• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!
    • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

     Szkolny konkurs plastyczny na plakat promujący projekt Wesołe Podwórko został rozstrzygnięty!!!
     Jury ma zaszczyt poinformować, że przyznało 6 nagród: 3 w kategorii młodszej i 3 w starszej.
     W klasach 1-4: 1 miejsce – Eliza Rosiek, 2 miejsce – Anna Gnizda, 3 miejsce – Lena Bogacka
     W klasach 5-8: 1 miejsce – Robert Witala, 2 miejsce – Piotr Rurański, 3 miejsce – Oliwia Bogacka
     Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!!!

     Aleksandra Lelonek

    • MASZKETERIA – SZKOLNE MASZKETY W ZASIĘGU RĘKI!

     Z przyjemnością chwalimy się nową odsłoną naszego sklepiku szkolnego! Z końcem października został ukończony mural ozdabiający nasz szkolny sklepik. Mural wykonały Sandra Mróz, Roksana Beckman oraz Julia Więckowska z klasy 6d. Mural zaprojektowała Sandra Mróz.

     Dziewczyny malowały pod czujnym okiem Pani Izabeli Mróz – Dziękujemy za pomoc!

     W wyniku konkursu na nową nazwę, sklepik szkolny otrzymał również otrzymał nazwę MASZKETERIA. Autorem nowej nazwy jest KINGA PRZYBYŁA z klasy 1a.

     Zwyciężczyni konkursu gratulujemy wygranej, a dziewczynom z klasy 6d gratulujemy talentu i dziękujemy za zaangażowanie!;)

     Zapraszamy do MASZKETERII!

     Katarzyna Roj

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem naszego dzieciństwa. Bajki  uczą, bawią a przede wszystkim przekazują wartości ,którymi należy kierować się w życiu. Już po raz kolejny uczniowie klas 4 i 5 uczcili ten dzień przychodząc do biblioteki szkolnej  w kolorowych przebraniach. Każda bajkowa postać prezentowała fragment bajki, która  była inspiracją do wyboru stroju.

     K. Frys

    • Kolejna literacka uczta za nami!

     25 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  udali się do Krakowa na XXIII Międzynarodowe Targi Książki. Jak co roku czekało na nich wiele nowości  i atrakcji. Uczniowie brali udział w spotkaniach, korzystali z Ostrego Dyżuru Literackiego oraz uczestniczyli w warsztatach komiksowych. Tradycyjnie zmęczeni z książką w ręku i to nie jedną, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru, aby tam już w ciszy wtopić się w świat książki.

     E. Dubiel

    • ARCHIPELAG SKARBÓW

     W dniach 24 i 25 października br. odbywał się w naszej szkole dla uczniów klas 8 program profilaktyczny „Archipelag Skarbów”.
     Szczęście, miłość, seksualność - to trzy główne tematy omawiane podczas zajęć. Uczniowie wypracowali podstawowe zasady postępowania, oparte na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności. Odkrywali wartości, którym warto być wiernym oraz, że wśród dorosłych można znaleźć mądrych, autentycznych przewodników.
     Dodatkowo obyło się także spotkanie dla nauczycieli i rodziców uczniów.
     Trenerzy wykazali się ogromną wiedzą oraz niezwykłą umiejętnością nawiązania relacji zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi.
     Warto szukać i odkrywać skarby, które są w nas! Galeria zdjęć

     Pedagodzy

   • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce
    • „Gang Słodziaków” z leśnej polany w naszej Jedynce

     7 października wizyta w szkolnej bibliotece Królowej Pszczół, muchy Henryki, borsuka Bartka i narratora sprawiła, że biblioteka zamieniła się w leśną polanę.

     Piękne stroje, dekoracja i muzyka wprowadziły uczniów klas I w wyjątkowy nastrój.

     Dzieci z wielką uwagą śledziły kolejnej przygody Nowych Słodziaków,  które bywają szalone, niesforne, ale zawsze trzymają się razem.

     Serdecznie dziękujemy p. wicedyrektorowi, p. pedagog, p. pielęgniarce oraz p. bibliotekarce za zaangażowanie i  humor podczas głośnego czytania.

     E. Dubiel

    • Informacje dla rodziców

     Dnia 24.10.2019 r., tj. w czwartek odbędą się:
     - konsultacje (od 17:00 do 18:30) - klasy 1 - 6
     - zebrania z rodzicami - klasy 7 - 8
     Zapraszamy rodziców uczniów kl. 7-8 na godzinę 16:30 do sali gimnastycznej, w której odbędzie się prelekcja dotycząca zagrożeń uzależnieniem od środków odurzających prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz spotkanie z przedstawicielami realizującymi zagadnienia w ramach programu "Archipelag Skarbów". Następnie ok. godz. 18:00 odbędą się zebrania w salach lekcyjnych prowadzone przez wychowawców klas.

     Julita Juszczyk wicedyrektor szkoły

   • Europejski Tydzień Kodowania
    • Europejski Tydzień Kodowania

     Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W tym tygodniu w naszej szkole na lekcjach informatyki uczniowie będą się bawili i jednocześnie ćwiczyli umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, koncentrację uwagi i umiejętności matematyczne. 

     Rafał Niczyporuk

    • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

     Dzień 11 października 2019 (piątek) i dzień 14 października (poniedziałek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów SP1.

     W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica.

     Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do  7 października 2019.

     Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce  Świetlica >Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej w wersji papierowej.

     Dyrekcja SP1

     Kierownik świetlicy

    • Warsztaty profilaktyczne – „Jak radzić sobie z agresją?”

     W dniach 27.09.2019 r. oraz 02.10 i 04.10.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne „Jak radzić sobie z agresją?” dla klasy 4 i wszystkich klas 6. Zajęcia prowadzone były przez Panią Jolantę Zwyrtek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mikołowie. Podczas warsztatów uczniowie mogli, poprzez zabawę, lepiej poznać siebie nawzajem i nauczyć się rozpoznawać swoje emocje, w tym przede wszystkim złość.  Udało się również wspólnie wypracować sposoby na radzenie sobie z negatywnymi uczuciami. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie!

     Pedagodzy

    • Tydzień Języków Obcych

     Za nami kolejny dzień obchodów Tygodnia Języków Obcych. Tego dnia wiele się działo. Na oknach naszej szkoły pojawiły się kolorowe flagi różnych krajów wykonane przez uczniów naszej szkoły. Odbył się też konkurs językowy Deutsch – English  – Tour dla klas ósmych, w organizacji którego pomagali uczniowie klasy 6c i 6d. Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny dwuosobowe, które starały się uzyskać jak najwięcej punktów na poszczególnych stacjach językowych. Mamy nadzieję, że tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli szansę nie tylko wykazać się umiejętnościami językowymi, ale też ….. dobrze się bawić. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     Nauczyciele Języków Obcych

    • Warsztaty ekologiczne „Zdrowe powietrze – zdrowy człowiek”

     „Zdrowe powietrze – zdrowy człowiek”  - takie hasło przyświecało zorganizowanym przez Fundację Arka warsztatom ekologicznym , w których 28 września na Rynku w Mikołowie uczestniczyli uczniowie Jedynki. Podczas zabaw plenerowych  próbowaliśmy odkryć, co wisi w powietrzu. Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także poznaliśmy  sposoby na pozyskanie  energii, która nie zanieczyszcza powietrza. Odwiedziliśmy jedyne w Polsce „kino bez prądu”, które sami uruchomiliśmy, pedałując na rowerach ustawionych za widownią.  Zagraliśmy także w Ekomemory oraz grę Siejemy Słońce,  by dowiedzieć się, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.

     Zajęcia prowadzone przez animatorów okazały się ciekawą, niestandardową  lekcją, promującą proste postawy i zachowania ekologiczne na co dzień. Jak się okazało,  każdy z nas może zrealizować je w swoim życiu i zrobić coś dla naszej planety. Przekonaliśmy się, że musimy  walczyć o powstrzymanie zmian klimatycznych, ponieważ kiedy cierpi przyroda, cierpi także człowiek.

     Anna Sztajgli

   • Jesień idzie, nie ma na to rady
    • Jesień idzie, nie ma na to rady

     23 września w radosnym nastroju przywitaliśmy Panią Jesień. I chociaż nadeszła pora roku pełna zadumy, a czasem nawet szarości, u nas w Jedynce było kolorowo i pogodnie. Mogliśmy cieszyć się darami jesieni ( oj, smaczne były!) oraz podziwiać jej uroki. Rada Uczniów przygotowała zabawy i konkursy dla starszych i młodszych miłośników tej pory roku. Pisaliśmy więc listy do Jesiennej Pani, biegaliśmy jak jeże z jabłkami na głowie i tworzyliśmy wielkie kasztanowe ludki. Odbył się nawet pokaz jesiennych kreacji.

      Podczas wspólnej zabawy przekonaliśmy się, że jesień także można polubić.

     Alicja Popenda i Anna Sztajgli

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 84816
 • Facebook