• Zbiórka żywności

     W miniony weekend 24-25 listopada, nasi uczniowie uczestniczyli w zbiórce żywności w sklepach. Produkty kierowane są do Banku Żywności, by stamtąd "wyruszyć" do najbardziej potrzebujących. 

     Super, że są uczniowie, którzy chcą pomagać innym ! 

     Pedagodzy

    • Dzień wdzięczności w naszej szkole

     Dziś zakończyliśmy Tydzień Budowania Pozytywnych Relacji. Trwał on od 19-24 listopada. W dniu dzisiejszym każdy mógł wyrazić swoją wdzięczność, zapisując to na karteczce i umieszczając ja na specjalnej tablicy na korytarzu w naszej szkole. Pamiętajmy jednak , że życzliwość, wdzięczność, dobre maniery są do realizowania na każdy dzień . 

     Dobrych dni życzą pedagodzy

    • "Jestem stąd! Mogę być kim chcę!" #LIDERwAKCJI

     Projekt "Lider w akcji!" współfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego

     22.11 w naszej szkole realizowane był projekt organizowany przez Radę Rodziców pod nazwą „Jestem stąd! Mogę być kim chcę!”, w ramach którego we wszystkich klasach prowadzone były zajęcia, mające na celu odkrywanie indywidualnych „supermocy” u każdego ucznia. Ponadto mogliśmy usłyszeć wywiady ze znanymi osobami pochodzącymi z Mikołowa, które dzieliły się tym, co dało im siłę do osiągnięcia sukcesu i jak rozwijały swoje „supermoce”. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich odkrytych zdolności!

     Pedagodzy 

    • NAPRAWA ZEGARA

     Na elewacji modernistycznego budynku naszej szkoły zamontowane są dwa zegary, które po kilkudziesięciu latach ponownie uruchomiono 22 lipca 2014 r. z okazji jubileuszu 80-lecia szkoły. Zegary zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców oraz sponsorów. W poniedziałek 20 listopada br. został naprawiony jeden z zegarów, który w wyniku działań atmosferycznych został uszkodzony i nie działał.
     Dziękuję Organowi Prowadzącemu szkołę za sfinansowanie naprawy. Wierzę, że działające pięknie podświetlane nocą tarcze dwóch zegarów, będą wskazywać naszej szkole szczęśliwe dni.
      

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Zakończenie akcji 19 dni przeciwko przemocy

     Dziś w naszej szkole rozpoczynamy "Tydzień Budowania Pozytywnych Relacji". Zaczynamy go od powiedzenia: "NIE PRZEMOCY" fizycznej, psychicznej, emocjonalnej oraz cyberprzemocy. Mówimy "NIE" krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Budujmy świat wolny od przemocy, gdzie każdy ma zapewnione odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Symbolem kampanii jest kolor pomarańczowy, stąd ten element jest obecny w naszym stroju. Barwa ta ma charakter ostrzegawczy, zwraca uwagę na prawo do godności człowieka.

     Pedagodzy 

    • Podsumowanie konkursu na Lapbook o św. Marcinie

     Martinstag w naszej szkole, to nie tylko rogale świętomarcinskie, ale konkretna wiedza uczniów, którzy stworzyli piękne lapbooki o św. Marcinie. Uczniowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach wiekowych klasy 4-5 oraz 6-7. W pierwszej kategorii zwyciężyli Magda Gruszka 5a, Laura Londo 4a i Kinga Przybyła 5a. Zaś w drugiej kategorii wiekowej najlepsze prace należą do: Natalii Świerkot 6b, Tomasza Wąchały 7b i Natalii Kufel z 6b. Wyróżniono także Lidię Hanus z 6b, Julię Krenczyk z 7c, Julię Janasik z 4c i Karolinę Kopczyńską z 4a. Wszystkim uczniom gratulujemy. 

     p. Monika Płaza

     p. Bożena Urbanek

    • Konkurs recytatorski

     Tej jesieni w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski i plastyczny "Jesień wierszem malowana" dla uczniów klas I-III. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zwycięzcom. Podziękowania również dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

     Weronika Szołtysek

    • Akcja dla Ukrainy

     W naszej szkole od dzisiaj do 4 grudnia trwa zbiórka produktów dla rodzin z Charkowa. Lista potrzebnych produktów znajduje się na plakacie. Prosimy aby darów nie pakować w formie paczki, tylko umieszczać je luzem w wyznaczonym do tego miejscu w holu szkoły.

     Pedagodzy 

    • Dzień postaci z bajek

     Piątego listopada obchodziliśmy Dzień postaci z Bajek. Każda z klas starszych czytała rozdział wybranej bajki uczniom klas młodszych. Korytarze szkolne zapełniły się uczniami przebranymi za postaci z ulubionych bajkowych historii. Ten dzień wspaniale zintegrował szkolną społeczność.

     Joanna Szuster

    • Laboratoria Przyszłości

     Pomoce zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości wykorzystywane są nie tylko na lekcjach. Tak korzystają z nich swietliczaki, ucząc się haftu krzyżykowego oraz tworząc kotyliony na szkolny happenning z okazji Święta Niepodleglosci. Idzie im świetnie!

    • Program „Laptop dla ucznia”

     W dniach  02 - 03.11.2023  r. uczniowie klas IV naszej szkoły otrzymali laptopy w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Jest to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. 

     Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostali uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.
     Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu uczniowie zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.

     Laptopy zakupione są dla uczniów w przetargu centralnym. Przekazanie laptopa uczniowi klasy objętej wsparciem nastąpiło na podstawie umowy zawartej przez Organ Prowadzący Szkołę z rodzicem ucznia lub prawnym opiekunem. 

     Podstawa prawna programu: Ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

      

    • Zabawa i nauka idą w parze!

     Nasza szkoła przejęła w październiku matę edukacyjną z programu pt. „Mikołowska Akademia Odkrywania Kodowania HUMANItaski”. Celem programu jest rozwijanie kompetencji społecznych i intelektualnych u najmłodszych uczniów, czyli dzieci z klas I-III. Poprzez zabawę i działanie z elementami kodowania, uczniowie mają szansę rozwijać umiejętności takie jak współpraca, logiczne myślenie, czy kreatywność. 
     Uczniowie przez dwa tygodnie korzystali z jej dobrodziejstw. Udało nam się przeprowadzić, z jej udziałem, wiele ciekawych zajęć z różnych działów tematycznych. Dziękujemy !


     Sabina Milerska
     Agnieszka Paruszewska

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2021

     Zakończył się etap szkolny wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych. Z grona 51 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się 25 uczniów. tabela
     Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w I etapie konkursów dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds.. dydaktycznych

    • Różowy Mikołów

     Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Szuster wzięli udział w działaniach profilaktycznych dotyczących ryzyka zachorowania na nowotwory - szczególnie raka piersi.

     7 października w Mikołowie odbył się marsz i bieg Różowej Wstążki, w czasie którego kilkunastu uczniów naszej szkoły pracowało jako wolontariusze w trakcie przygotowań oraz odbywania się wydarzenia.

     Jesteśmy dumni, że nasza szkoła mogła pomóc w takim ważnym przedsięwzięciu.

    • Dzień nauczyciela

     16 października w szkole odbył się korytarzowy pokaz zatytułowany: "Aleją Gwiazd". Uczniowie przygotowali recyklingowe podobizny swoich wychowawców oraz gwiazdy z życzeniami dla nich.

     Był gwieździsty tort oraz występ muzyczny, podczas którego uczniowie klasy 6,7 i 8 zagrali utwór Zdzisławy Sośnickiej.

     Joanna Szuster

    • 10 lat z „De Facto”

     Kolejni uczniowie Jedynki podjęli decyzję o wstąpieniu do Szkolnej Grupy Wolontariatu w ramach Stowarzyszenia „De Facto”. Stowarzyszenie to jest organizacją, która usuwa bariery w dostępie osób niewidomych do informacji i kultury. W trakcie szkoleń, które odbyły się 23 i 24 października, uczniowie klas 6, 7 i 8 dowiedzieli się, czym jest audiodeskrypcja.  Zdobyli praktyczne umiejętności sporządzania opisu ilustracji.

     Alicja Popenda

    • Warsztaty "Oszczędzaj wodę pitną"

     16 października w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas pierwszych w ramach kampanii ekologicznej "Oszczędzaj wodę pitną". Zajęcia prowadziły edukatorki z Zakładu Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie. Podczas zajęć zostały zaprezentowane bajki wyjaśniające, jak ważna jest woda pitna w naszym życiu i dlaczego wszyscy muszą ją oszczędzać. Uczniowie uczestniczyli także w zabawach: "Zagadki dźwiękowe", "Dobry i zły nawyk oszczędzania". Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał upominki oraz certyfikat Eko Ambasadora.

     Betina Palewicz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 84804
 • Facebook