• IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych

     Dużym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im. Marii Goeppert-Mayer, który odbył się 19 marca w I LO w Katowicach. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz j. angielskiego, gdyż cały konkurs odbywał się w języku angielskim.

     W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Anna Głodek, Martyna Mitek i Marcel Przybyła.
     W kategorii gimnazjów dwa III miejsca zajęły drużyny w składzie: Paulina Anderson, Aleksandra Starowicz, Adam Łęk oraz Weronika Różycka, Marcel Bieńko, Mateusz Jarek.

     GRATULUJEMY

     Krzysztof Skwarczek

   • LAURY ROZDANE !
    • LAURY ROZDANE !

     Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział naszych uczniów w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

     Z wielką satysfakcją informuję, że uczniowie Szkoły Podstawowej zdobyli dwa tytuły laureata: Marcel Przybyła z matematyki i Martyna Mitek z biologii. Finalistami zostali: Anna Głodek  z j. angielskiego, Oskar Schubert i Kacper Bachul z historii oraz Michał Sowada z geografii.

     Gimnazjaliści jak zwykle stanęli na wysokości zadania zdobywając 10 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty. Podwójni laureaci: Mateusz Jarek z matematyki i fizyki oraz Adam Łęk z chemii i fizyki. Pozostali laureaci: Olga Mrowiec i Karolina Gościńska z j. polskiego, Bogumił Podolak z historii, Benjamin Bożek z biologii, Paulina Anderson i Zuzanna Musiał  z chemii. Finalistami zostali: Wiktoria Masztaler z j. polskiego, Paulina Anderson z matematyki, Dawid Kutynia z geografii, Filip Stelmaszewski i Julia Dragon z chemii oraz Aleksandra Starowicz, Marcel Janczak i Marcel Bieńko z fizyki.

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów. (tabela laureatów i finalistów)

     Krzysztof Skwarczek

    • Zebrania oraz konsultacje z rodzicami

     Dnia 21.03.2019, tj. czwartek o godz. 17:00 odbędą się zebrania oraz konsultacje z rodzicami (17:00 - 19.00):
     - konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-7 
     - zebrania dla rodziców uczniów klas ósmych i klas gimnazjalnych

     Dzień wcześniej, czyli dn. 20.03.2019 tj. środa o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.


     Julita Juszczyk

    • Matematyczne zmagania.

     Z przyjemnością przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie:
     Paulina Anderson – miejsce I
     Marcel Przybyła – miejsce II
     Marcel Bieńko – miejsce II
     Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

     Klaudia Bogacka

    • Zajęcia profilaktyczne dla klas 7-8 oraz gimnazjum

     W naszej szkole 5 i 8 marca odbyły się zajęcia profilaktyczne „Psychiatria też dla ludzi” – Projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland. Wzięli w nich udział uczniowie klas 7 – 8 oraz gimnazjaliści.

     Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi młodzieży szkolnej na coraz częściej dotykające ich grupę wiekową stres czy stany depresyjne. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli dowiedzieć się , gdzie i u kogo szukać wsparcia oraz jak radzić sobie w sytuacjach stresowych.

     Julita Juszczyk

    • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     Nasza szkoła wzięła udział w X edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2018/2019. W programie brali udział uczniowie klas 1-2 wspólnie z rodzicami i wychowawcami.
     Realizując poszczególne zagadnienia, dzieci poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole i w Internecie.
     Wynikiem wspólnych działań jest zdobycie certyfikatu w/w programu. 

     Julita Juszczyk

   • SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI
    • SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI

     W piątek 1 marca został zorganizowany szkolny wyjazd narciarski. Fani białego szaleństwa, w liczbie 42 uczniów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum zgłosili się na miejsce zbiórki z samego rana. Wybraliśmy się, jak co roku, na stok "Zagroń" do Istebnej. Na miejscu przywitał nas pięknie przygotowany i przede wszystkim pusty stok. Przez 4 godziny mogliśmy doskonalić swoje umiejętności, rozkoszując się jazdą na nartach i na snowboardzie. Po zakończonych zjazdach wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i przede wszystkim cali i zdrowi wróciliśmy do Mikołowa. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego wyjazdu.

     Galeria zdjęć

     Wojciech Zaik

    • HARMONOGRAM OBIADÓW W CZASIE REKOLEKCJI

     W dniach rekolekcji, tj. 11,12 i 13 marca 2019r. obiady wydawane będą według następującego
     harmonogramu:
     Na lekcji 4 - o godz. 11.00 kl. 1a, o godz. 11.05 kl. 1b, o godz. 11.10 kl. 2a (nauczyciel uczący
     przyprowadza dzieci) oraz o godz. 11.20 klasy V (nauczyciele uczący proszeni są o zwolnienie dzieci jedzących obiady).
     Na przerwie po lekcji 4 – o godz. 11.30 klasy III gimnazjum oraz o godz. 11.40 klasy IV (po powrocie z rekolekcji).
     Na lekcji 5 – o godz. 12.10 kl. 1c, o godz. 12.15 kl. 2b, o godz. 12.20 kl. 2c (nauczyciel uczący
     przyprowadza dzieci).
     Na przerwie po lekcji 5 – o godz. 12.35 klasy VIII i o godz. 12.45 klasy VII.

     Teresa Płonka
     Kierownik świetlicy

    • ZAWODY NARCIARSKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

     27 lutego w Wiśle na stoku "Siglany" rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego z roczników 2006 i młodsi oraz 2003-05. Na stoku rywalizowało prawie 200 dziewcząt i chłopców w sumie w 8 kategoriach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali znakomite umiejętności narciarskie.

               Indywidualnie w kategorii chłopców starszych na podium znaleźli się dwaj nasi uczniowie. 2 miejsce wywalczył Piotr Undas z klasy 3g, wyprzedzając Maksymiliana Murzyna z klasy 8c. W kategorii dziewcząt starszych 2 miejsce zajęła Zofia Bielesz z klasy 3e. Wśród dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych Nina Kurpas  z klasy 5a wywalczyła 2 miejsce.

               Równie okazale wygląda zdobycz medalowa w kategoriach drużynowych. Każda z naszych drużyn zajęła miejsce na podium. Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 zajęła I miejsce i wywalczyła okazały puchar. Drużyna dziewcząt z rocznika 2003-05 zajęła II miejsce. Dziewczynki młodsze także wywalczyły II miejsce, natomiast drużyna chłopców młodszych stanęła na najniższym stopniu podium.

               Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 wystąpiła w składzie: Undas Piotr kl. 3g, Murzyn Maksymilian kl. 8c i Mateusz Krepkowski kl. 8d.

               Drużyna dziewcząt starszych wystąpiła w składzie: Bielesz Zofia, Marut Nicole i Bojdoł Martyna (wszystkie dziewczyny z klasy 3e).

               Drużyna dziewcząt młodszych wystąpiła w składzie Kurpas Nina kl. 5a, Kawalec Weronika kl. 5a i Kowalczyk Julia kl. 5b.

               Drużyna chłopców młodszych wystąpiła w składzie: Trzensiok Mateusz kl.7b, Marczewski Michał kl. 5e i Kalabis Filip kl. 4d.

     Galeria zdjęć

     Wojciech Zaik

    • Edukacyjne Targi Nauki i Pracy

     Niewątpliwie wybór szkoły ponadpodstawowej, w której młody człowiek będzie pogłębiał swoją wiedzę, nie należy do najłatwiejszych. Starostwo Powiatowe po raz kolejny zorganizowało dla naszej mikołowskiej młodzieży Edukacyjne Targi Nauki i Pracy. W tym roku odbyły się one w hali widowiskowo- sportowej w Łaziskach, a wzięli w nich udział uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

     Podczas wizyty nasi uczniowie mieli okazję poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego. W trakcie spotkań i prezentacji na stoiskach można było rozeznać się w różnorodności kierunków i profili każdej ze szkół, a także porozmawiać z ich obecnymi uczniami.

     Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło wielu uczniom rozwiać szereg wątpliwości dotyczących wyboru dalszej szkoły.

    • Rekrutacja do klas I

     Szanowni Rodzice,
     Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
     Na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane będą dzieci z rocznika:
     2012

     • Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.
     • Dzieci spoza obwodu szkoły – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów 

     2011

     • Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie. (czytaj dalej)

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 84809
 • Facebook