• Konkurs języka angielskiego Speak Up Your Mind

     Po dwóch latach przerwy do naszej szkoły wrócił konkurs języka angielskiego Speak Up Your Mind. 13 listopada Jedynka powitała uczniów z całego powiatu mikołowskiego, którzy mogli pochwalić się umiejętnością płynnego przemawiania w języku angielskim. Konkurs jak zwykle składał się z dwóch etapów: 2-minutowych wypowiedzi ucznia na wylosowany temat oraz debat.

     Najlepiej zaprezentował się Oskar Orliński ze Szkoły Podstawowej w Wyrach, II miejsce zajęła Idalia Goli z mikołowskiej Dziesiątki, a trzecie - Melania Lawne-Hughes z Wyr. Nasz uczeń Wojtek Bembenek z klasy 8a również poradził sobie świetnie i ukończył rywalizację z czwartą lokatą.

    • Noworoczny Charytatywny Wieczór Aniołów

     Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

     W dniach 4 i 5 stycznia 2023 r. odbędzie się w naszej szkole

     Noworoczny Charytatywny Wieczór Aniołów

     pod hasłem:

      „Nie po skrzydłach poznasz Anioła, lecz po sercu otwartym”

     W tym roku nasze serca chcemy otworzyć dla ucznia klasy 3c Oktawiana Cieślaka, który realizuje naukę w  Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczym w Wyrach.

     U Oktawiana wskutek doznanego urazu okołoporodowego doszło do mózgowego porażenia dziecięcego.

     Obecnie ma 12 lat nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, jest dzieckiem słabowidzącym z autyzmem atypowym.  

     Jedyną szansą dla Oktawiana jest stała rehabilitacja wzrokowa, ruchowa oraz stymulacja całego rozwoju psychoruchowego.                          

     Wierzymy, że Oktawian będzie robił dalsze postępy dzięki rehabilitacji, na którą potrzebne są duże środki finansowe.

     ZAGRAJMY DLA OKTAWIANA

     W programie:

     kolędy, pastorałki, wiersze, popisy instrumentalne

     Występują:

     4 stycznia 2023 klasy: I, II, V, VI 5 stycznia 2023 klasy: III, IV, VII, VIII

     Bilety:

     do nabycia w SP 1 w Mikołowie 5 zł – 10 zł dorosły

     Zapraszamy do wspólnego śpiewania  

     (w przerwie kawiarenka z domowymi wypiekami)

    • Audio-wolontariat w naszej szkole – kolejne otwarcie.

     21. i 22. listopada 2022r. odbyły się szkolenia przygotowujące uczniów naszej szkoły do projektu o nazwie Audio-Wolontariat. Warsztaty były połączone ze spotkaniem z osobą niewidomą – panią Małgorzatą Wiechą. Dzięki temu pierwsze próby tworzenia tekstów mogły być od razu ocenione. Uczniowie mieli okazję poznać mocne i słabe strony swych opisów.
     Nad ich pracą czuwać będą panie: Karina Cyroń i Alicja Popenda.

     Wszystkim życzymy wytrwałości w pracy, kreatywności w tworzeniu tekstów i radości w działaniu na rzecz osób niewidomych.

    • Znajome? Nieznajome? Bliskie!

     Jubileusz 800-lecia Mikołowa przynosi kolejne ciekawe wydarzenia inicjowane w naszej szkole. W ręce najmłodszych czytelników trafiła znakomita – pełna zagadek i tajemnic książka dr Marii Lipok-Bierwiaczonek zatytułowana Mikołaj i tajemnica liczby 1222. Długo czekaliśmy na tak atrakcyjną i świetnie napisaną pozycję popularyzującą wiedzę o naszym mieście. Natychmiast postanowiliśmy zaprosić do Jedynki jej autorkę, która życzliwie przyjęła propozycję.
     25 listopada spotkaliśmy się w sali konferencyjnej, by porozmawiać o okolicznościach powstania tej publikacji i zadać nurtujące nas pytania. W magiczny sposób pojawiło się na zaimprowizowanej scenie 6 inscenizacji  – ilustracji wybranych fragmentów opowieści. Przygotowali je uczniowie wszystkich klas piątych i szóstych, natomiast uczniowie klas czwartych odebrali nagrody przyznane w konkursie pt. „Mikołaj i tajemnica liczby 1222” – kopalnia wiedzy o moim mieście. Piosenka W Mikołowie na jarmarku kupili my koza stała się szlagierem imprezy. Na zakończenie pani Maria, ku uciesze czytelników, złożyła autografy w swojej książce – bohaterce spotkania.

     Alicja Nowakowska i Ewa Dubiel

    • Zbiórka żywności w miniony weekend

     Młodzież naszej szkoły w dniach 25-26 listopada, brała udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Produkty spożywcze zbierane w mikołowskich sklepach, przekazane zostały do Banku Żywności, a stamtąd trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i bytowej.

     Uczniowie naszej szkoły przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Uśmiech”, pokazali, że są wrażliwi na potrzeby innych i poprzez zaangażowanie w akcję łączyli się z potrzebującymi.

     Pedagodzy

    • Projekt Edukacja przez Szachy w Szkole.

     Nasza szkoła od roku szkolnego 2022/2023 włączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego Edukacja przez Szachy w Szkole.
     Szachy wpływają nie tylko na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, ale także na rozwój społeczny, psychiczny i ogólny. Kształtują ważne cechy osobowości, takie jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja oraz zwiększają umiejętności matematyczne. Obecnie w szkole uczy szachów w ramach zajęć rozwijających kreatywność czterech nauczycieli. Projekt obejmuje osiem klas edukacji wczesnoszkolnej, czyli ponad160 uczniów naszej szkoły.

     Zbigniew Labus

    • Koncert w NOSPR

     25 listopada 2022 r. klasy 2 i 3 uczestniczyły w koncercie z cyklu Kalejdoskop zatytułowanym „Obraz i dźwięk – magiczne składniki filmowego eliksiru” organizowanym przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Koncert zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej „Wszystko gra" realizowanej w naszej szkole.

     Aleksandra Mencel

    • Konkurs „Znamy swoje miasto”

     W dn.17 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Znamy swoje miasto” zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia naszego miasta. Uczniowie kl. 7-8 z sześciu mikołowskich szkół rywalizowali w konkurencjach związanych z historią i zabytkami. Nie zabrakło też wątków związanych ze śląską godką i tradycjami regionalnymi. Podczas konkursu pojawiły się postacie związane z dziejami miasta. Jedną z konkurencji było układanie puzzli z zabytkami. O wygranej drużyny z SP nr 10 przesądziła konkurencja polegająca na wcieleniu się w rolę przewodnika turystycznego. Drugie miejsce otrzymali uczniowie z SP nr 8 a trzecie z SP nr 3.

     Agnieszka Głowacka-Wolniczak

    • „Pomarańczowo” w SP 1

     Od 1 do 19 listopada trwa ogólnoświatowa kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Kolor pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, zwracający uwagę.
     Dlatego też w ramach trwającej akcji w piątek 18 listopada- „zrobiło się u nas pomarańczowo” !


     Zespół Wychowawczy

    • Światowe Dni Origami

     Klasy 1-3 świętowały Światowe Dni Origami - z tej okazji Rada Uczniów przygotowała dla młodszych kolegów i koleżanek warsztaty tworzenia papierowych figurek oraz konkurs, którego zwycięzcami zostali Wiktor z klasy 2d, Vlada z klasy 2b i Zuzia z klasy 2a.

    • Konkurs ekologiczny

     Wyróżnienie dla klasy 2c w powiatowym konkursie ekologicznym pt. "Drugie życie odpadów". Konkurs polegał na stworzeniu atrap zestawów komputerowych z materiałów wtórnych. Celem konkursu było promowanie dobrych nawyków recyklingu i wykorzystywania odpadów.

     Monika Piecha

    • Dzień Postaci z Bajek

     Czwartego listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasy 1-3 uczestniczyły w bajkowym seansie kinowym. Rada Uczniów przygotowała dla pozostałych dzieci słuchowisko pt.: "Jaś i Małgosia", a starsi uczniowie dzięki przebraniu zamienili się w swoich ulubionych bohaterów.

    • Zajęcia z samoobrony

     W dniach 3 i 4 listopada w naszej szkole odbywały się zajęcia warsztatowe z samoobrony. Prowadził je pan Michał Mania - instruktor samoobrony, psycholog, psychoterapeuta, trener szkoły ruchu i walki wręcz „Grupa Kontratak” .
     Tylko nieliczni mogli wziąć udział w zajęciach - ze względów bezpieczeństwa - jednakże uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i z zaangażowaniem chłonęli wiedzę

     Warsztaty przeprowadzone były w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy”

     Zespół Wychowawczy

    • Laboratorium Przyszłości w praktyce

     Od początku nowego roku szkolnego zajęcia techniki odbywają się w nowej pracowni technicznej wyposażonej dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie Laboratorium Przyszłości. Klasy czwarte, piąte i szóste będą miały okazję podczas lekcji zaznajomić się i wykorzystać w praktyce róźne narzędzia ręczne i elektryczne. Na zdjęciach klasa 6b podczas pracy nad makietą pokoju.

    • Zbiórka żołędzi zakończona

     Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do akcji zbiórki żołędzi dla zwierząt z Leśnego Pogotowia w Mikołowie – Kamionce. Wspólnymi siłami udało się zebrać 510 kg! Najwięcej zbiorów dostarczyła klasa 3b – 65 kg, klasa 8c – 61 kg oraz klasa 4b – 54 kg przy czym Julia Lewandowska zebrała większość!
     Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję należą się podziękowania i brawa!


     Izabela Niczyporuk

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 92743
 • Facebook