• Dzień Postaci z Bajek

     Czwartego listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasy 1-3 uczestniczyły w bajkowym seansie kinowym. Rada Uczniów przygotowała dla pozostałych dzieci słuchowisko pt.: "Jaś i Małgosia", a starsi uczniowie dzięki przebraniu zamienili się w swoich ulubionych bohaterów.

    • Zajęcia z samoobrony

     W dniach 3 i 4 listopada w naszej szkole odbywały się zajęcia warsztatowe z samoobrony. Prowadził je pan Michał Mania - instruktor samoobrony, psycholog, psychoterapeuta, trener szkoły ruchu i walki wręcz „Grupa Kontratak” .
     Tylko nieliczni mogli wziąć udział w zajęciach - ze względów bezpieczeństwa - jednakże uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i z zaangażowaniem chłonęli wiedzę

     Warsztaty przeprowadzone były w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy”

     Zespół Wychowawczy

    • Laboratorium Przyszłości w praktyce

     Od początku nowego roku szkolnego zajęcia techniki odbywają się w nowej pracowni technicznej wyposażonej dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie Laboratorium Przyszłości. Klasy czwarte, piąte i szóste będą miały okazję podczas lekcji zaznajomić się i wykorzystać w praktyce róźne narzędzia ręczne i elektryczne. Na zdjęciach klasa 6b podczas pracy nad makietą pokoju.

    • Zbiórka żołędzi zakończona

     Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do akcji zbiórki żołędzi dla zwierząt z Leśnego Pogotowia w Mikołowie – Kamionce. Wspólnymi siłami udało się zebrać 510 kg! Najwięcej zbiorów dostarczyła klasa 3b – 65 kg, klasa 8c – 61 kg oraz klasa 4b – 54 kg przy czym Julia Lewandowska zebrała większość!
     Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję należą się podziękowania i brawa!


     Izabela Niczyporuk

    • Różowy Mikołów

     Październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów.

     W związku z tym społeczność naszej szkoły przyłączyła się do wspaniałej akcji #RozowyMikolow-w ramach solidarności z pacjentami onkologicznymi 7 października szkoła zaświeciła się na różowo.

     W ramach tej kampanii uczennice najstarszych klas wzięły udział w spotkaniu poświęconym profilaktyce nowotworowej "BADAM SIĘ I MAM PEWNOŚĆ", które miało na celu zwiększenie samoświadomości oraz wdrożenie nawyku samokontroli.

     Członkowie naszej społeczności przyłączyli się także do marszu Różowej Wstążki, który odbył się 8 października.

     J.Szuster

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2022/2023

     Zakończył się etap szkolny wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych . Wzięło w nim udział 75 uczniów w większości klas VIII, ale również z klasy VII i VI. Z satysfakcją informuję, że do etapu rejonowego zakwalifikowało się 34 uczniów. (WYNIKI_I_ETAPU_2022_2023.docx)
     Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Laboratoria Przyszłości

     Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać kreatywne myślenie oraz zdolności konstrukcyjne dzięki realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Misją inicjatywy edukacyjnej jest wsparcie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów czyli sprzyjający odkrywaniu ich talentów i zainteresowań. ​​​​​​​

    • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych 31 X

     Drodzy Rodzice.
     Dzień 31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, zatwierdzonym przez Radę Rodziców. W tym dniu świetlica pełni dyżur opiekuńczo-wychowawczy dla uczniów klas I-III zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki.
      
     Żeby dziecko mogło skorzystać z opieki świetlicy w tym dniu, trzeba wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka, dołączonej do wiadomości na Librusie. Można ją również pobrać ze strony szkoły z zakładki Świetlica – Do pobrania lub w wersji papierowej u pani woźnej.
     Kartę Zgłoszenia należy złożyć do dnia 27 października u kierownika lub wychowawcy świetlicy, wychowawcy klasowego lub u pani woźnej. Na podstawie zgłoszeń ustalany jest dyżur nauczycieli i czas pracy świetlicy w tym dniu.

     kierownik świetlicy Teresa Płonka

    • Tydzień Zdrowia Psychicznego

     Od 10.10 do 13.10 był organizowany w naszej szkole Tydzień Zdrowia Psychicznego. Każdy dzień poruszał inne aspekty związane ze zdrowiem psychicznym. W poniedziałek uczniowie, zarówno brali udział w lekcjach, jak i quizie na temat zdrowia psychicznego. Uczniowie klas młodszych wykonali piramidę zdrowia. Drugi dzień był pod hasłem: "Dbam o swoje dobre samopoczucie zdrowo się odżywiając". Każdy uczeń otrzymał owoc pełen witamin. Ponadto  uczniowie klas młodszych przygotowywali zdrowe przekąski. Kolejnego dnia - w środę -dbaliśmy o nasze zdrowie psychiczne poprzez ruch. Dla uczniów klas 8 prowadzone były zajęcia warsztatowo-wykładowe pt. "Akceptacja swojego ciała - profilaktyka zaburzeń odżywiania". W ostatnim dniu - w czwartek - zadbaliśmy o nasz dobrostan psychiczny poprzez muzykę relaksacyjną, miłe słowa, pozytywne myśli.

    • Wyjazd na 25 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie!

     "Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba…" J. Słowacki


     Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią biblioteka szkolna organizuje 28 października wyjazd  dla uczniów klas 6, 7 i 8  na targi książki do  Krakowa.

     Będzie możliwość spotkania się z ulubionymi pisarzami, zdobycia autografu, poczucia niepowtarzalnego klimat i co najważniejsze dokonania zakupów.

     Koszt wyjazdu to 45 zł. (35 zł. autokar + 10 zł. bilet ulgowy wstępu).

     Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.

                                                                                                                           Ewa Dubiel

    • Zapisy do świetlicy na dzień 14 X

     Drodzy Rodzice!
     Dzień Edukacji Narodowej 14 października (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica pełni dyżur opiekuńczo-wychowawczy dla uczniów klas I-III zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki.
     Żeby dziecko mogło skorzystać z opieki świetlicy w tym dniu, trzeba wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka dołączoną do wiadomości na Librusie. Można ją również pobrać ze strony szkoły z zakładki Świetlica-Do pobrania lub w wersji papierowej u pani woźnej.
     Kartę Zgłoszenia należy złożyć do dnia 11 października u kierownika lub wychowawcy świetlicy, wychowawcy klasowego lub u pani woźnej. Na podstawie zgłoszeń ustalany jest dyżur nauczycieli i czas pracy świetlicy w tym dniu.

     kierownik świetlicy Teresa Płonka 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów
    Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 98652
 • Facebook