• Konkurs na logo "Mikołów bez barier"

     19 stycznia 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie został rozstrzygnięty konkurs na logo  Mikołów bez Barier. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Piotr Matuszczyk z klasy 7c zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Jury wybrało trzy prace, dwa wyróżnienia i jedno pierwsze miejsce. Nagrody uczestnikom wręczył Burmistrz Stanisław Piechula i Członkowie Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnościami Urszula Sanocka i Dorota Chmiel. Z naszej szkoły upominki i dyplomy otrzymały także Kinga Przybyła z klasy 5a i Nina Sieradzka z klasy 7c. Piotrowi i dziewczynom serdecznie gratulujemy !!!

    • Obchody jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie otwarte!

     Rok 2024 jest dla Szkoły Podstawowej nr im. Powstańców Śląskich w Mikołowie rokiem jubileuszowym. 90 lat temu - 24 marca 1934 r., nastąpiło otwarcie i poświęcenie budynku szkoły, na którym obecne były władze miasta i ówczesny wojewoda śląski dr Michał Grażyński.
     W poniedziałek 22 stycznia br. cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystym oficjalnym otwarciu roku jubileuszowego. W związku z czym zorganizowano happening pt. „Obejmujemy szkołę pamięcią” podczas, którego utworzono „żywy” łańcuch, który otoczył swoim zasięgiem cały budynek szkoły. Uczniowie trzymając się za ręce dali wyraz więzi ze szkołą, okazali jej szacunek i cześć oraz to, że są częścią jej dziejów.
     Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Burmistrz naszego miasta Stanisław Piechula i Pani Jarosława Bizoń Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta. Dyrektor szkoły Pani Bożena Hain uroczyście otwarła rok jubileuszowy, przedstawiła w swoim przemówieniu historię szkoły i plan obchodów Jubileuszu.


     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2023/2024

     Znamy już wyniki etapu rejonowego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas VII i VIII. Z satysfakcją informuję, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 2 uczniów z 3 przedmiotów

     Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wysiłek włożony  w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do III etapu.

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Pomoc dla Przystani Ocalenie

     14 grudnia zakończyliśmy wizytą w schronisku 18 Akcję Pomocy Zwierzętom z Przystani Ocalenie w Ćwiklicach koło Pszczyny! Na ręce Pana Dominika, opiekuna czworonożnych mieszkańców przytuliska, przekazaliśmy 4380 zł oraz mnóstwo zebranych darów (karmy, miski, koce, podkłady, środki czystości itp.) Największym zaangażowaniem wykazały się klasy: 3a, 3c, 4c, 5c i 6b!

     Pani Anita Świerkot zorganizowała zbiórkę w swoim miejscu pracy i przekazała nam zebrane skarby!

     BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli akcję!!! Jak co roku zwierzęta, które zaznały wiele krzywd, mogły liczyć na dobroć i wrażliwość społeczności Jedynki!

     Izabela Niczyporuk

    • Powiatowy konkurs przyrodniczo - plastyczny

     Nasze uczennice Charlotte Secher z klasy 6b oraz Nina Sieradzka z klasy 7c reprezentowały naszą szkołę na Powiatowym Konkursie przyrodniczo - plastycznym z elementami medialnymi Jakie to zwierzę?, który odbył się 30 listopada w SP nr 5 w Łaziskach Górnych.

     Uczestnicy konkursu musieli wykazać się talentem plastycznym i wiedzą przyrodniczą na temat zwierząt oraz umiejętnością wyszukiwania informacji. Miło nam poinformować, że Charlotte Secher zdobyła 2 miejsce w kategorii klas IV-VI, natomiast Nina Sieradzka zdobyła 3 miejsce w kategorii klas VII-VIII.

     Serdecznie gratulujemy !!!

     Aleksandra Lelonek

    • Zbiórka żywności

     W miniony weekend 24-25 listopada, nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce żywności w sklepach. Produkty kierowane są do Banku Żywności, by stamtąd "wyruszyć" do najbardziej potrzebujących. 

     Super, że są uczniowie, którzy chcą pomagać innym ! 

     Pedagodzy

    • Dzień wdzięczności w naszej szkole

     Dziś zakończyliśmy Tydzień Budowania Pozytywnych Relacji. Trwał on od 19-24 listopada. W dniu dzisiejszym każdy mógł wyrazić swoją wdzięczność, zapisując to na karteczce i umieszczając ja na specjalnej tablicy na korytarzu w naszej szkole. Pamiętajmy jednak , że życzliwość, wdzięczność, dobre maniery są do realizowania na każdy dzień . 

     Dobrych dni życzą pedagodzy

    • "Jestem stąd! Mogę być kim chcę!" #LIDERwAKCJI

     Projekt "Lider w akcji!" współfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

     22.11 w naszej szkole realizowane był projekt organizowany przez Radę Rodziców pod nazwą „Jestem stąd! Mogę być kim chcę!”, w ramach którego we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia, mające na celu odkrywanie indywidualnych „supermocy” u każdego ucznia. Ponadto mogliśmy usłyszeć wywiady ze znanymi osobami pochodzącymi z Mikołowa, które dzieliły się tym, co dało im siłę do osiągnięcia sukcesu i jak rozwijały swoje „supermoce”. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich odkrytych zdolności!

     Pedagodzy 

    • NAPRAWA ZEGARA

     Na elewacji modernistycznego budynku naszej szkoły zamontowane są dwa zegary, które po kilkudziesięciu latach ponownie uruchomiono 22 lipca 2014 r. z okazji jubileuszu 80-lecia szkoły. Zegary zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców oraz sponsorów. W poniedziałek 20 listopada br. został naprawiony jeden z zegarów, który w wyniku działań atmosferycznych został uszkodzony i nie działał.
     Dziękuję Organowi Prowadzącemu szkołę za sfinansowanie naprawy. Wierzę, że działające pięknie podświetlane nocą tarcze dwóch zegarów, będą wskazywać naszej szkole szczęśliwe dni.
      

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Zakończenie akcji 19 dni przeciwko przemocy

     Dziś w naszej szkole rozpoczynamy "Tydzień Budowania Pozytywnych Relacji". Zaczynamy go od powiedzenia: "NIE PRZEMOCY" fizycznej, psychicznej, emocjonalnej oraz cyberprzemocy. Mówimy "NIE" krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Budujmy świat wolny od przemocy, gdzie każdy ma zapewnione odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Symbolem kampanii jest kolor pomarańczowy, stąd ten element jest obecny w naszym stroju. Barwa ta ma charakter ostrzegawczy, zwraca uwagę na prawo do godności człowieka.

     Pedagodzy 

    • Podsumowanie konkursu na Lapbook o św. Marcinie

     Martinstag w naszej szkole, to nie tylko rogale świętomarcinskie, ale konkretna wiedza uczniów, którzy stworzyli piękne lapbooki o św. Marcinie. Uczniowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach wiekowych klasy 4-5 oraz 6-7. W pierwszej kategorii zwyciężyli Magda Gruszka 5a, Laura Londo 4a i Kinga Przybyła 5a. Zaś w drugiej kategorii wiekowej najlepsze prace należą do: Natalii Świerkot 6b, Tomasza Wąchały 7b i Natalii Kufel z 6b. Wyróżniono także Lidię Hanus z 6b, Julię Krenczyk z 7c, Julię Janasik z 4c i Karolinę Kopczyńską z 4a. Wszystkim uczniom gratulujemy. 

     p. Monika Płaza

     p. Bożena Urbanek

    • Konkurs recytatorski

     Tej jesieni w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski i plastyczny "Jesień wierszem malowana" dla uczniów klas I-III. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zwycięzcom. Podziękowania również dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

     Weronika Szołtysek

    • Akcja dla Ukrainy

     W naszej szkole od dzisiaj do 4 grudnia trwa zbiórka produktów dla rodzin z Charkowa. Lista potrzebnych produktów znajduje się na plakacie. Prosimy aby darów nie pakować w formie paczki, tylko umieszczać je luzem w wyznaczonym do tego miejscu w holu szkoły.

     Pedagodzy 

    • Dzień postaci z bajek

     Piątego listopada obchodziliśmy Dzień postaci z Bajek. Każda z klas starszych czytała rozdział wybranej bajki uczniom klas młodszych. Korytarze szkolne zapełniły się uczniami przebranymi za postaci z ulubionych bajkowych historii. Ten dzień wspaniale zintegrował szkolną społeczność.

     Joanna Szuster

    • Laboratoria Przyszłości

     Pomoce zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości wykorzystywane są nie tylko na lekcjach. Tak korzystają z nich swietliczaki, ucząc się haftu krzyżykowego oraz tworząc kotyliony na szkolny happenning z okazji Święta Niepodleglosci. Idzie im świetnie!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów
    Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 98641
 • Facebook