• Laboratoria Przyszłości

     Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać kreatywne myślenie oraz zdolności konstrukcyjne dzięki realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Misją inicjatywy edukacyjnej jest wsparcie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, angażujący uczniów czyli sprzyjający odkrywaniu ich talentów i zainteresowań. ​​​​​​​

    • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych 31 X

     Drodzy Rodzice.
     Dzień 31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, zatwierdzonym przez Radę Rodziców. W tym dniu świetlica pełni dyżur opiekuńczo-wychowawczy dla uczniów klas I-III zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki.
      
     Żeby dziecko mogło skorzystać z opieki świetlicy w tym dniu, trzeba wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka, dołączonej do wiadomości na Librusie. Można ją również pobrać ze strony szkoły z zakładki Świetlica – Do pobrania lub w wersji papierowej u pani woźnej.
     Kartę Zgłoszenia należy złożyć do dnia 27 października u kierownika lub wychowawcy świetlicy, wychowawcy klasowego lub u pani woźnej. Na podstawie zgłoszeń ustalany jest dyżur nauczycieli i czas pracy świetlicy w tym dniu.

     kierownik świetlicy Teresa Płonka

    • Tydzień Zdrowia Psychicznego

     Od 10.10 do 13.10 był organizowany w naszej szkole Tydzień Zdrowia Psychicznego. Każdy dzień poruszał inne aspekty związane ze zdrowiem psychicznym. W poniedziałek uczniowie, zarówno brali udział w lekcjach, jak i quizie na temat zdrowia psychicznego. Uczniowie klas młodszych wykonali piramidę zdrowia. Drugi dzień był pod hasłem: "Dbam o swoje dobre samopoczucie zdrowo się odżywiając". Każdy uczeń otrzymał owoc pełen witamin. Ponadto  uczniowie klas młodszych przygotowywali zdrowe przekąski. Kolejnego dnia - w środę -dbaliśmy o nasze zdrowie psychiczne poprzez ruch. Dla uczniów klas 8 prowadzone były zajęcia warsztatowo-wykładowe pt. "Akceptacja swojego ciała - profilaktyka zaburzeń odżywiania". W ostatnim dniu - w czwartek - zadbaliśmy o nasz dobrostan psychiczny poprzez muzykę relaksacyjną, miłe słowa, pozytywne myśli.

    • Wyjazd na 25 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie!

     "Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba…" J. Słowacki


     Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią biblioteka szkolna organizuje 28 października wyjazd  dla uczniów klas 6, 7 i 8  na targi książki do  Krakowa.

     Będzie możliwość spotkania się z ulubionymi pisarzami, zdobycia autografu, poczucia niepowtarzalnego klimat i co najważniejsze dokonania zakupów.

     Koszt wyjazdu to 45 zł. (35 zł. autokar + 10 zł. bilet ulgowy wstępu).

     Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.

                                                                                                                           Ewa Dubiel

    • Zapisy do świetlicy na dzień 14 X

     Drodzy Rodzice!
     Dzień Edukacji Narodowej 14 października (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica pełni dyżur opiekuńczo-wychowawczy dla uczniów klas I-III zapisanych do świetlicy, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki.
     Żeby dziecko mogło skorzystać z opieki świetlicy w tym dniu, trzeba wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka dołączoną do wiadomości na Librusie. Można ją również pobrać ze strony szkoły z zakładki Świetlica-Do pobrania lub w wersji papierowej u pani woźnej.
     Kartę Zgłoszenia należy złożyć do dnia 11 października u kierownika lub wychowawcy świetlicy, wychowawcy klasowego lub u pani woźnej. Na podstawie zgłoszeń ustalany jest dyżur nauczycieli i czas pracy świetlicy w tym dniu.

     kierownik świetlicy Teresa Płonka 

    • Jedynka dba o wiewiórki

     Burmistrz Mikołowa Pan Stanisław Piechula razem z uczniami i nauczycielami naszej szkoły zawiesił w Parku Planty i klasie "Pod dąbkiem" trzy karmniki dla wiewiórek. Z radością będziemy je dokarmiać smacznymi i zdrowymi orzechami. Dziękujemy!

     Izabela Niczyporuk

    • Dzień Chłopaka

     30 września szkolne korytarze zapełniły się Sobowtórami Boba Budowniczego, Strażaka Sama i innych bohaterów filmów animowanych - nasi uczniowie świętowali na długich przerwach przy muzyce - dziewczyny porwały chłopaków do tańca.To był fantastyczny dzień! 

     J.Szuster, W.Brudys, A.Mencel

    • Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego

     25 września przypada Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego - w geście solidarności z osobami niesłyszącymi członkowie Rady Uczniów zainicjowali akcje „Witamy i pozdrawiamy” - klasy w czasie godzin wychowawczych poznawały podstawowe zwroty w języku migowym i nagrywały pozdrowienia dla swoich  rówieśników posługujących się PJM.

     Opiekunki Rady Uczniow- J.Szuster, W.Brudys, O.Mencel

    • Dzień piłkarza i fair play

     10 września świętowaliśmy dzień piłkarza i gry fair play. Szkolne korytarze zapełniły się uczniami w strojach swoich ulubionych klubów.

     Na przerwach towarzyszyły nam sportowe przeboje, a sala gimnastyczna i aula odpowiednio stały się miejscami rywalizacji klas starszych i młodszych. 

     Opiekunki Samorządu: W.Brudys, A.Mencel, J.Szuster

    • Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego

     Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele
     Przydział sal na rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1. 09. 2022r:
     godz. 8:00
     5a – sala 39
     5b – sala 38
     5c – sala 30
     6a – sala 26
     6b – sala 46
     6c – sala 31
     7a – sala 33
     8a – sala 41
     8b – sala 29
     8c – sala 15
     8d – sala 40
     8e – sala 37
     godz. 9:00
     2a – sala 19
     2b – sala konferencyjna
     2c – sala 23
     2d – sala 18
     3a – sala 20
     3b – sala 21
     3c – sala 22
     4a – sala 32
     4b – sala 27
     4c – sala 31
     godz. 10:30
     Uroczyste rozpoczęcie w roku szkolnego w sali gimnastycznej, pasowanie na ucznia Szkoły
     Podstawowej nr 1 w Mikołowie
     Spotkania z wychowawcą po akademii:
     1a – sala 18
     1b – sala 19
     1c – sala 23


     Małgorzata Duda - wicedyrektor

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • sekretariat@sp1.mikolow.eu
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 51078