• Spotkanie klas pierwszych z policjantem
    • Spotkanie klas pierwszych z policjantem

     23 września odwiedził nas nasz dzielnicowy - aspirant Piotr Haśnik z Powiatowej Komendy Policji w Mikołowie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania w domu, wobec nieznajomych czy zasadami poruszania się po drodze. Dodatkową niespodzianką była wizyta psa Hektora -pomocnika stróżów prawa. Dzieci miały okazję powtórzyć wiadomości z lekcji i wykazać się wiedzą. Wizyta policjanta oraz psa Hektora bardzo się dzieciom podobała. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

     Aleksandra Bielak

    • Dodatkowe zajęcia dla uczniów - projekt Kalejdoskop

     Szkoła Podstawowa nr 1 w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej "KALEJDOSKOP wiedzy i umiejętności uczniów mikołowskich szkół podstawowych";

     Celem projektu jest podniesienie jakości oferty edukacyjnej 10 mikołowskich szkół podstawowych w okresie od czerwca 2019 do czerwca 2020 roku poprzez:

     - rozwijanie wśród 850 uczniów/uczennic kompetencji kluczowych na rynku pracy 

     - przeszkolenie 40 nauczycieli

     - zakup sprzętu TIK oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć edukacyjnych

     - realizację programów wspomagających szkołę w procesie indywidualnego

     - wsparcia ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ucznia młodszego

     Zajęcia organizowane w Szkole Podstawowej nr 1

     Koordynator projektu w SP nr 1

     Małgorzata Duda

      

   • Mistrzostwa Szkół w Szachach
    • Mistrzostwa Szkół w Szachach

     17 września 2019 r. w katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Szachach.  Nasi uczniowie wystartowali w trzech kategoriach: klasy trzecie, piąte i szóste. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Czas całej gry to 10 minut.

     W grupie klas trzecich reprezentowali naszą szkołę Mikołaj Hachoł  i Piotr Matuszczyk z klasy 3c, którzy zajęli odpowiednio 18 i 88 miejsca na 151 startujących. W grupie klas piątych wystąpił Beniamin Sowa z klasy 5b, zajmując 105 miejsce, a w klasach szóstych Bartłomiej Tomaś z klasy 6d był 59. Łącznie wystartowało 1200 uczestników z prawie wszystkich województw!   

     Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!                                     

     Zbigniew Labus  

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 12.09.2019 r., tj. czwartek odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:

     • Klasy 1-3 – godz. 17:00
     • Klasy 4-8 – godz. 18:30

     Spotkania z wychowawcami odbywać się będą w salach zgodnie z planem, który zostanie wywieszony w holu szkoły.

     Julita Juszczyk - wicedyrektor szkoły

   • Podręczniki rok szkolny 2019/2020
    • Podręczniki rok szkolny 2019/2020

     Informujemy, że zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, organizacją zakupu podręczników dla  poszczególnych klas zajmuje się szkoła. Uczniowie otrzymają  podręczniki w pierwszym tygodniu września.                                                                                                                       
     Rodzice zobowiązani są do zakupu podręcznika do nauki religii (jeśli uczeń będzie uczestniczył w zajęciach z religii), zeszytów, przyborów piśmiennych, stroju gimnastycznego na WF, obuwia zmiennego, stroju odświętnego na uroczystości szkolne.
     Wykaz podręczników

     Krzysztof Skwarczek

    • Informacje dla rodziców

     Dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

     - 27.08.2019 r. o godz. 12.00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy przydziału do klas

     - 28.08.2019r. o godz.16.00 odbędzie się zebranie z dyrekcją i wychowawcami w klasach pierwszych

     Dyrektor szkoły Bożena Hain

    • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     Informuję, że:
     - 17.06.2019 r., tj. poniedziałek, o godz. 14:30 odbędzie się uroczysta akademia dla klas VIII szkoły podstawowej
     - 18.06.2019 r., tj. wtorek, o godz.14:30 odbędzie się uroczysta akademia dla klas III gimnazjum
     Zakończenie roku szkolnego 2018/2019:
     - 19.06.2019 r., tj. środa, o godz. 8:00 - pożegnanie z wychowawcami i rozdanie kompletów dokumentów za potwierdzeniem dla uczniów klas ósmych i gimnazjalnych
     - 19.06.2019 r., tj. środa, o godz. 10:00 - zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej - rozdanie świadectw.

     wicedyrektor szkoły
     Julita Juszczyk

    • Skrócone lekcje

     W związku z uciążliwymi upałami od środy 12.06.19 do piątku 14.06.19 lekcje zostają skrócone do 30 minut. W piątek uczniowie klas IV - VIII SP i III Gimnazjum mają zajęcia według wcześniej ustalonego harmonogramu. Czas trwania lekcji został ogłoszony w dzienniku Librus i na gazetce w holu szkoły. Świetlica pracuje bez zmian.

     Z poważaniem
     Bożena Hain - dyrektor szkoły

   • Bezpieczeństwo w czasie wakacji
    • Bezpieczeństwo w czasie wakacji

     Dnia 10 czerwca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w prelekcji policjantów Komendy Powiatowej w Mikołowie. Szkołę odwiedzili: aspirant Piotr Haśnik - dzielnicowy  oraz sierżant sztabowy Artur Ceran z Wydziału Prewencji, Profilaktyki Nieletnich i Patologii.

     Sierżant Artur Ceran uświadomił uczniom, jak ważna jest ich rozwaga i rozsądek w czasie wakacji spędzanych zarówno w mieście, jak i na wyjazdach. Szczególną uwagę uczniów zwrócił na bezpieczeństwo nad wodą, mówiąc o utonięciach wynikających z brawury i nierozwagi. Mówił również o bezpieczeństwie na drogach a także o czynach karalnych młodzieży, pozbawionej często kontroli dorosłych i dysponującej w czasie wakacji  większą ilością czasu, który jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób. Przedstawił niebezpieczeństwa związane z Internetem i korzystaniem z portali społecznościowych. Przestrzegł, że wszystko to, co zostało wrzucone do sieci, pozostanie tam już na zawsze. Uczulił uczniów na zgłaszanie w szkole lub na policji wszelkich przejawów cyberprzemocy – szantażu, kompromitujących zdjęć  czy postów.

     Na koniec policjanci życzyli uczniom udanych, bezpiecznych wakacji.

    • Pierwsza pomoc

     W dniach 04.06 i 05.06 w auli naszej szkoły odbyły się szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniach wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych.
     Mieli oni okazję zapoznać się z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także przećwiczyć niektóre elementy jak np. uciskanie klatki piersiowej poszkodowanego czy układanie w pozycji bezpiecznej.

     Justyna Piechula

    • Dzień Dziecka

     31 maja pod hasłem „Zakazany owoc” świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Obchodziliśmy to wyjątkowe święto w atmosferze dobrej zabawy, tańca, ogromu słodyczy oraz możliwości naginania reguł. Dzięki niezawodnej Radzie Uczniów mogliśmy podziwiać nietypowe makijaże, kolorowe paznokcie i szalone fryzury, na które wyjątkowo w tym dniu nasi pedagodzy spoglądali życzliwym okiem.
     Każdy z nas odkrył w sobie dziecko - wyjątków nie było, gdyż nawet nauczyciele dołączyli do zabawy. Nie zabrakło również niespodzianek. Przed szkołą stanął najprawdziwszy wóz z lodami, którymi mogliśmy się poczęstować dzięki Radzie Rodziców.
     Pogoda również nie zawiodła. Dzień był słoneczny, więc humory wszystkim dopisywały. Dzień Dziecka w naszej szkole uważamy za udany!

     Rada Uczniów SP1

    • Rejonowe zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych

     22 maja 2019 roku na stadionie MOSiR w Mikołowie nasza szkoła zorganizowała drużynowe zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych z roczników 2003 -2005 na szczeblu rejonowym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że najlepszą drużyną wśród chłopców okazała się reprezentacja naszej szkoły! Serdecznie gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Częstochowie. Dziewczęta musiały zadowolić się najgorszym miejscem dla sportowca, uplasowały się tuż za podium, ze stratą tylko 5 punktów do 3 miejsca.

    • Mistrzostwo powiatu mikołowskiego w piłce nożnej chłopców

               Dnia 13.05.2019 roku odbyły się zawody szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców z roczników 2003-2005. Na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 10 zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące gospodarzy, Szkołę Podstawową nr 2 w Łaziskach Górnych, Szkołę Podstawową nr 10 w Orzeszu oraz naszą. Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym". Reprezentanci Jedynki nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń kto jest najlepszy w powiecie mikołowskim w piłce nożnej, efektownie zwyciężając pozostałe ekipy.

     Rywalizacja przebiegała następująco:

     SP1 Mikołów - SP 10 Orzesze   5 : 0

     SP1 Mikołów - SP 2 Łaziska G.  5 : 0

     SP1 Mikołów - SP 10 Mikołów  3 : 1

     Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:

     Undas Piotr  kl. 3G

     Pustelnik Michał  kl. 3H

     Nowak Oliver  kl. 3H

     Ostapkowicz Kacper  kl. 3H

     Golda Michał  kl.3H

     Borowski Oliwier  kl. 8B

     Pacha Kacper  kl. 3H

     Iskra Wojciech  kl. 3H

     Lis Marcel  kl. 3D

     Tomala Paweł  kl. 3G

     Jacek Kacper  kl. 7A

     Wojciech Zaik

      

      

   • „Wstawaj, szkoda dnia” i „Byle do piątku”!
    • „Wstawaj, szkoda dnia” i „Byle do piątku”!

     To dwa chyba najbardziej popularne programy radia RMF FM, znane większości młodych (i nie tylko) ludzi. Poranne radiowe show spędza zwykle sen z powiek swoim słuchaczom, zaś drugi z wymienionych programów pozwala im przetrwać tydzień dzięki znakomitej muzyce dobieranej przez wytrawnych radiowców. 
     17 maja uczniowie klasy Vb mieli niezwykłą okazję poznać tych wspaniałych, pełnych pasji dziennikarzy i prezenterów.  Wizyta w rozgłośni znajdującej się u stóp krakowskiego Kopca Kościuszki to była prawdziwa inwazja mocy! Magiczna chwila w prawdziwym studiu, z którego nadaje się słuchane przez wszystkich „Fakty”, czy przezabawna rozmowa i wspólne selfie z Irkiem Jakubkiem (DJ w RMF MAXXX)  - tego się nie zapomni.  Praca w radiu – to musi być frajda!

     Uczniowie klasy Vb

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 84811
 • Facebook