Piątek 14.05.2021

Konto Rady Rodziców SP1 w Mikołowie

Mikołowski Bank Spółdzielczy

Galeria zdjęć

• 3 maja 2021 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego oraz 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w dniach od 4 do 8 maja nauczyciele historii przybliżą uczniom klas 4-8 te wydarzenia.

100 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego jest szczególnie ważna dla całej społeczności naszej szkoły, noszącej od 1966 roku zaszczytne imię Powstańców Śląskich. W ostatnich tygodniach wielu uczniów wzięło udział w konkursach poświęconych tej tematyce. Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji do rozgrywek finałowych zakwalifikowali się:

• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄZKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stał się wśród naszych czytelników okazją do dzielenia się czytelnicza pasją. Podczas bibliotecznych spotkań online uczniowie opowiadali o swoich ulubionych autorach, książkach oraz niesamowitych bohaterach. Krótkie, ale ciekawie przedstawione rekomendacje wzbudziły spore zainteresowanie wśród kolegów i koleżanek, a w niektórych klasach stały się inspiracja do zorganizowania magicznego wieczoru z ulubioną książką. Dodatkowo uczniowie klas 8a i 8c mieli możliwość spotkania się z studentem V roku prawa, który przybliżył im tematykę praw autorskich. Wszystkim czytelnikom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń i fascynujących przygód z książką.

• Uczennice III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach – Weronika, Martyna, Maja, Julia, Hania, Iga i Ula spotkały się online z naszymi uczniami z klas 7 i 8. Podczas godzin wychowawczych opowiadały o swoim projekcie, który traktuje o chorobach rzadkich, przewlekłych oraz o niepełnosprawnościach. Realizowały w ten sposób swoje przedsięwzięcie, aby zrobić coś dobrego i pożytecznego dla osób, które zmagają się z trudnościami zdrowotnymi, ale również dla osób, które są zdrowe.

Dla uczniów była to lekcja empatii, właściwego zachowania i postępowania oraz poszanowania cudzego jak i własnego zdrowia.

• 31 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele zrealizowali lekcje tematyczne poświęcone temu zagadnieniu, w hallu szkoły pojawiła się gazetka edukacyjna. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję „Polska na niebiesko” zakładając niebieski strój i wykonując prace plastyczne. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wrażliwość i akceptacja nie są im obce.

Justyna Teodorczuk

• Szanowni Rodzice

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie są dostępne w sekretariacie szkoły.

Informujemy wszystkich kandydatów i ich opiekunów prawnych, których dane przetwarzamy w procesie rekrutacji że zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej jako RODO). Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie z siedzibą na ul. Konstytucji 3 Maja 20, 43-190 Mikołów reprezentowana przez dyrektora szkoły.

• W dniu 31 marca br. podopieczni Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mikołowie otrzymali kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Radość z dzielenia się jest dobrem, które zawsze się udziela innym i wraca z podwójną siłą !
    Podopieczni oraz pracownicy ZOL`u bardzo się ucieszyli i dziękują za pamięć o nich. Nasza społeczność szkolna - została obdarowana w zamian słodkościami. W galerii zdjęcia nie tylko pięknych kartek i ozdób, ale i kosza słodyczy. Na każdego kto przyjdzie do szkoły - w holu czeka słodka niespodzianka od pracowników i podopiecznych zakładu.
    Dzielmy się tym dobrem i radością z innymi. Wesołych Świąt Wielkanocnych !

• LAURY ROZDANE !

Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział uczniów SP 1 w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

Z wielką satysfakcją informuję, że pomimo trudnej sytuacji, uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa tytuły laureata i dwa tytuły finalisty.

Laureaci: Paweł Tąta - 8a z fizyki Adrian Szafron – 7c z biologii

Finaliści: Marek Karpeta – 8a z matematyki Bartłomiej Tomaś – 7d z matematyki

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych laurów.