Nasz dzień

7:00 - 09:00    Powitanie w świetlicy, coś na dzień dobry, czyli kilka zabaw na obudzenie. Czytanie literatury dziecięcej. Przygotowanie do zajęć. Rozmowy swobodne z dziećmi na różne tematy. Gry stolikowe - dowolne gry i zabawy dzieci (gry planszowe, układanki, rysowanie, kolorowanie obrazków). Zabawy rozwijające pamięć i spostrzegawczość.

09:00 - 10:30  Zajęcia programowe prowadzone przez wychowawców zgodnie z miesięcznym planem pracy. Spacery i wycieczki. Zabawy na szkolnym placu zabaw i boisku, a zimą w sali zabaw. Zajęcia ruchowe, tańce integracyjne. Zajęcia indywidualne z dziećmi.

10:30 - 11:30  Prace porządkowe w świetlicy, przygotowanie dekoracji i gazetek, materiałów i środków dydaktycznych do kolejnych zajęć,przegląd czasopism.

11:30 - 13:30  Przygotowanie do obiadu. Wyciszenie. Mycie rąk. Spożywanie obiadu i odpoczynek poobiedni.Odpoczynek po lekcjach - kilka chwil na indywidualne zabawy.

13:30 - 15:00  Zrób to teraz- odrabiamy lekcje. Zajęcia programowe prowadzone przez wychowawców zgodnie z miesięcznym planem pracy. Zajęcia ruchowe, tańce integracyjne. Zajęcia indywidualne ze specjalistami. Gry i zabawy ze śpiewem, zajęcia plastyczne, zajęcia rozwijające aktywność twórczą, konkursy, gry dydaktyczne.

15:00 - 16:15  Zaspokajanie indywidualnych potrzeb uczniów: zajęcia z dziećmi zdolnymi lub zajęcia z dziećmi mającymi trudności w nauce. Czytanie literatury dziecięcej. Spacery i wycieczki. Zabawy na szkolnym placu zabaw i boisku, a zimą w sali zabaw.

16:15 - 16:30  Zabawy wyciszające, przestrzeń do rozmów, odpoczynek, porządkowanie sali.