• Projekt Edukacja przez Szachy w Szkole.

     Nasza szkoła od roku szkolnego 2022/2023 włączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego Edukacja przez Szachy w Szkole.
     Szachy wpływają nie tylko na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży, ale także na rozwój społeczny, psychiczny i ogólny. Kształtują ważne cechy osobowości, takie jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja oraz zwiększają umiejętności matematyczne. Obecnie w szkole uczy szachów w ramach zajęć rozwijających kreatywność czterech nauczycieli. Projekt obejmuje osiem klas edukacji wczesnoszkolnej, czyli ponad160 uczniów naszej szkoły.

     Zbigniew Labus

    • Koncert w NOSPR

     25 listopada 2022 r. klasy 2 i 3 uczestniczyły w koncercie z cyklu Kalejdoskop zatytułowanym „Obraz i dźwięk – magiczne składniki filmowego eliksiru” organizowanym przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Koncert zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej „Wszystko gra" realizowanej w naszej szkole.

     Aleksandra Mencel

    • Konkurs „Znamy swoje miasto”

     W dn.17 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Znamy swoje miasto” zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia naszego miasta. Uczniowie kl. 7-8 z sześciu mikołowskich szkół rywalizowali w konkurencjach związanych z historią i zabytkami. Nie zabrakło też wątków związanych ze śląską godką i tradycjami regionalnymi. Podczas konkursu pojawiły się postacie związane z dziejami miasta. Jedną z konkurencji było układanie puzzli z zabytkami. O wygranej drużyny z SP nr 10 przesądziła konkurencja polegająca na wcieleniu się w rolę przewodnika turystycznego. Drugie miejsce otrzymali uczniowie z SP nr 8 a trzecie z SP nr 3.

     Agnieszka Głowacka-Wolniczak

    • „Pomarańczowo” w SP 1

     Od 1 do 19 listopada trwa ogólnoświatowa kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Kolor pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, zwracający uwagę.
     Dlatego też w ramach trwającej akcji w piątek 18 listopada- „zrobiło się u nas pomarańczowo” !


     Zespół Wychowawczy

    • Światowe Dni Origami

     Klasy 1-3 świętowały Światowe Dni Origami - z tej okazji Rada Uczniów przygotowała dla młodszych kolegów i koleżanek warsztaty tworzenia papierowych figurek oraz konkurs, którego zwycięzcami zostali Wiktor z klasy 2d, Vlada z klasy 2b i Zuzia z klasy 2a.

    • Konkurs ekologiczny

     Wyróżnienie dla klasy 2c w powiatowym konkursie ekologicznym pt. "Drugie życie odpadów". Konkurs polegał na stworzeniu atrap zestawów komputerowych z materiałów wtórnych. Celem konkursu było promowanie dobrych nawyków recyklingu i wykorzystywania odpadów.

     Monika Piecha

    • Dzień Postaci z Bajek

     Czwartego listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Klasy 1-3 uczestniczyły w bajkowym seansie kinowym. Rada Uczniów przygotowała dla pozostałych dzieci słuchowisko pt.: "Jaś i Małgosia", a starsi uczniowie dzięki przebraniu zamienili się w swoich ulubionych bohaterów.

    • Zajęcia z samoobrony

     W dniach 3 i 4 listopada w naszej szkole odbywały się zajęcia warsztatowe z samoobrony. Prowadził je pan Michał Mania - instruktor samoobrony, psycholog, psychoterapeuta, trener szkoły ruchu i walki wręcz „Grupa Kontratak” .
     Tylko nieliczni mogli wziąć udział w zajęciach - ze względów bezpieczeństwa - jednakże uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i z zaangażowaniem chłonęli wiedzę

     Warsztaty przeprowadzone były w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy”

     Zespół Wychowawczy

    • Laboratorium Przyszłości w praktyce

     Od początku nowego roku szkolnego zajęcia techniki odbywają się w nowej pracowni technicznej wyposażonej dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie Laboratorium Przyszłości. Klasy czwarte, piąte i szóste będą miały okazję podczas lekcji zaznajomić się i wykorzystać w praktyce róźne narzędzia ręczne i elektryczne. Na zdjęciach klasa 6b podczas pracy nad makietą pokoju.

    • Zbiórka żołędzi zakończona

     Uczniowie naszej szkoły ochoczo przystąpili do akcji zbiórki żołędzi dla zwierząt z Leśnego Pogotowia w Mikołowie – Kamionce. Wspólnymi siłami udało się zebrać 510 kg! Najwięcej zbiorów dostarczyła klasa 3b – 65 kg, klasa 8c – 61 kg oraz klasa 4b – 54 kg przy czym Julia Lewandowska zebrała większość!
     Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję należą się podziękowania i brawa!


     Izabela Niczyporuk

    • Różowy Mikołów

     Październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów.

     W związku z tym społeczność naszej szkoły przyłączyła się do wspaniałej akcji #RozowyMikolow-w ramach solidarności z pacjentami onkologicznymi 7 października szkoła zaświeciła się na różowo.

     W ramach tej kampanii uczennice najstarszych klas wzięły udział w spotkaniu poświęconym profilaktyce nowotworowej "BADAM SIĘ I MAM PEWNOŚĆ", które miało na celu zwiększenie samoświadomości oraz wdrożenie nawyku samokontroli.

     Członkowie naszej społeczności przyłączyli się także do marszu Różowej Wstążki, który odbył się 8 października.

     J.Szuster

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2022/2023

     Zakończył się etap szkolny wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych . Wzięło w nim udział 75 uczniów w większości klas VIII, ale również z klasy VII i VI. Z satysfakcją informuję, że do etapu rejonowego zakwalifikowało się 34 uczniów. (WYNIKI_I_ETAPU_2022_2023.docx)
     Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do II etapu.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Laboratoria Przyszłości

     Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać kreatywne myślenie oraz zdolności konstrukcyjne dzięki realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Misją inicjatywy edukacyjnej jest wsparcie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów czyli sprzyjający odkrywaniu ich talentów i zainteresowań. ​​​​​​​

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 69166
 • Facebook