiązania relacji zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi.
     Warto szukać i odkrywać skarby, które są w nas! Galeria zdjęć

     Pedagodzy

   • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce
    • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce

     7 października wizyta w szkolnej bibliotece Królowej Pszczół, muchy Henryki, borsuka Bartka i narratora sprawiła, że biblioteka zamieniła się w leśną polanę.

     Piękne stroje, dekoracja i muzyka wprowadziły uczniów klas I w wyjątkowy nastrój.

     Dzieci z wielką uwagą śledziły kolejnej przygody Nowych Słodziaków,  które bywają szalone, niesforne, ale zawsze trzymają się razem.

     Serdecznie dziękujemy p. wicedyrektorowi, p. pedagog, p. pielęgniarce oraz p. bibliotekarce za zaangażowanie i  humor podczas głośnego czytania.

     E. Dubiel

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 24.10.2019 r., tj. w czwartek odbędą się:
     - konsultacje (od 17:00 do 18:30) - klasy 1 - 6
     - zebrania z rodzicami - klasy 7 - 8
     Zapraszamy rodziców uczniów kl. 7-8 na godzinę 16:30 do sali gimnastycznej, w której odbędzie się prelekcja dotycząca zagrożeń uzależnieniem od środków odurzających prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz spotkanie z przedstawicielami realizującymi zagadnienia w ramach programu "Archipelag Skarbów". Następnie ok. godz. 18:00 odbędą się zebrania w salach lekcyjnych prowadzone przez wychowawców klas.

     Julita Juszczyk wicedyrektor szkoły

   • Europejski Tydzień Kodowania
    • Europejski Tydzień Kodowania

     Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W tym tygodniu w naszej szkole na lekcjach informatyki uczniowie będą się bawili i jednocześnie ćwiczyli umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, koncentrację uwagi i umiejętności matematyczne. 

     Rafał Niczyporuk

    • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

     Dzień 11 października 2019 (piątek) i dzień 14 października (poniedziałek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1.

     W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica.

     Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do  7 października 2019.

     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce  Świetlica >Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej w wersji papierowej.

     Dyrekcja SP1

     Kierownik świetlicy

    • Warsztaty profilaktyczne – „Jak radzić sobie z agresją?”

     W dniach 27.09.2019 r. oraz 02.10 i 04.10.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne „Jak radzić sobie z agresją?” dla klasy 4 i wszystkich klas 6. Zajęcia prowadzone były przez Panią Jolantę Zwyrtek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie. Podczas warsztatów uczniowie mogli, poprzez zabawę, lepiej poznać siebie nawzajem i nauczyć się rozpoznawać swoje emocje, w tym przede wszystkim złość.  Udało się również wspólnie wypracować sposoby na radzenie sobie z negatywnymi uczuciami. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie!

     Pedagodzy

    • Tydzień Języków Obcych

     Za nami kolejny dzień obchodów Tygodnia Języków Obcych. Tego dnia wiele się działo. Na oknach naszej szkoły pojawiły się kolorowe flagi różnych krajów wykonane przez uczniów naszej szkoły. Odbył się też konkurs językowy Deutsch – English  – Tour dla klas ósmych, w organizacji którego pomagali uczniowie klasy 6c i 6d. Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny dwuosobowe, które starały się uzyskać jak najwięcej punktów na poszczególnych stacjach językowych. Mamy nadzieję, że tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli szansę nie tylko wykazać się umiejętnościami językowymi, ale też ….. dobrze się bawić. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     Nauczyciele Języków Obcych

    • Warsztaty ekologiczne „Zdrowe powietrze – zdrowy człowiek”

     „Zdrowe powietrze – zdrowy człowiek”  - takie hasło przyświecało zorganizowanym przez Fundację Arka warsztatom ekologicznym , w których 28 września na Rynku w Mikołowie uczestniczyli uczniowie Jedynki. Podczas zabaw plenerowych  próbowaliśmy odkryć, co wisi w powietrzu. Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także poznaliśmy  sposoby na pozyskanie  energii, która nie zanieczyszcza powietrza. Odwiedziliśmy jedyne w Polsce „kino bez prądu”, które sami uruchomiliśmy, pedałując na rowerach ustawionych za widownią.  Zagraliśmy także w Ekomemory oraz grę Siejemy Słońce,  by dowiedzieć się, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.

     Zajęcia prowadzone przez animatorów okazały się ciekawą, niestandardową  lekcją, promującą proste postawy i zachowania ekologiczne na co dzień. Jak się okazało,  każdy z nas może zrealizować je w swoim życiu i zrobić coś dla naszej planety. Przekonaliśmy się, że musimy  walczyć o powstrzymanie zmian klimatycznych, ponieważ kiedy cierpi przyroda, cierpi także człowiek.

     Anna Sztajgli

   • Jesień idzie, nie ma na to rady
    • Jesień idzie, nie ma na to rady

     23 września w radosnym nastroju przywitaliśmy Panią Jesień. I chociaż nadeszła pora roku pełna zadumy, a czasem nawet szarości, u nas w Jedynce było kolorowo i pogodnie. Mogliśmy cieszyć się darami jesieni ( oj, smaczne były!) oraz podziwiać jej uroki. Rada Uczniów przygotowała zabawy i konkursy dla starszych i młodszych miłośników tej pory roku. Pisaliśmy więc listy do Jesiennej Pani, biegaliśmy jak jeże z jabłkami na głowie i tworzyliśmy wielkie kasztanowe ludki. Odbył się nawet pokaz jesiennych kreacji.

      Podczas wspólnej zabawy przekonaliśmy się, że jesień także można polubić.

     Alicja Popenda i Anna Sztajgli

   • Spotkanie klas pierwszych z policjantem
    • Spotkanie klas pierwszych z policjantem

     23 września odwiedził nas nasz dzielnicowy - aspirant Piotr Haśnik z Powiatowej Komendy Policji w Mikołowie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania w domu, wobec nieznajomych czy zasadami poruszania się po drodze. Dodatkową niespodzianką była wizyta psa Hektora -pomocnika stróżów prawa. Dzieci miały okazję powtórzyć wiadomości z lekcji i wykazać się wiedzą. Wizyta policjanta oraz psa Hektora bardzo się dzieciom podobała. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

     Aleksandra Bielak

    • Dodatkowe zajęcia dla uczniów - projekt Kalejdoskop

     Szkoła Podstawowa nr 1 w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej "KALEJDOSKOP wiedzy i umiejętności uczniów mikołowskich szkół podstawowych";

     Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 10 mikołowskich szkół podstawowych w okresie od czerwca 2019 do czerwca 2020 roku poprzez:

     - rozwijanie wśród 850 uczniów/uczennic kompetencji kluczowych na rynku pracy 

     - przeszkolenie 40 nauczycieli

     - zakup sprzętu TIK oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć edukacyjnych

     - realizację programów wspomagających szkołę w procesie indywidualnego

     - wsparcia ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ucznia młodszego

     Zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej nr 1

     Koordynator projektu w SP nr 1

     Małgorzata Duda

      

   • Mistrzostwa Szkół w Szachach
    • Mistrzostwa Szkół w Szachach

     17 września 2019 r. w katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Szachach.  Nasi uczniowie wystartowali w trzech kategoriach: klasy trzecie, piąte i szóste. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Czas całej gry to 10 minut.

     W grupie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę Mikołaj Hachoł  i Piotr Matuszczyk z klasy 3c, którzy zajęli odpowiednio 18 i 88 miejsca na 151 startujących. W grupie klas piątych wystąpił Beniamin Sowa z klasy 5b, zajmując 105 miejsce, a w klasach szóstych Bartłomiej Tomaś z klasy 6d był 59. Łącznie wystartowało 1200 uczestników z prawie wszystkich województw!   

     Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!                                     

     Zbigniew Labus  

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 12.09.2019 r., tj. czwartek odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:

     • Klasy 1-3 – godz. 17:00
     • Klasy 4-8 – godz. 18:30

     Spotkania z wychowawcami odbywać się będą w salach zgodnie z planem, który zostanie wywieszony w holu szkoły.

     Julita Juszczyk - wicedyrektor szkoły

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 69148
 • Facebook