• Step by step - małymi krokami ku wiedzy

  Informujemy, że nasza placówka bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (projekt projekt Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej))

  Tytuł projektu: Step by step - małymi krokami ku wiedzy

  Beneficjent: Konsorcjum w którego skład wchodzą: Gmina Mikołów oraz SP1, SP3, SP8, SP12, P1, P2, P3, P5, P11

  Okres realizacji: 01.10.2020-30.09.2021

  Projekt skierowany jest do 44 nauczycieli z 4 mikołowskich szkół podstawowych oraz 5 przedszkoli. Nauczyciele wezmą udział w 2-tygodniowych zagranicznych szkoleniach metodyczno-językowych, co przełoży się na podniesienie jakości nauczania w szkołach i przedszkolach.

 • Konkurs plastyczny „Mój Mikołów”

  Konkurs polega na stworzeniu pracy plastycznej, przedstawiającej charakterystyczne miejsce lub punkt, znajdujący się na terenie Mikołowa. Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowa Rada Miejska Mikołowa. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych działających na terenie Gminy Mikołów. 

  Regulamin-konkursu-plastycznego

 • Brawo Orły!

  Z radością informuję, że znane są już wyniki Ogólnopolskich Konkursów „Orzeł Matematyczny, Orzeł Języka Angielskiego, Orzeł Ortograficzny, Orzeł Informatyczny”.
  Łącznie we wszystkich konkursach wzięło udział 189 uczniów, a 74 z nich zdobyło tytuł Laureata.
  Orzeł Matematyczny - 16 Laureatów
  Orzeł Języka Angielskiego - 34 Laureatów
  Orzeł Ortograficzny - 17 Laureatów
  Orzeł Informatyczny - 7 Laureatów
  W załączniku znajduje się lista wszystkich Laureatów.
  Organizatorzy konkursów przysłali wiadomość o następującej treści:
  „Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę”.
  Ja również dołączam się do gratulacji dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursach i zapraszam do udziału w kolejnej edycji.
  Dyplomy dla Laureatów zostaną przysłane pocztą przez organizatorów.

  Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor

 • Powiatowy konkurs języka angielskiego "Rising Star Competition"

  W dniu 20 stycznia 2021 roku odbył się organizowany przez nauczycieli naszej szkoły powiatowy konkurs języka angielskiego dla grup niezaawansowanych "Rising Star Competition" w formie online.

  Wzięło w nim udział 50 uczniów z szkół podstawowych Mikołowa, Łazisk i Orzesza.

  I miejsce zdobył Konrad Palus (SP 1 Łaziska Górne), II miejsce Łukasz Grzegorzyca (SP 4 Orzesze), III miejsce Amelia Lipiota (SP 1 Łaziska Górne).

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za liczny udział.

  Justyna Teoodorczuk, Joanna Szuster

 • Poznaj moc zawodowca

  Kampania “POZNAJ MOC ZAWODOWCA!” trwa już kilka miesięcy. Komunikaty zamieszczane w serwisach społecznościowych dotyczą kilku cykli, z których dowiedzieć się można jakie są perspektywy związane z wyborem danego zawodu, jak rodzice mogą wpływać na rozwój dzieci oraz dlaczego nakierowanie na odpowiednią ścieżkę zawodową jest tak ważne z punktu widzenia rynku pracy i przedsiębiorcy.

  W serwisach społecznościowych publikowane są filmy z ambasadorem kampanii – Cyber Marianem, w których w ciekawy sposób opowiada o zawodach. Co by było, gdyby danego specjalisty w zawodzie nie było? 
  Więcej dowiesz się z:
  Facebook https://www.facebook.com/poznajMOCzawodowca
  Instagram https://www.instagram.com/poznaj_moc_zawodowca/
  YouTube https://www.youtube.com/channel/UCio4V9QBImmqynFQfRhV0jA

 • Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z naszych usług

  1. Uczniowie klas I – III, którzy uczą się stacjonarnie mogą korzystać z biblioteki w wyznaczonych dniach i godzinach.

  2. Harmonogram wypożyczeń i zwrotów  książek.

  3. Uczniowie klas IV – VIII lub ich rodzice oraz uczniowie nieobecni w szkole kontaktują się z nami poprzez dziennik elektroniczny Librus lub telefonicznie sekretariat szkoły: 32 22 62 338

  4. Przyjęte książki zostaną odizolowane, oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny - 2 dni. Po tym okresie zostaną włączone do użytkowania.

   

  Serdecznie zapraszam

  Ewa Dubiel

 • RISING STAR COMPETITION

  Zapraszamy uczniów grup niezaawansowanych z klas 4-8 do wzięcia udziału w powiatowym konkursie języka angielskiego RISING STAR COMPETITION.

  Tegorocznym motywem przewodnim będzie WINTER WONDERLAND (dodatkowe materiały na: https://www.esolcourses.com/topics/winter.html).

  Konkurs odbędzie się w formie online w dniu 20 stycznia 2021 roku o godzinie 9.00. Regulamin konkursu.pdf

  Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 19.1.2021 na adres:

  j.teodorczuk@sp1-mikolow.pl

  j.szuster@sp1-mikolow.pl

 • RAZEM NA ŚWIĘTA !!!

  Od 16 grudnia 2020 do 5 stycznia 2021 - w naszej szkole trwała akcja – Razem na święta. 7 stycznia 2021 - przekazaliśmy paczki do Zakładu Opieki Leczniczej w Mikołowie przy ul. Okrzei. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży, rodziców oraz pracowników szkoły udało się zebrać upominki i produkty dla podopiecznych zakładu. Wszystko pięknie zapakowane wraz z serdecznymi życzeniami zostało przekazane do ośrodka. Przywiezione paczki wywołały wśród pacjentów wielką radość. Każdy najmniejszy gest dobroci – jest jak promyk słońca i nadziei.
  Dzielmy się dobrem !
  Dziękujemy za zaangażowanie !

 • Życzenia świąteczne

 • ,,Święta się zbliżają, zwierzęta na prezenty też czekają"

   Kolejny raz Antek Skapczyk i Julia Bautsz z kl. 6e zorganizowali akcję pomocy naszym czworonożnym przyjaciołom z Przystani Ocalenie w Ćwiklicach koło Pszczyny. Zaangażowali rodzinę, sąsiadów, księdza, nauczycieli i …. zebrali 1300 zł! Za pieniążki zakupili najbardziej potrzebne zwierzętom rzeczy, zgodnie ze wskazówkami Pana Dominika – opiekuna schroniska.

  12 grudnia zawieźli wszystkie prezenty do Ćwiklic.

  Antek, Julka…DZIĘKUJEMY!

  Izabela Niczyporuk 

 • Wypożycz sobie książkę!

  Drodzy uczniowie przed nami przerwa świąteczna połączona z feriami zimowymi. Przypominam, że macie możliwość  korzystania z biblioteki szkolnej, która w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe. 

  Zamówienia należy składać przez dziennik Librus lub telefonicznie w godz. 8.00 - 15.00 , a przygotowane  dla Was książki można odbierać na stoliku przy portierni do poniedziałku 21 grudnia od godz. 8.00 do 16.30.


  Serdecznie zapraszam!

 • Z okazji Mikołaja

  UCZNIOM MŁODSZYM I STARSZYM

  życzę beztroskiej zabawy, uśmiechu na każdy dzień, słodyczy i bajecznych, wymarzonych prezentów!

  Bożena Hain Dyrektor szkoły

 • 4 uczniów Naszej Szkoły w Wielkim Finale!

  4 uczniów Naszej Szkoły w Wielkim Finale!

  Za nami etap rejonowy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas 7 i 8 oraz 1 uczeń z klasy 4. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się 4 uczniów, którzy powalczą o zaszczytny tytuł laureata. (tabela) Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w finale.

  Krzysztof Skwarczek
  wicedyrektor ds. dydaktycznych

 • Konkurs rozstrzygnięty!

  4 listopada odbyło się rozdanie nagród w szkolnym konkursie na najlepszą grę planszową. Uczniowie klas 1-3 wykazali się niezwykłą kreatywnością i wysiłkiem oddając przeszło 35 prac. Wybór zwycięzców był bardzo trudny dlatego jury zdecydowało przyznać łącznie 15 nagród i wyróżnień, a drobne upominki i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy. Cieszymy się, że tego dnia udało nam się zobaczyć w pełnym składzie. Mieliście już troszkę czasu na przetestowanie nagród, dajcie znać czy się podobają! 
  Dziękujemy także Szkolnej Radzie Rodziców, która pomogła zrealizować zakup takich fantastycznych nagród!

  Aleksandra Bielak

 • Nie zamykajmy oczu na przemoc wobec dzieci ! 19 i 20 listopada dniami zapobiegania przemocy wobec dzieci !!!

  Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci to inicjatywa szwajcarskiej fundacji. Obchodzony jest on od 2001 r. Również i nasza szkoła włączyła się w tę inicjatywę. Natomiast 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wraz z Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mikołowie – pragniemy uwrażliwić wszystkich na przemoc wobec najmłodszych.
  Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów, którzy włączyli się w akcję ! Dzięki staraniom GKRPA w Mikołowie na uczniów klas 7 i 8 czekają gadżety – niespodzianki, która mają za zadanie rozpropagowanie akcji wśród młodzieży. Czekamy na powrót uczniów do szkoły. Tymczasem wszystkim życzymy poczucia bezpieczeństwa i wrażliwości na każdą formę przemocy. Dziękujemy za przekazane materiały paniom: Iwonie Spychała-Długosz - zastępcy burmistrza w Mikołowie, Aleksandrze Stolarskiej - przewodniczącej GKRPA w Mikołowie oraz Aurelii Brudny - psycholog.

  Pedagodzy SP 1

 • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  BRAWO !
  Ustalone zostały wyniki etapu szkolnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych . Z grona 123 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się aż 35 uczniów [tabela].
  Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w I etapie konkursów dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

  Krzysztof Skwarczek

 • 2.11.2020 – dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  Dzień 2 listopada 2020 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, zatwierdzonym przez Radę Rodziców. Nie ma zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 1-3 ani zajęć zdalnych dla uczniów klas 4-8.

  Dla uczniów klas 1-3 zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki, dyżur pełnić będzie świetlica. Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do 30 października 2020 (piątek).

  Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce Świetlica - Do pobrania oraz w holu szkoły (na portierni u pani woźnej) w wersji papierowej.


  Bożena Hain – dyrektor szkoły
  Teresa Płonka - kierownik świetlicy

 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  26 PAŹDZIERNIKA, w poniedziałek konkursem z języka polskiego rozpoczną się zmagania uczniów szkół podstawowych w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. W naszej szkole do udziału w I etapie konkursów zgłosiło się 123 uczniów z klas VIII, VII, VI, a nawet z klasy IV. Wszystkim gratulujemy decyzji o udziale w konkursach i życzymy powodzenia.

  Krzysztof Skwarczek
  wicedyrektor ds. dydaktycznych

 • Europejski Tydzień Kodowania

  Od poniedziałku tj. 12 X do 23 X w naszej szkole trwa Europejski Tydzień KodowaniaAkcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. W ramach tej akcji na lekcjach informatyki uczniowie wszystkich klas ćwiczą i rozwijają umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

  Rafał Niczyporuk

 • Pomóżmy Piotrusiowi

strona: