• Konkurs „Anatomia i zdrowie człowieka”

     2 lutego odbył się I etap szkolnego konkursu wiedzy na temat budowy i zdrowia człowieka. Polegał on na napisaniu testu przez przedstawicieli uczniów z klasy 7 oraz z klas 8. Trzy najlepsze trzyosobowe zespoły awansowały do drugiego etapu, który odbył się 9 lutego. Klasy zwycięskich drużyn zasiadły na widowni, aby dopingować i wspierać swoich przedstawicieli. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury reprezentowane przez panią Justynę Piechulę oraz przez gości specjalnych -  emerytowaną nauczycielkę biologii panią Aleksandrę Radołowicz – Nieradzik oraz naszą  panią higienistkę Danutę Profaskę. 7 tur pytań i zadań wyłoniło zwycięzców:

     I miejsce wywalczyli przedstawiciele klasy 8b: Alicja Malmon, Maja Zakrzewska, Kamila Krzywicka;

     II miejsce – 8c w składzie: Łucja Kuszka, Marta Krosny i Szymon Piotrowski;

     III miejsce – 8a: Oliwia Piekorz, Piotr Rurański oraz Wojciech Bembenek.

     Widownia również mogła wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi zdobywając punkty.

     Ponadto w ramach konkursu uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować talenty plastyczne, pomysłowość oraz oczywiście wiedzę, wykonując plakaty obejmujące następujące tematy:

     ·        Jak zbudowane jest nasze ciało?

     ·        Zasady zdrowego stylu życia dla dzieci i młodzieży;

     ·        Postęp technologiczny i jego wpływ na zdrowie;

     ·        Stop napojom energetycznym.

     Prace prezentowały bardzo wysoki poziom!

      

     Wspaniałe nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców!

      

     Zwycięzcom gratulujemy!

     Izabela Niczyporuk

    • Podsumowanie Noworocznego Charytatywnego Wieczoru Aniołów

     Szanowni Państwo,
     serdecznie dziękujemy Państwu za liczną obecność, hojność i entuzjazm podczas Noworocznego Charytatywnego Wieczoru Aniołów, który odbył się w dniach 4 – 5 stycznia br. Z radością informujemy, że akcja charytatywna organizowana w związku z koncertem pozwoliła nam zebrać kwotę 12 300 zł.
     Dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM za hojność i dobre serce!
     Całą kwotę przekazujemy dla ucznia klasy 3c Oktawiana Cieślaka, który realizuje naukę w OREW w Wyrach. Oktawian jest dzieckiem słabowidzącym z autyzmem. Jedyną szansą dla Oktawiana jest stała rehabilitacja wzrokowa, ruchowa oraz stymulacja całego rozwoju psychoruchowego. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą Oktawianowi w leczeniu i rehabilitacji.
     Społeczność naszej szkoły kieruje w stronę chłopca i jego mamy z serca płynące życzenia zdrowia.
     Serdecznie dziękujemy koordynatorom p. Monice Piesze, p. Alicji Nowakowskiej i p. Krzysztofowi Skwarczkowi oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do organizacji
     i przebiegu Noworocznego Charytatywnego Wieczoru Aniołów. Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, absolwentom i przyjaciołom szkoły za wspaniałe występy, przygotowanie uczniów, przepiękną scenografię, profesjonalne nagłośnienie, przygotowanie i obsługę kawiarenki, pyszne domowe ciasta, sprzedaż biletów, sprzedaż książek, fotobudkę, zdjęcia i filmiki z koncertu, organizację szatni, przygotowanie sali gimnastycznej.
     Dziękujemy za serdeczną i pełną radości atmosferę, która panowała przez dwa dni koncertowania. Dzięki temu nasze anielskie serca wypełnione są nadzieją i samymi pozytywnymi uczuciami. Mamy nadzieję, że za rok się spotkamy. Do zobaczenia!

     W imieniu komitetu organizacyjnego
     z wyrazami szacunku
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Podziękowanie za udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów”

     Szanowni Państwo,
     składamy serdeczne podziękowania za przekazanie kuponów „Talenciaki” na rzecz naszej szkoły.  Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom zebraliśmy 9120 punktów, które wymienione zostały na pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów.
     W dniu 10 stycznia br. otrzymaliśmy stół do piłkarzyków, a wcześniej laptop, dodatkową kamerę zewnętrzną i hałasomierz. Czekamy jeszcze na mikrofon i tangramy.
     Dziękuję p. Joannie Szuster wraz z Radą Uczniów za koordynowanie akcji na terenie szkoły. Wszystkim darczyńcom BARDZO DZIĘKUJEMY za aktywny udział w akcji! Cieszę  się, że wsparliście  Państwo NASZĄ SZKOŁĘ.

      
      Łączę pozdrowienia
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Prace uczniów z geografii

     W I semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas V i VI wykonywali na lekcjach geografii ciekawe modele w ramach zadania domowego.

     Klasy V zapoznały się z mapą hipsometryczną Polski. Jako zadanie dodatkowe, chętni uczniowie wykonali model wzniesienia z naniesionymi poziomicami i odpowiednimi barwami.

     Klasy VI zdobywały wiedzę o Wszechświecie, Układzie Słonecznym, poznali planety i inne ciała niebieskie krążące wokół Słońca. Uczniowie wykonali modele Układu Słonecznego różnorodnymi technikami, bardzo pomysłowo i starannie.

     Wykonane prace znajdują się obecnie w pracowni geograficznej i będą wykorzystane jako pomoce dydaktyczne.

     Konstancja Zolich

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2022/2023

     ​​​​​​Znamy już wyniki etapu rejonowego  wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych .  Wzięło w nim udział 34 uczniów z klas VII i VIII. Z satysfakcją informuję, że  do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 uczniów.

     Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do III etapu.

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Konkurs języka angielskiego Speak Up Your Mind

     Po dwóch latach przerwy do naszej szkoły wrócił konkurs języka angielskiego Speak Up Your Mind. 13 listopada Jedynka powitała uczniów z całego powiatu mikołowskiego, którzy mogli pochwalić się umiejętnością płynnego przemawiania w języku angielskim. Konkurs jak zwykle składał się z dwóch etapów: 2-minutowych wypowiedzi ucznia na wylosowany temat oraz debat.

     Najlepiej zaprezentował się Oskar Orliński ze Szkoły Podstawowej w Wyrach, II miejsce zajęła Idalia Goli z mikołowskiej Dziesiątki, a trzecie - Melania Lawne-Hughes z Wyr. Nasz uczeń Wojtek Bembenek z klasy 8a również poradził sobie świetnie i ukończył rywalizację z czwartą lokatą.

    • Noworoczny Charytatywny Wieczór Aniołów

     Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

     W dniach 4 i 5 stycznia 2023 r. odbędzie się w naszej szkole

     Noworoczny Charytatywny Wieczór Aniołów

     pod hasłem:

      „Nie po skrzydłach poznasz Anioła, lecz po sercu otwartym”

     W tym roku nasze serca chcemy otworzyć dla ucznia klasy 3c Oktawiana Cieślaka, który realizuje naukę w  Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczym w Wyrach.

     U Oktawiana wskutek doznanego urazu okołoporodowego doszło do mózgowego porażenia dziecięcego.

     Obecnie ma 12 lat nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, jest dzieckiem słabowidzącym z autyzmem atypowym.  

     Jedyną szansą dla Oktawiana jest stała rehabilitacja wzrokowa, ruchowa oraz stymulacja całego rozwoju psychoruchowego.                          

     Wierzymy, że Oktawian będzie robił dalsze postępy dzięki rehabilitacji, na którą potrzebne są duże środki finansowe.

     ZAGRAJMY DLA OKTAWIANA

     W programie:

     kolędy, pastorałki, wiersze, popisy instrumentalne

     Występują:

     4 stycznia 2023 klasy: I, II, V, VI 5 stycznia 2023 klasy: III, IV, VII, VIII

     Bilety:

     do nabycia w SP 1 w Mikołowie 5 zł – 10 zł dorosły

     Zapraszamy do wspólnego śpiewania  

     (w przerwie kawiarenka z domowymi wypiekami)

    • Audio-wolontariat w naszej szkole – kolejne otwarcie.

     21. i 22. listopada 2022r. odbyły się szkolenia przygotowujące uczniów naszej szkoły do projektu o nazwie Audio-Wolontariat. Warsztaty były połączone ze spotkaniem z osobą niewidomą – panią Małgorzatą Wiechą. Dzięki temu pierwsze próby tworzenia tekstów mogły być od razu ocenione. Uczniowie mieli okazję poznać mocne i słabe strony swych opisów.
     Nad ich pracą czuwać będą panie: Karina Cyroń i Alicja Popenda.

     Wszystkim życzymy wytrwałości w pracy, kreatywności w tworzeniu tekstów i radości w działaniu na rzecz osób niewidomych.

    • Znajome? Nieznajome? Bliskie!

     Jubileusz 800-lecia Mikołowa przynosi kolejne ciekawe wydarzenia inicjowane w naszej szkole. W ręce najmłodszych czytelników trafiła znakomita – pełna zagadek i tajemnic książka dr Marii Lipok-Bierwiaczonek zatytułowana Mikołaj i tajemnica liczby 1222. Długo czekaliśmy na tak atrakcyjną i świetnie napisaną pozycję popularyzującą wiedzę o naszym mieście. Natychmiast postanowiliśmy zaprosić do Jedynki jej autorkę, która życzliwie przyjęła propozycję.
     25 listopada spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, by porozmawiać o okolicznościach powstania tej publikacji i zadać nurtujące nas pytania. W magiczny sposób pojawiło się na zaimprowizowanej scenie 6 inscenizacji  – ilustracji wybranych fragmentów opowieści. Przygotowali je uczniowie wszystkich klas piątych i szóstych, natomiast uczniowie klas czwartych odebrali nagrody przyznane w konkursie pt. „Mikołaj i tajemnica liczby 1222” – kopalnia wiedzy o moim mieście. Piosenka W Mikołowie na jarmarku kupili my koza stała się szlagierem imprezy. Na zakończenie pani Maria, ku uciesze czytelników, złożyła autografy w swojej książce – bohaterce spotkania.

     Alicja Nowakowska i Ewa Dubiel

    • Zbiórka żywności w miniony weekend

     Młodzież naszej szkoły w dniach 25-26 listopada, brała udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Produkty spożywcze zbierane w mikołowskich sklepach, przekazane zostały do Banku Żywności, a stamtąd trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i bytowej.

     Uczniowie naszej szkoły przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Uśmiech”, pokazali, że są wrażliwi na potrzeby innych i poprzez zaangażowanie w akcję łączyli się z potrzebującymi.

     Pedagodzy

    • Projekt Edukacja przez Szachy w Szkole.

     Nasza szkoła od roku szkolnego 2022/2023 włączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego Edukacja przez Szachy w Szkole.
     Szachy wpływają nie tylko na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, ale także na rozwój społeczny, psychiczny i ogólny. Kształtują ważne cechy osobowości, takie jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja oraz zwiększają umiejętności matematyczne. Obecnie w szkole uczy szachów w ramach zajęć rozwijających kreatywność czterech nauczycieli. Projekt obejmuje osiem klas edukacji wczesnoszkolnej, czyli ponad160 uczniów naszej szkoły.

     Zbigniew Labus

    • Koncert w NOSPR

     25 listopada 2022 r. klasy 2 i 3 uczestniczyły w koncercie z cyklu Kalejdoskop zatytułowanym „Obraz i dźwięk – magiczne składniki filmowego eliksiru” organizowanym przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Koncert zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej „Wszystko gra" realizowanej w naszej szkole.

     Aleksandra Mencel

    • Konkurs „Znamy swoje miasto”

     W dn.17 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Znamy swoje miasto” zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia naszego miasta. Uczniowie kl. 7-8 z sześciu mikołowskich szkół rywalizowali w konkurencjach związanych z historią i zabytkami. Nie zabrakło też wątków związanych ze śląską godką i tradycjami regionalnymi. Podczas konkursu pojawiły się postacie związane z dziejami miasta. Jedną z konkurencji było układanie puzzli z zabytkami. O wygranej drużyny z SP nr 10 przesądziła konkurencja polegająca na wcieleniu się w rolę przewodnika turystycznego. Drugie miejsce otrzymali uczniowie z SP nr 8 a trzecie z SP nr 3.

     Agnieszka Głowacka-Wolniczak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów
    Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 100808
 • Facebook