• Dzień postaci z bajek

          Piątego listopada obchodziliśmy Dzień postaci z Bajek. Każda z klas starszych czytała rozdział wybranej bajki uczniom klas młodszych. Korytarze szkolne zapełniły się uczniami przebranymi za postaci z ulubionych bajkowych historii. Ten dzień wspaniale zintegrował szkolną społeczność.

          Joanna Szuster

        • Laboratoria Przyszłości

          Pomoce zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości wykorzystywane są nie tylko na lekcjach. Tak korzystają z nich swietliczaki, ucząc się haftu krzyżykowego oraz tworząc kotyliony na szkolny happenning z okazji Święta Niepodleglosci. Idzie im świetnie!

        • Program „Laptop dla ucznia”

          W dniach  02 - 03.11.2023  r. uczniowie klas IV naszej szkoły otrzymali laptopy w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Jest to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. 

          Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostali uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.
          Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu uczniowie zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.

          Laptopy zakupione są dla uczniów w przetargu centralnym. Przekazanie laptopa uczniowi klasy objętej wsparciem nastąpiło na podstawie umowy zawartej przez Organ Prowadzący Szkołę z rodzicem ucznia lub prawnym opiekunem. 

          Podstawa prawna programu: Ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli

          Bożena Hain – dyrektor szkoły

           

        • Zabawa i nauka idą w parze!

          Nasza szkoła przejęła w październiku matę edukacyjną z programu pt. „Mikołowska Akademia Odkrywania Kodowania HUMANItaski”. Celem programu jest rozwijanie kompetencji społecznych i intelektualnych u najmłodszych uczniów, czyli dzieci z klas I-III. Poprzez zabawę i działanie z elementami kodowania, uczniowie mają szansę rozwijać umiejętności takie jak współpraca, logiczne myślenie, czy kreatywność. 
          Uczniowie przez dwa tygodnie korzystali z jej dobrodziejstw. Udało nam się przeprowadzić, z jej udziałem, wiele ciekawych zajęć z różnych działów tematycznych. Dziękujemy !


          Sabina Milerska
          Agnieszka Paruszewska

        • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2021

          Zakończył się etap szkolny wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych. Z grona 51 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się 25 uczniów. tabela
          Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w I etapie konkursów dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

          Krzysztof Skwarczek
          wicedyrektor ds.. dydaktycznych

        • Różowy Mikołów

          Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Szuster wzięli udział w działaniach profilaktycznych dotyczących ryzyka zachorowania na nowotwory - szczególnie raka piersi.

          7 października w Mikołowie odbył się marsz i bieg Różowej Wstążki, w czasie którego kilkunastu uczniów naszej szkoły pracowało jako wolontariusze w trakcie przygotowań oraz odbywania się wydarzenia.

          Jesteśmy dumni, że nasza szkoła mogła pomóc w takim ważnym przedsięwzięciu.

        • Dzień nauczyciela

          16 października w szkole odbył się korytarzowy pokaz zatytułowany: "Aleją Gwiazd". Uczniowie przygotowali recyklingowe podobizny swoich wychowawców oraz gwiazdy z życzeniami dla nich.

          Był gwieździsty tort oraz występ muzyczny, podczas którego uczniowie klasy 6,7 i 8 zagrali utwór Zdzisławy Sośnickiej.

          Joanna Szuster

        • 10 lat z „De Facto”

          Kolejni uczniowie Jedynki podjęli decyzję o wstąpieniu do Szkolnej Grupy Wolontariatu w ramach Stowarzyszenia „De Facto”. Stowarzyszenie to jest organizacją, która usuwa bariery w dostępie osób niewidomych do informacji i kultury. W trakcie szkoleń, które odbyły się 23 i 24 października, uczniowie klas 6, 7 i 8 dowiedzieli się, czym jest audiodeskrypcja.  Zdobyli praktyczne umiejętności sporządzania opisu ilustracji.

          Alicja Popenda

        • Warsztaty "Oszczędzaj wodę pitną"

          16 października w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas pierwszych w ramach kampanii ekologicznej "Oszczędzaj wodę pitną". Zajęcia prowadziły edukatorki z Zakładu Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie. Podczas zajęć zostały zaprezentowane bajki wyjaśniające, jak ważna jest woda pitna w naszym życiu i dlaczego wszyscy muszą ją oszczędzać. Uczniowie uczestniczyli także w zabawach: "Zagadki dźwiękowe", "Dobry i zły nawyk oszczędzania". Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał upominki oraz certyfikat Eko Ambasadora.

          Betina Palewicz

        • 10 października Dzień Zdrowia Psychicznego

          Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia Psychicznego. Tym razem uczniowie z klas 1-8 mogli wziąć udział w quizie. Klasy młodsze, rozwiązywały zagadki, a starsze musiały wykazać się konkretną wiedzą z zakresu zdrowia psychicznego. Konieczny był także refleks i spostrzegawczość, gdyż pytania były ukryte w różnych miejscach na korytarzach.
          Na każdą osobę, która dobrze rozwiązała zadanie, czekała słodka nagroda. Bowiem zdrowie psychiczne to nie tylko brak chorób psychicznych, ale także poczucie własnej wartości i umiejętność czerpania radości z życia! Czerpmy zatem radość i dzielmy się nią z innymi.

          Wszystkim życzymy dobrego zdrowia.
          Pedagodzy i psycholog szkolny

        • Spotkanie z Policją

          29 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla naszych najmłodszych uczniów (z klas 1-3) z funkcjonariuszami policji. Pani nadkom. Aleksandra Kukuła oraz pan asp. Paweł Batrusek (ze Szkoły Policji w Katowicach) przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Uczniowie nie tylko obejrzeli

          pokaz slajdów, ale również zadawali pytania i wspólnie poszukali odpowiedzi. Wielką niespodzianką była także możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego w postaci specjalistycznego ambulansu pogotowia ruchu drogowego (APRD) marki Volkswagen Crafter oraz jego wyposażenia. Wóz policyjny, który został

          zakupiony przez Komendę Główną Policji w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, stał się prawdziwą atrakcją dla naszych uczniów. Jak wspomnieli funkcjonariusze – pierwszy taki pojazd pozyskano ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach projektu Bezpieczni - na drogach - Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji.

          Z taką kadrą i z takim sprzętem naprawdę można czuć się bezpiecznie!

          Dziękujemy 

           

          Zespół Wychowawczy

        • WYWIADÓWKI 14.09.2023 r. (czwartek)

          Szanowni Państwo,

          uprzejmie informuję, że 14 września br. odbędą się wywiadówki dla rodziców uczniów wszystkich klas

          według następującego harmonogramu:

          • 16.30 – klasy I – IV – spotkanie z wychowawcą
          • 18.00 – klasy V – VIII – spotkanie z wychowawcą

          Zebrania z rodzicami uczniów klas IV rozpoczną się o godzinie 16:00 spotkaniem w auli z dyrekcją

          szkoły i psychologiem szkolnym w sprawie programu adaptacyjnego dla uczniów klas IV.

          Liczę na państwa obecność i łączę pozdrowienia

           

          Bożena Hain - dyrektor szkoły

        • Zapisy do świetlicy i na obiady na rok szkolny 2023/2024

          ZAPISY DZIECI DO ŚWIETLICY odbywać się będą w dn. 4 i 5 września na podstawie Karty Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy. Przed wypełnieniem Karty należy się zapoznać z  Regulaminem Świetlicy.

          Kartę Zgłoszenia i Regulamin można pobrać ze strony szkoły (zakładka: O szkole>Świetlica>do pobrania). Rodzice, którzy nie mają możliwości wydruku karty mogą ją pobrać w wersji papierowej u kierownika świetlicy w dniu rozpoczęcia szkoły. Karty należy złożyć 4 lub 5 września bezpośrednio u kierownika świetlicy lub u wychowawcy klasowego.

          UWAGA!

          Świetlica sprawuje opiekę nad dziećmi od dnia rozpoczęcia zajęć dydaktycznych tj. od 5 września. Bez aktualnej, prawidłowo wypełnionej karty dziecko nie może być objęte opieką świetlicy.

          ZAPISY DZIECI NA OBIADY odbywać się będą w dniach 4, 5 i 6 września na podstawie Karty Zgłoszenia Dziecka na Obiady – do pobrania ze strony szkoły (zakładka: O szkole>Świetlica>do pobrania) lub w wersji papierowej w dniu 4 września u kierownika świetlicy. Przed wypełnieniem Karty należy się zapoznać z Regulaminem Stołówki, znajdującym się w dokumentach do pobrania, jak również dołączonym do Karty Zgłoszenia ( należy go odciąć nożyczkami i zachować, a górną część dokumentu – zgłoszenie, przynieść do szkoły).

          Wypełnioną i podpisaną Kartę Zgłoszenia Dziecka na Obiady można składać bezpośrednio u kierownika świetlicy, u wychowawcy klasy lub w holu szkoły w specjalnym pojemniku.

          UWAGA!

          Obiady wydawane będą od 11 września. Będą z nich mogli korzystać uczniowie, których rodzice dokonają płatności w wyznaczonym w Regulaminie terminie (do 6 września). Płatność na wrzesień wynosi 82,50 zł. Uczniowie, którzy mają nadpłatę z poprzedniego roku szkolnego, dostaną w dniu rozpoczęcia szkoły karteczkę z kwotą nadpłaty. Można ją odliczyć od płatności wrześniowej.

          PROSI SIĘ O DOKŁADNE WYPEŁNIENIE KART (M.IN. DATY, PODPISY), GDYŻ NIEKOMPLETNIE WYPEŁNIONE KARTY BĘDĄ ZWRACANE DO UZUPEŁNIENIA.

           

          kierownik świetlicy Teresa Płonka

        • Podręczniki w roku szkolnym 2023/2024

          Informujemy, że zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej  w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizacją zakupu podręczników dla  poszczególnych klas zajmuje się szkoła. Uczniowie otrzymają  podręczniki w pierwszym tygodniu września.                                                                                                                      

          Rodzice zobowiązani są do zakupu podręcznika do nauki religii (jeśli uczeń będzie uczestniczył w zajęciach z religii),  zeszytów, przyborów piśmiennych, stroju gimnastycznego na WF, obuwia zmiennego, stroju odświętnego na uroczystości szkolne.

          Wykaz podręczników do przedmiotów obowiązkowych w poszczególnych klasach oraz podręczniki do nauki religii znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce: uczniowie  i rodzice/podręczniki.

           

          Krzysztof Skwarczek

          wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1
      • (+32) 2262338
      • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów
        Poland
      • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
      • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Liczba wizyt
    liczba odwiedzin: 101315
  • Facebook