Szanowni Rodzice,

Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

Na rok szkolny 2020/2021 przyjmowane będą dzieci z rocznika:

2013

• Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.
  • Dzieci spoza obwodu szkoły – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów w miarę wolnych miejsc po złożeniu  wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły.

2012

• Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.

Postępowanie rekrutacyjne oraz postępowanie uzupełniające będą się odbywać zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Burmistrza Mikołowa w zarządzeniu nr 428/19/2020 z dnia 20 stycznia 2020 r.

Ulice Mikołowa stanowiące obwód Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie:

• plac 750-lecia
  • os. Adama Mickiewicza
  • ul. Bratków
  • ul. Brzozowa - do Cieszyńskiej (nr 1,3,5)
  • ul. Cieszyńska - lewa (nr 17,19,21,39)
  • ul. Dolna
  • ul. Dr Tadeusza Więcka
  • ul. Energetyków
  • ul. Fabryczna
  • ul. Gimnazjalna
  • ul. Gliwicka - numery 1-84 wszystkie
  • ul. Górnicza
  • pl. Harcerski
  • ul. Jasna - do Cieszyńskiej (nr od 2 do 10)
  • ul. Józefa Lompy
  • ul. Wyzwolenia
  • ul. Zawilców
  • ul. Żwirki i Wigury

Nabór dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie na rok szkolny 2020/2021

Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej nr 1, w obwodzie której mieszka, należy wypełnić formularze poniżej dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły i złożyć go w sekretariacie – ul. Konstytucji 3 Maja 20 w Mikołowie, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH. w terminie od 3 do 14 lutego 2020 r.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Rekrutacja dzieci spoza obwodu do klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie na rok szkolny 2020/2021

Dokumenty na podstawie których zostanie przeprowadzona rekrutacja dzieci spoza obwodu:

Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy I, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami po przyjęciu dzieci z obwodu. W  postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę następujące kryteria, za które przyznaje się określoną liczbę punktów.

O kolejności przyjęcia do szkoły decyduje ilość uzyskanych punktów i w przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów decyduje kolejność zgłoszeń.

Prawni opiekunowie kandydata składają zgłoszenie  dziecka spoza obwodu wraz
z dokumentami
niezbędnymi do potwierdzenia określonego kryterium – odpowiedni załącznik przesyłając na maila szkoły wypełnione dokumenty

Lp.

Kryterium

Liczba punktów

Dokumenty do potwierdzenia kryterium

1.

Starsze rodzeństwo uczęszczające do szkoły

4 pkt.

Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego kandydata - Załącznik 1

2.

Niewielka odległość miejsca zamieszkania lub bliskie sąsiedztwo szkoły

w stosunku do osób sprawujących opiekę nad dzieckiem po lekcjach

3 pkt.

Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego kandydata - Załącznik 2

3.

Przygotowanie przedszkolne zrealizowane w placówce w obwodzie szkoły

2 pkt.

Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego kandydata - Załącznik 3

4.

Miejsce pracy przynajmniej jednego z rodziców dziecka znajduje się na terenie Mikołowa

1 pkt.

Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego kandydata - Załącznik 4

Powołana przez dyrektora komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły.

Rodzic potwierdza w pisemnym oświadczeniu wolę przyjęcia do szkoły.

Komisja rekrutacyjna  podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.