• Pomóżmy Piotrusiowi
    • Pomóżmy Piotrusiowi

     W dniu 12 grudnia 2019r. (czwartek) w naszej szkole od godziny 15:00 zostanie przeprowadzona akcja pozyskania potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana przez fundację DKMS. W tym dniu w wyznaczonym miejscu Tata Piotrusia wraz z wolontariuszką będą rejestrować nowe osoby, które są chętne aby znaleźć się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Będą odpowiadać na wszystkie nurtujące  pytania i pobierać wymaz z ust za pomocą pałeczek oraz tłumaczyć sens całej akcji.

     https://www.dkms.pl/pl

    • Święto Misia

     W dniu 25 listopada naszą  bibliotekę odwiedził Pluszowy Miś, aby świętować swoje urodziny. Dzieci z klas młodszych chętnie czytały misiowi książeczki, a przytulania i wspólnej zabawy nie było końca. Wszystkiemu towarzyszył uśmiech i dobra zabawa . Tak się  spodobało misiowi, że obiecał wrócić do nas za rok.

     K. Frys

    • Baśniowa kraina

     W tym dniu biblioteka szkolna zamieniła się w baśniową krainę, którą odwiedziły  bajkowe postacie. Można było spotkać Czerwonego Kapturka, rycerza, wróżkę, czy Kota w butach, którzy pięknie opowiadali o sobie lub przeczytali  fragment bajki, z której pochodzą. Wspólna piosenka i zabawa przy muzyce uświetniła ten niezwykły dzień. Dziękujemy dzieciom, wychowawczyniom i rodzicom za zaangażowanie.

     E.Dubiel

    • Profilaktyka dla młodych !

     W dniach 20 i 22 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia z profilaktyki dla uczniów klas 5-7.

     Uczestniczyli oni w warsztatach prowadzonych przez pedagogów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki w Katowicach. Najstarsze klasy wzięły udział w zajęciach na temat „Komunikacji w grupie”, młodsze natomiast w warsztatach pt. „Zaplątani w sieci”.

     Młodzież klas siódmych poznawała tajniki dobrej, konstruktywnej komunikacji, a uczniowie z klas szóstych i piątych uczyli się jak nie dać się wciągnąć w niebezpieczną sieć uzależnienia od Internetu.

     Zajęcia podobały się i cieszyły się dużym zaangażowaniem młodzieży.

     Pedagodzy

    • Martinstag

     Dnia 13 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy dzień św. Marcina. Martinstag szczególnie uroczyście obchodzony jest w Niemczech oraz w Austrii. Uczniowie naszej szkoły, nie tylko uczący się języka niemieckiego, mogli zaznajamiać się z legendami o św. Marcinie, zwyczajami związanymi z obchodami tego święta oraz słownictwem w języku niemieckim.
     W środę w klasach młodszych uczniowie klas 6 i 7 przeprowadzili lekcje związane z legendą oraz zwyczajami  świętomarcińskimi, a nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali konkurs wiedzy i znajomości słownictwa związanego ze św. Marcinem. Na uczniów, którzy znali odpowiedzi na postawione pytania, czekała słodka niespodzianka. Można było również skosztować wypieków marcińskich na stoisku na pierwszym piętrze. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

     Monika Płaza i Bożena Urbanek

    • Nie widzimy przeszkód!

     Kolejna inauguracja działalności wolontariuszy pracujących dla płockiego Stowarzyszenia De Facto – stała się faktem!           
            W tym roku szkolnym do projektu tworzenia audiodeskrypcji dla osób niewidomych i niedowidzących przystąpili uczniowie klas szóstych i siódmych. Obecnie trwa cykl szkoleń, które wyposażą uczniów w niezbędne umiejętności potrzebne do tworzenia opisów.

             W ramach warsztatów 25 października  2019r. w naszej szkole odbył się audiopiknik. Gościliśmy członków Stowarzyszenia De Facto, w tym sześć osób niewidomych, którzy zapoznawali uczniów klas 5-7 z różnymi aspektami życia z niepełnosprawnością. Alfabet brajla, nowinki techniczne, tor przeszkód czy codzienne czynności – to tylko część tematów przybliżających uczniom problemy, z jakimi cały czas zmagają się osoby niewidome.

     Choć nie jest im łatwo, nasi Goście przekonywali, że „nie widzą przeszkód”, by aktywnie spędzać czas, realizować swoje pasje, kształcić się i po prostu cieszyć się życiem.

         Audiopiknik zaszczycili swą obecnością członkowie mikołowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych oraz przedstawiciele władz miasta w osobach: pani Iwona Spychała-Długosz (wiceburmistrz miasta Mikołów), pani Ewelina Kukla (przewodnicząca komisji społecznej Rady Miejskiej), pan Rafał Kwapuliński (specjalista od spraw osób niepełnosprawnych w Mikołowie).

     Nasi wolontariusze przystępują do wytężonej pracy i oby również nie widzieli przeszkód, by systematycznie, z poświęceniem tworzyć teksty dla osób niewidomych! Czego z serca im życzą szkolne koordynatorki projektu …

                                                                                                     Karina Cyroń i Alicja Popenda

   • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!
    • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

     Szkolny konkurs plastyczny na plakat promujący projekt Wesołe Podwórko został rozstrzygnięty!!!
     Jury ma zaszczyt poinformować, że przyznało 6 nagród: 3 w kategorii młodszej i 3 w starszej.
     W klasach 1-4: 1 miejsce – Eliza Rosiek, 2 miejsce – Anna Gnizda, 3 miejsce – Lena Bogacka
     W klasach 5-8: 1 miejsce – Robert Witala, 2 miejsce – Piotr Rurański, 3 miejsce – Oliwia Bogacka
     Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!

     Aleksandra Lelonek

    • MASZKETERIA – SZKOLNE MASZKETY W ZASIĘGU RĘKI!

     Z przyjemnością chwalimy się nową odsłoną naszego sklepiku szkolnego! Z końcem października został ukończony mural ozdabiający nasz szkolny sklepik. Mural wykonały Sandra Mróz, Roksana Beckman oraz Julia Więckowska z klasy 6d. Mural zaprojektowała Sandra Mróz.

     Dziewczyny malowały pod czujnym okiem Pani Izabeli Mróz – Dziękujemy za pomoc!

     W wyniku konkursu na nową nazwę, sklepik szkolny otrzymał również otrzymał nazwę MASZKETERIA. Autorem nowej nazwy jest KINGA PRZYBYŁA z klasy 1a.

     Zwyciężczyni konkursu gratulujemy wygranej, a dziewczynom z klasy 6d gratulujemy talentu i dziękujemy za zaangażowanie!;)

     Zapraszamy do MASZKETERII!

     Katarzyna Roj

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa. Bajki  uczą, bawią a przede wszystkim przekazują wartości ,którymi należy kierować się w życiu. Już po raz kolejny uczniowie klas 4 i 5 uczcili ten dzień przychodząc do biblioteki szkolnej  w kolorowych przebraniach. Każda bajkowa postać prezentowała fragment bajki, która  była inspiracją do wyboru stroju.

     K. Frys

    • Kolejna literacka uczta za nami!

     25 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  udali się do Krakowa na XXIII Międzynarodowe Targi Książki. Jak co roku czekało na nich wiele nowości  i atrakcji. Uczniowie brali udział w spotkaniach, korzystali z Ostrego Dyżuru Literackiego oraz uczestniczyli w warsztatach komiksowych. Tradycyjnie zmęczeni z książką w ręku i to nie jedną, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru, aby tam już w ciszy wtopić się w świat książki.

     E. Dubiel

    • ARCHIPELAG SKARBÓW

     W dniach 24 i 25 października br. odbywał się w naszej szkole dla uczniów klas 8 program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”.
     Szczęście, miłość, seksualność - to trzy główne tematy omawiane podczas zajęć. Uczniowie wypracowali podstawowe zasady postępowania, oparte na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności. Odkrywali wartości, którym warto być wiernym oraz, że wśród dorosłych można znaleźć mądrych, autentycznych przewodników.
     Dodatkowo obyło się także spotkanie dla nauczycieli i rodziców uczniów.
     Trenerzy wykazali się ogromną wiedzą oraz niezwykłą umiejętnością nawiązania relacji zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi.
     Warto szukać i odkrywać skarby, które są w nas! Galeria zdjęć

     Pedagodzy

   • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce
    • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce

     7 października wizyta w szkolnej bibliotece Królowej Pszczół, muchy Henryki, borsuka Bartka i narratora sprawiła, że biblioteka zamieniła się w leśną polanę.

     Piękne stroje, dekoracja i muzyka wprowadziły uczniów klas I w wyjątkowy nastrój.

     Dzieci z wielką uwagą śledziły kolejnej przygody Nowych Słodziaków,  które bywają szalone, niesforne, ale zawsze trzymają się razem.

     Serdecznie dziękujemy p. wicedyrektorowi, p. pedagog, p. pielęgniarce oraz p. bibliotekarce za zaangażowanie i  humor podczas głośnego czytania.

     E. Dubiel

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 24.10.2019 r., tj. w czwartek odbędą się:
     - konsultacje (od 17:00 do 18:30) - klasy 1 - 6
     - zebrania z rodzicami - klasy 7 - 8
     Zapraszamy rodziców uczniów kl. 7-8 na godzinę 16:30 do sali gimnastycznej, w której odbędzie się prelekcja dotycząca zagrożeń uzależnieniem od środków odurzających prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz spotkanie z przedstawicielami realizującymi zagadnienia w ramach programu "Archipelag Skarbów". Następnie ok. godz. 18:00 odbędą się zebrania w salach lekcyjnych prowadzone przez wychowawców klas.

     Julita Juszczyk wicedyrektor szkoły

   • Europejski Tydzień Kodowania
    • Europejski Tydzień Kodowania

     Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W tym tygodniu w naszej szkole na lekcjach informatyki uczniowie będą się bawili i jednocześnie ćwiczyli umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, koncentrację uwagi i umiejętności matematyczne. 

     Rafał Niczyporuk

    • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

     Dzień 11 października 2019 (piątek) i dzień 14 października (poniedziałek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1.

     W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica.

     Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do  7 października 2019.

     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce  Świetlica >Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej w wersji papierowej.

     Dyrekcja SP1

     Kierownik świetlicy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 97322
 • Facebook